Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Dubbeljakt
2010-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 21
Marcus Hellner
Gellivare SK
1:12:03.432280
91.7p
2
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:12:48.436730
+44.4350
91.0p
3
H 21
Emil Jönsson
Årsunda IF
1:13:20.439940
+1:16.7560
90.4p
4
H 21
Anders Södergren
Östersunds SK
1:13:22.440100
+1:18.7720
90.4p
5
H 21
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:14:16.445590
+2:13.13210
89.4p
6
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:14:17.445640
+2:13.13260
89.4p
7
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:14:43.448280
+2:40.15900
89.0p
8
H 21
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:14:47.448630
+2:43.16250
88.9p
9
H 21
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:15:20.451900
+3:16.19520
88.4p
10
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:15:40.453990
+3:37.21610
88.0p
11
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:15:45.454490
+3:42.22110
87.9p
12
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
1:16:43.460230
+4:39.27850
87.0p
13
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:16:50.460980
+4:47.28600
86.9p
14
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:16:50.460990
+4:47.28610
86.9p
15
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:16:51.461080
+4:48.28700
86.9p
16
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:16:52.461120
+4:48.28740
86.9p
17
H 21
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:17:30.464930
+5:26.32550
86.2p
18
H 21
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:17:32.465120
+5:28.32740
86.2p
19
H 21
Mikael Ojala
IFK Umeå
1:17:33.465240
+5:29.32860
86.2p
20
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:17:34.465390
+5:31.33010
86.2p
21
H 21
Bill Impola
Falun Borlänge SK
1:17:58.467750
+5:54.35370
85.8p
22
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:18:07.468600
+6:03.36220
85.7p
23
H 21
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
1:18:22.470120
+6:18.37740
85.4p
24
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:18:22.470190
+6:19.37810
85.4p
25
H 21
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:18:23.470230
+6:19.37850
85.4p
26
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:18:23.470260
+6:19.37880
85.4p
27
H 21
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
1:18:49.472820
+6:45.40440
85.0p
28
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:19:00.473980
+6:57.41600
84.8p
29
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
1:19:30.476970
+7:26.44590
84.4p
30
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:19:31.477070
+7:27.44690
84.4p
31
H 21
Björn Gund
Åsarna IK
1:19:36.477590
+7:33.45210
84.3p
32
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
1:19:37.477600
+7:33.45220
84.3p
33
H 21
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:20:00.479900
+7:56.47520
83.9p
34
H 21
Tor Larsson
Skellefteå SK
1:20:24.482390
+8:21.50010
83.6p
35
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:21:42.490160
+9:38.57780
82.4p
36
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
1:22:22.494130
+10:18.61750
81.9p
37
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:22:23.494200
+10:19.61820
81.8p
38
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
1:24:02.504170
+11:58.71790
80.5p
39
H 21
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
1:24:43.508250
+12:39.75870
79.9p
40
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:26:00.515940
+13:56.83560
78.9p
41
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:26:20.517910
+14:16.85530
78.6p
42
H 21
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
1:29:54.539340
+17:50.106960
75.9p
43
H 21
Thomas Persson
Piteå Elit SK
1:31:55.551490
+19:52.119110
74.4p
15km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
40:30.242970
80.5p
2
D 21
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
40:41.244020
+10.950
80.2p
3
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
42:35.255470
+2:05.12400
76.9p
4
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
42:57.257620
+2:26.14550
76.3p
5
D 21
Mia Eriksson
IFK Tärendö
43:22.260180
+2:52.17110
75.6p
6
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
43:23.260200
+2:52.17130
75.6p
7
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
43:27.260650
+2:56.17580
75.5p
8
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
43:32.261180
+3:02.18110
75.3p
9
D 21
Jenny Hansson
Vålådalen SK
43:34.261370
+3:04.18300
75.3p
10
D 21
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
43:44.262380
+3:14.19310
75.0p
11
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
44:20.265930
+3:49.22860
74.1p
12
D 21
Carolin Andersson
Gellivare SK
44:23.266210
+3:52.23140
74.0p
13
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
44:42.268100
+4:11.25030
73.5p
14
D 21
Susanne Nyström
IFK Mora SK
44:54.269340
+4:23.26270
73.2p
15
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
45:21.272090
+4:51.29020
72.5p
16
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
45:37.273620
+5:06.30550
72.1p
17
D 21
Therese Svensson
Järpens SK
45:52.275190
+5:22.32120
71.8p
18
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
46:11.277090
+5:41.34020
71.3p
19
D 21
Hanna Seppas
Eksjö SOK
46:23.278200
+5:52.35130
71.0p
20
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
46:29.278850
+5:58.35780
70.9p
21
D 21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
46:30.278900
+5:59.35830
70.9p
22
D 21
Erica Ahnberg
Gellivare SK
46:38.279790
+6:08.36720
70.7p
23
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
46:54.281350
+6:23.38280
70.3p
24
D 21
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
47:19.283820
+6:48.40750
69.7p
25
D 21
Karin Nilsson
IFK Umeå
47:49.286880
+7:19.43810
69.0p
26
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
48:00.287990
+7:30.44920
68.8p
27
D 21
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
48:02.288120
+7:31.45050
68.8p
28
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
48:02.288150
+7:31.45080
68.8p
29
D 21
Terese Andersson
Stockviks SF
48:13.289250
+7:42.46180
68.5p
30
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
48:29.290810
+7:58.47740
68.2p
31
D 21
Josefin Halvarsson
Bodens SK
50:17.301620
+9:46.58550
65.9p