Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Bergsetapp
2009-01-31
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2009
<<< Tour de Mösseberg E3 Distans
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Felaktiga tider i klasserna H17-20, D17-20, H15-16
Visa ihopslagen resultatlista
D 14
0.42km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Karin Björnlinger
IK Vista
3:37.21600
2
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
4:02.24100
+25.2400
3
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
4:38.27700
+1:01.6000
4
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
4:39.27800
+1:02.6100
5
Johanna Lindgren
IF Hallby SOK
5:08.30700
+1:31.9000
6
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
5:13.31200
+1:36.9500
7
Emma Sandell
Tvärreds IF
5:14.31300
+1:37.9600
8
Amanda Lindahl
Ulricehamns IF
5:36.33500
+1:59.11800
9
Sara Magnusson
OK Landehof
5:37.33600
+2:00.11900
10
Emma Rönn
Tranemo IF
5:48.34700
+2:11.13000
11
Rebecca Lax
Nässjö SF
5:51.35000
+2:14.13300
12
Elin Blomqvist
OK Landehof
5:58.35700
+2:21.14000
13
Johanna Niklasson
SOK Träff
6:11.37000
+2:34.15300
14
Klara Svensson
Äspereds IF
6:12.37100
+2:35.15400
15
Sofia Johansson
OK Alehof
6:19.37800
+2:42.16100
D 16
0.42km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Falk
Ulricehamns IF
4:32.27100
2
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
4:33.27200
+1
3
Sofie Svensson
IK Vista
5:40.33900
+1:08.6700
4
Julia Norén
Landsbro IF SK
5:44.34300
+1:12.7100
5
Hannah Björnlinger
IK Vista
5:54.35300
+1:22.8100
6
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
6:02.36100
+1:30.8900
7
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
6:05.36400
+1:33.9200
8
Elin Blick
OK Alehof
6:09.36800
+1:37.9600
9
Anna Wik
Tvärreds IF
6:10.36900
+1:38.9700
10
Emilia Fridsäll
Landsbro IF SK
6:12.37100
+1:40.9900
11
Hanna Ragnar
IF Hallby SOK
6:21.38000
+1:49.10800
D 20
0.42km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Malin Svensson
IK Vista
1:55.11400
2
Johanna Lönander
Landsbro IF SK
2:18.13700
+23.2200
H 14
0.42km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
4:31.27000
2
Alexander Nilsson
OK Landehof
4:57.29600
+26.2500
3
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
4:59.29800
+28.2700
4
Pontus Hermansson
OK Landehof
5:02.30100
+31.3000
5
Erik Persson
Nässjö SF
5:13.31200
+42.4100
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
5:56.35500
+1:25.8400
7
Jonathan Engström
Borås GIF
5:57.35600
+1:26.8500
8
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
5:59.35800
+1:28.8700
9
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
6:03.36200
+1:32.9100
10
Shirzadi Navid Naser
OK Landehof
6:07.36600
+1:36.9500
11
Erik Finnskog
Tranemo IF
6:13.37200
+1:42.10100
12
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
6:23.38200
+1:52.11100
13
Markus Lund
IK Vista
6:25.38400
+1:54.11300
14
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
6:27.38600
+1:56.11500
15
Philip Näslund
OK Landehof
6:36.39500
+2:05.12400
16
Alexander Phil
Borås SK
6:38.39700
+2:07.12600
17
Gustaf Sparrevik
OK Landehof
6:40.39900
+2:09.12800
H 16
0.42km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
17.1600
2
Viktor Öberg
Borås SK
25.2400
+8.700
3
Viktor Axelsson
Borås SK
31.3000
+14.1300
4
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
52.5100
+35.3400
5
Magnus Persson
IF Hallby SOK
1:04.6300
+47.4600
5
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:04.6300
+47.4600
7
Jesper Säilä
Nässjö SF
1:13.7200
+56.5500
8
Anton Johansson
Tranemo IF
1:59.11800
+1:42.10100
9
Adam Nelin
Hestra IF
2:00.11900
+1:43.10200
10
Jonas Lindhe
IF Hallby SOK
2:06.12500
+1:49.10800
11
Björn Svensson
OK Landehof
2:11.13000
+1:54.11300
