Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grotfallsrundan
2010-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:02:04.732300
76.7p
2
Erik Desmeules
Sågmyra SK
2:10:18.781700
+8:14.49300
71.0p
3
Tomas Wallinder
City Wolfs SC
2:13:21.800000
+11:17.67600
69.2p
4
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:16:57.821600
+14:53.89200
67.1p
5
Johan Flying
Södertälje IF
2:19:11.835000
+17:07.102600
65.8p
6
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20:22.842100
+18:18.109700
65.2p
7
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:22:27.854600
+20:23.122200
64.1p
8
Roger Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:22:43.856200
+20:39.123800
63.9p
9
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:23:47.862600
+21:43.130200
63.4p
10
Nilkas Björkman
Norrbärke SK
2:24:23.866200
+22:19.133800
63.1p
11
Tommy Dahlqvist
Huddinge SK LF
2:27:52.887100
+25:48.154700
61.4p
12
Mikael Leitner
Falu IK
2:30:10.900900
+28:06.168500
60.3p
13
Krister Nyrén
Heds IF
2:34:17.925600
+32:13.193200
58.5p
14
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:36:10.936900
+34:06.204500
57.7p
15
Anders Åberg
IFK Västerås SK
2:40:18.961700
+38:14.229300
56.0p
16
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:40:20.961900
+38:16.229500
56.0p
17
Janne Eriksson
AB Karl Hedin IF
2:40:31.963000
+38:27.230600
55.9p
18
Jan Lindbäck
Strömtorps IK
2:40:54.965300
+38:50.232900
55.8p
19
Tomas Berg
Källbottens IK
2:41:02.966100
+38:58.233700
55.7p
20
Rikard Swedberg
Åf SK
2:41:23.968200
+39:19.235800
55.6p
21
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:42:45.976400
+40:41.244000
55.1p
22
Krister Anntila Egeryd
Wedevågs IF
2:43:20.979900
+41:16.247500
54.8p
23
Henrik Hammargren
AB Karl Hedin IF
2:44:32.987100
+42:28.254700
54.4p
24
Niklas Lindell
Mälarö SOK
2:47:57.1007600
+45:53.275200
53.1p
25
Rolf Ekström
Himmeta IF
2:50:03.1020200
+47:59.287800
52.4p
26
Håkan Eriksson
Abb IF SK
2:50:48.1024700
+48:44.292300
52.2p
27
Stefan Sundholm
Strömtorps IK
2:53:37.1041600
+51:33.309200
51.2p
28
Patrik Fredriksson
Högbo GOIF
2:56:58.1061700
+54:54.329300
50.1p
29
Jesper Bergsjö
Abb IF SK
3:02:26.1094500
+1:00:22.362100
48.4p
30
Ulf Nordström
Almby IK
3:10:59.1145800
+1:08:55.413400
46.0p
31
Sten Erik Gustafsson
Strömtorps IK
3:13:51.1163000
+1:11:47.430600
45.3p