Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storvretaloppet/UNT Cupen
2010-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
24:28.146700
81.5p
2
H 20
Hampus Ohlström
IK Rex
26:26.158500
+1:58.11700
75.5p
3
H 40
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
26:37.159600
+2:09.12800
74.9p
4
H 21
Niklas Österberg
Roslagsbro IF
26:48.160700
+2:20.13900
74.4p
5
H 35
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
27:15.163400
+2:47.16600
73.2p
6
H 21
Patrik Bergman
Svegs IK
27:35.165400
+3:07.18600
72.3p
7
H 20
Magnus Björk
IK Rex
27:55.167400
+3:27.20600
71.4p
8
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
28:31.171000
+4:03.24200
69.9p
9
H 50
Walter Steiner
Falu IK
28:39.171800
+4:11.25000
69.6p
10
H 20
Kristian Tufvesson
IK Rex
29:24.176300
+4:56.29500
67.8p
11
H 18
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
29:35.177400
+5:07.30600
67.4p
12
H 21
Anders Näslund
Svegs IK
30:03.180200
+5:35.33400
66.4p
13
H 21
Emanuel Viklund
Granbergsdals IF
30:19.181800
+5:51.35000
65.8p
14
H 50
Per Lagerfelt
IK Rex
30:38.183700
+6:10.36900
65.1p
15
H 20
Emil Ohlsson Runnman
Storvreta IK
30:41.184000
+6:13.37200
65.0p
16
H 18
Markus Granath
IK Rex
31:07.186600
+6:39.39800
64.1p
17
H 45
Mårten Wesslén
Brottby SK
31:44.190300
+7:16.43500
62.9p
18
H 40
Peter Ramström
Brottby SK
31:49.190800
+7:21.44000
62.7p
19
H 18
Daniel Björk
IK Rex
32:56.197500
+8:28.50700
60.6p
20
H 18
Robert Pettersson
Storvreta IK
34:19.205800
+9:51.59000
58.1p
21
H 50
Erik Strömberg
Brottby SK
37:06.222500
+12:38.75700
53.8p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Åsa Zetterberg Eriksson
Granbergsdals IF
15:04.90300
63.1p
2
D 20
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
15:07.90600
+3.200
62.9p
3
H 16
Hugo Lindell
Vassunda IF
15:18.91700
+14.1300
4
H 16
Adam Eldh
Vassunda IF
15:42.94100
+38.3700
4
D 20
Emma Bergman
Månkarbo IF
15:42.94100
+38.3700
60.6p
6
H 16
Ludwig Löthman
OK Borgen
15:54.95300
+50.4900
6
H 16
John Ramström
Brottby SK
15:54.95300
+50.4900
8
D 16
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
16:26.98500
+1:22.8100
9
D 18
Eva Lagrange
Storvreta IK
16:27.98600
+1:23.8200
57.8p
10
H 16
Gustav Strömberg
Brottby SK
16:36.99500
+1:32.9100
11
D 20
Jenny Landberg
Storvreta IK
16:52.101100
+1:48.10700
56.4p
12
D 16
Sara Landberg
Storvreta IK
16:53.101200
+1:49.10800
13
D 16
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
16:57.101600
+1:53.11200
14
D 16
Johanna Cavallin
Valbo Aif
17:02.102100
+1:58.11700
15
H 16
Gustav Olsson
Rasbo IK
17:41.106000
+2:37.15600
16
D 18
Amanda Jansson
Månkarbo IF
17:45.106400
+2:41.16000
53.6p
17
D 18
Sara Persson
Storvreta IK
18:34.111300
+3:30.20900
51.2p
18
D 21
Christina Holm
IK Rex
19:49.118800
+4:45.28400
48.0p
19
D 16
Ingrid Joelsson
Storvreta IK
19:53.119200
+4:49.28800
20
D 16
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
26:47.160600
+11:43.70200
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Jakob Jansson
Månkarbo IF
8:06.48500
2
H 14
Martin Herbert
Brottby SK
8:07.48600
+1
3
H 14
Linus Englund Öhman
Tierps IF
8:44.52300
+38.3700
4
H 14
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
8:45.52400
+39.3800
5
H 14
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
8:46.52500
+40.3900
6
H 14
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
8:47.52600
+41.4000
7
H 14
Anton Bergström
OK Borgen
9:09.54800
+1:03.6200
8
H 12
Totte Larsson
IK Rex
9:24.56300
+1:18.7700
9
H 14
Simon Persson
OK Borgen
9:25.56400
+1:19.7800
10
D 14
Elin Karlsson
OK Borgen
9:32.57100
+1:26.8500
11
H 14
Gustav Norén
OK Borgen
9:35.57400
+1:29.8800
12
H 14
Isak Häggström
Storvreta IK
9:40.57900
+1:34.9300
13
D 14
Bella Lagrange
Storvreta IK
9:44.58300
+1:38.9700
14
H 14
Simon Westerlund
Häverödals IF
9:45.58400
+1:39.9800