12
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
2:15.13400
+1:58.11700
13
Jesper Englund
Äspereds IF
2:16.13500
+1:59.11800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
0.42km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
1:57.11600
2
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
2:30.14900
+33.3200
3
Gustaf Eklöf
Ulricehamns OK
2:46.16500
+49.4800
4
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
3:22.20100
+1:25.8400
5
Johan Blick
OK Alehof
3:54.23300
+1:57.11600
6
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
4:41.28000
+2:44.16300
D 10
0.21km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
4:55.29400
2
Lina Nygren
Ulricehamns IF
5:12.31100
+17.1600
3
Klara Axelsson
Kinnaströms SK
5:33.33200
+38.3700
4
Klara Ask
Kinnaströms SK
5:39.33800
+44.4300
5
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
5:47.34600
+52.5100
6
Ellen Andersson
Tranemo IF
6:02.36100
+1:07.6600
D 12
0.21km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
6:03.36200
2
Evelina Lax
Nässjö SF
6:17.37600
+14.1300
3
Maja Wik
Tvärreds IF
6:29.38800
+26.2500
4
Gabriella Gustafsson
IK Vista
6:34.39300
+31.3000
5
Sophia Björnlinger
IK Vista
6:49.40800
+46.4500
6
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
7:00.41900
+57.5600
7
Ida Öberg
Borås SK
7:05.42400
+1:02.6100
8
Madelene Axelsson
Borås SK
7:27.44600
+1:24.8300
9
Julia Larsson
Tvärreds IF
7:30.44900
+1:27.8600
10
Hanna Karlsson
Kinnaströms SK
7:40.45900
+1:37.9600
11
Elin Hacksell
Borås SK
7:50.46900
+1:47.10600
12
Alma Backlund
Äspereds IF
7:53.47200
+1:50.10900
13
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
7:58.47700
+1:55.11400
14
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
8:00.47900
+1:57.11600
14
Ellen Svensson
Äspereds IF
8:00.47900
+1:57.11600
16
Linnéa Bogren
IFK Skövde SK
8:07.48600
+2:04.12300
17
Matilda Melander
Tidaholm SOK Sisu
8:10.48900
+2:07.12600
18
Alexandra Claesson
Äspereds IF
8:16.49500
+2:13.13200
H 10
0.21km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Andreas Gustafsson
IK Vista
5:13.31200
2
Anton Swedberg
Borås SK
5:33.33200
+20.1900
3
Joakim Engström
Borås GIF
5:52.35100
+39.3800
4
Olle Rapp
Ulricehamns IF
6:12.37100
+59.5800
5
Linus Nygren
Ulricehamns IF
6:27.38600
+1:14.7300
6
Jakob Rönn
Tranemo IF
6:29.38800
+1:16.7500
7
Simon Wiklund
IK Wilske
6:37.39600
+1:24.8300
8
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
6:50.40900
+1:37.9600
9
Felix Axelsson
Kinnaströms SK
7:05.42400
+1:52.11100
10
Albin Claesson
Äspereds IF
7:08.42700
+1:55.11400
11
Alfred Tärning
Falköpings AIK SK
7:11.43000
+1:58.11700
H 12
0.21km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Max Rapp
Ulricehamns IF
5:57.35600
2
Adam Persson
Nässjö SF
6:06.36500
+9.800
3
Albert Nilsson
Ulricehamns IF
6:23.38200
+26.2500
4
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
6:29.38800
+32.3100
5
Eric Jansson
Tranemo IF
6:34.39300
+37.3600
6
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
6:39.39800
+42.4100
7
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
6:44.40300
+47.4600
8
Christoffer Gabre
Borås SK
6:55.41400
+58.5700
9
Albin Persson
Tranemo IF
6:58.41700
+1:01.6000
10
Simon Swedberg
Borås SK
7:02.42100
+1:05.6400
11
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
7:10.42900
+1:13.7200
11
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
7:10.42900
+1:13.7200
13
Anders Magnusson
OK Landehof
7:14.43300
+1:17.7600
14
Jakob Elmersson
Falköpings AIK SK
7:24.44300
+1:27.8600
15
Sebastian Nilsson
OK Landehof
7:26.44500
+1:29.8800
15
Erik Blick
OK Alehof
7:26.44500
+1:29.8800
17
Anton Lund
IK Vista
7:32.45100
+1:35.9400
18
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
7:44.46300
+1:47.10600