Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
25:15.151490
82.0p
2
Anna Haag
IFK Mora SK
25:57.155650
+41.4060
79.8p
3
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
27:15.163460
+1:59.11870
75.9p
4
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
27:33.165210
+2:17.13620
75.1p
5
Emma Wikén
Åsarna IK
27:36.165500
+2:20.13910
75.0p
6
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
27:38.165710
+2:22.14120
74.9p
7
Hanna Seppas
Eksjö SOK
27:49.166880
+2:33.15290
74.4p
8
Mia Eriksson
IFK Tärendö
27:54.167390
+2:39.15800
74.1p
9
Susanne Nyström
IFK Mora SK
28:10.168990
+2:55.17400
73.4p
10
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
28:18.169750
+3:02.18160
73.1p
11
Eva Svensson
IFK Mora SK
28:19.169890
+3:04.18300
73.0p
12
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
28:24.170310
+3:08.18720
72.9p
13
Carolin Andersson
Gellivare SK
28:46.172560
+3:30.20970
71.9p
14
Jennie Jirhed
Östersunds SK
28:54.173320
+3:38.21730
71.6p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
29:04.174320
+3:48.22730
71.2p
16
Karin Nilsson
IFK Umeå
29:15.175400
+3:59.23810
70.7p
17
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
29:28.176730
+4:12.25140
70.2p
18
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
29:43.178250
+4:27.26660
69.6p
19
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
29:56.179550
+4:40.27960
69.1p
20
Linda Lundberg
Kalix SK
30:03.180200
+4:47.28610
68.8p
21
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
30:11.181060
+4:55.29470
68.5p
22
Erica Ahnberg
Gellivare SK
30:16.181590
+5:01.30000
68.3p
23
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
30:22.182110
+5:06.30520
68.1p
24
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:58.185710
+5:42.34120
66.8p
25
Anja Ahnberg
Gellivare SK
31:03.186220
+5:47.34630
66.6p
26
Amanda Mattsson
Stockviks SF
31:13.187220
+5:57.35630
66.2p
27
Maria Sundström
Strömnäs GIF
31:14.187360
+5:58.35770
66.2p
28
Katja Schwartz
Åsarna IK
31:17.187670
+6:01.36080
66.1p
29
Lina Nordmark
Gellivare SK
31:29.188850
+6:13.37260
65.7p
30
Josefin Halvarsson
Bodens SK
31:56.191500
+6:40.39910
64.7p
31
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
32:47.196650
+7:31.45060
63.0p
32
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
32:55.197470
+7:39.45880
62.8p
33
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
36:03.216280
+10:47.64690
57.3p