15
H 14
Joel Häggström
Storvreta IK
9:46.58500
+1:40.9900
16
H 12
Karl Ingard
IK Rex
9:51.59000
+1:45.10400
17
H 14
Emil Eriksson
Tierps IF
9:55.59400
+1:49.10800
18
H 14
Joakim Wretling
IK Rex
10:12.61100
+2:06.12500
19
H 14
Adam Blomqvist
Gimo IF SK
10:19.61800
+2:13.13200
20
D 14
Emelie Åsberg
Storvreta IK
10:26.62500
+2:20.13900
20
H 14
Robin Jansson
Arlanda-Märsta SK
10:26.62500
+2:20.13900
22
D 14
Emma Thor
Vassunda IF
10:28.62700
+2:22.14100
23
H 12
Victor Svensson
Vassunda IF
10:36.63500
+2:30.14900
24
D 12
Anna Herbert
Brottby SK
10:40.63900
+2:34.15300
25
H 12
Johan Herbert
Brottby SK
10:51.65000
+2:45.16400
26
H 14
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
10:52.65100
+2:46.16500
27
D 14
Anna Edvinsson
Öregrunds IK
11:01.66000
+2:55.17400
28
D 12
Alva Karlsson
OK Borgen
11:03.66200
+2:57.17600
29
D 12
Ida Hägglund
IK Rex
11:10.66900
+3:04.18300
30
D 12
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
11:15.67400
+3:09.18800
31
D 12
Frida Lögdberg
IK Rex
11:16.67500
+3:10.18900
32
D 14
Pernilla Andersson
Tärnsjö IF
11:20.67900
+3:14.19300
33
H 12
Markus Hägglund
IK Rex
11:23.68200
+3:17.19600
34
D 14
Clara Sporrong
Storvreta IK
11:26.68500
+3:20.19900
35
H 12
Tuve Möller
OK Linné
11:30.68900
+3:24.20300
36
H 14
Markus Wesslén
Brottby SK
11:34.69300
+3:28.20700
37
H 14
Melker Claesson
Öregrunds IK
11:36.69500
+3:30.20900
38
D 14
Sofia Svensson
Vassunda IF
11:37.69600
+3:31.21000
39
D 14
Emma Louise Eriksson
Öregrunds IK
12:15.73400
+4:09.24800
40
D 12
Malin Edvinsson
Öregrunds IK
12:18.73700
+4:12.25100
41
D 12
Frida Cavallin
Valbo Aif
12:22.74100
+4:16.25500
42
H 12
Marcus Andersson
Knutby IF
12:32.75100
+4:26.26500
43
D 12
Lisa Umberg
IK Rex
12:55.77400
+4:49.28800
44
H 12
Olle Grywenz
Storvreta IK
13:01.78000
+4:55.29400
45
D 12
Alva Blomqvist
Gimo IF SK
13:05.78400
+4:59.29800
46
D 12
Alva Wesslén
Brottby SK
13:09.78800
+5:03.30200
47
D 12
Maria Bergqvist
Vassunda IF
14:15.85400
+6:09.36800
48
D 12
Erika Pettersson
Tierps IF
14:50.88900
+6:44.40300
49
H 12
Daniel Rönnqvist
OK Linné
15:46.94500
+7:40.45900
50
D 12
Felicia Grip
Tierps IF
19:46.118500
+11:40.69900
51
D 12
Liv Dusper
Tierps IF
20:54.125300
+12:48.76700
52
H 12
Robin Oscarsson
Almunge IK
25:09.150800
+17:03.102200
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Simon Thor
Vassunda IF
5:11.31000
2
D 10
Alva Sköld
Häverödals IF
5:38.33700
+27.2600
3
H 10
Sverre Lindell
Vassunda IF
5:40.33900
+29.2800
4
H 10
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
5:42.34100
+31.3000
5
D 10
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
5:44.34300
+33.3200
6
D 10
Johanna Ingard
IK Rex
5:52.35100
+41.4000
6
H 10
Alexander Jakobsson
Tierps IF
5:52.35100
+41.4000
8
H 10
Gustav Näslund
Arlanda-Märsta SK
5:53.35200
+42.4100
9
H 10
Arvid Schön
Storvreta IK
5:56.35500
+45.4400
10
D 10
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
5:59.35800
+48.4700
11
H 10
Martin Björk
IK Rex
6:00.35900
+49.4800
12
H 10
Leopold Möllare
Sundbybergs IK
6:01.36000
+50.4900
13
D 10
Madeleine Söderqvist
Bälinge IF
6:26.38500
+1:15.7400
14
D 10
Erika Österman
Häverödals IF
6:28.38700
+1:17.7600
15
D 10
Frida Ohlström
IK Rex
6:30.38900
+1:19.7800
16
D 10
Josefine Fridsjö
Tierps IF
6:40.39900
+1:29.8800
17
H 10
Jonathan Lillkaas
Sundbybergs IK
6:53.41200
+1:42.10100
18
H 10
Oskar Bergkvist
Vassunda IF
7:28.44700
+2:17.13600
19
D 10
Martina Steffner
Storvreta IK
8:11.49000
+3:00.17900
20
D 10
Engla Eriksson
Månkarbo IF
8:20.49900
+3:09.18800
21
D 10
Moa Anderson
Häverödals IF
8:41.52000
+3:30.20900
22
H 10
Alexander Oscarsson
Almunge IK
8:52.53100
+3:41.22000
23
D 10
Klara Möller
OK Linné
9:58.59700
+4:47.28600
24
D 10
Hanna Funke Jansson
Tierps IF
10:38.63700
+5:27.32600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)