Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Hellner
Gellivare SK
35:11.211070
91.2p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
35:21.212050
+9.880
90.8p
3
Johan Olsson
Åsarna IK
35:26.212580
+15.1410
90.6p
4
Anders Södergren
Östersunds SK
35:37.213680
+26.2510
90.1p
5
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
35:46.214570
+35.3400
89.7p
6
Anders Svanebo
Stockviks SF
35:49.214820
+37.3650
89.6p
7
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
36:11.217070
+1:00.5900
88.7p
8
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
36:17.217620
+1:05.6450
88.5p
9
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
36:19.217850
+1:07.6680
88.4p
10
Martin Johansson
IFK Mora SK
36:35.219430
+1:23.8260
87.7p
11
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
36:36.219550
+1:24.8380
87.7p
12
Mats Larsson
Åsarna IK
36:38.219790
+1:27.8620
87.6p
13
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
37:00.221920
+1:48.10750
86.8p
14
Björn Gund
Åsarna IK
37:04.222310
+1:52.11140
86.6p
15
Joakim Engström
IFK Mora SK
37:14.223370
+2:03.12200
86.2p
16
Robin Norum
IFK Umeå
37:16.223530
+2:04.12360
86.1p
17
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
37:20.223950
+2:08.12780
86.0p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
37:20.223980
+2:09.12810
86.0p
19
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
37:22.224110
+2:10.12940
85.9p
20
Teodor Peterson
Åsarna IK
37:25.224410
+2:13.13240
85.8p
21
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
37:26.224560
+2:14.13390
85.7p
22
Lars Nelson
Funäsdalens IF
37:42.226110
+2:30.14940
85.2p
23
Lars Suther
IFK Mora SK
37:46.226580
+2:35.15410
85.0p
24
Markus Ottosson
IFK Umeå
37:49.226860
+2:37.15690
84.9p
25
David Hedlund
Piteå Elit SK
37:51.227050
+2:39.15880
84.8p
26
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
38:02.228130
+2:50.16960
84.4p
27
Anders Högberg
IFK Umeå
38:06.228500
+2:54.17330
84.3p
28
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
38:06.228550
+2:54.17380
84.2p
29
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
38:07.228680
+2:56.17510
84.2p
30
Fredrik Byström
Sollefteå SK
38:08.228730
+2:56.17560
84.2p
31
David Frisk
IFK Mora SK
38:12.229190
+3:01.18020
84.0p
32
Anders Jonsson
Stockviks SF
38:14.229310
+3:02.18140
84.0p
33
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
38:22.230120
+3:10.18950
83.7p
34
Anton Sjöholm
Östersunds SK
38:23.230250
+3:11.19080
83.6p
35
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
38:25.230490
+3:14.19320
83.5p
36
Mikael Ojala
IFK Umeå
38:26.230580
+3:15.19410
83.5p
37
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
38:27.230600
+3:15.19430
83.5p
38
Tor Larsson
Skellefteå SK
38:32.231170
+3:21.20000
83.3p
39
Peter Jönsson
Ramsele IK
38:39.231810
+3:27.20640
83.1p
40
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
38:43.232200
+3:31.21030
82.9p
41
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
38:47.232600
+3:35.21430
82.8p
42
Carl Quicklund
Östersunds SK
38:50.232990
+3:39.21820
82.6p
43
Johnny Gode
Stöde IF
38:55.233440
+3:43.22270
82.5p
44
Magnus Engström
Stockviks SF
39:00.233990
+3:49.22820
82.3p
45
Gustav Hall
IFK Mora SK
39:01.234010
+3:49.22840
82.3p
46
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
39:16.235500
+4:04.24330
81.8p
47
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
39:16.235520
+4:04.24350
81.8p
48
Jim Åhl
Bodens SK
39:22.236150
+4:10.24980
81.5p
49
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
39:26.236530
+4:14.25360
81.4p
50
Markus Leijon
IFK Mora SK
39:27.236620
+4:15.25450
81.4p
51
Martin Isaksson
IFK Umeå
39:30.236950
+4:18.25780
81.3p
52
Emil Linell
Högbo GOIF
39:34.237370
+4:23.26200
81.1p
53
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
39:37.237630
+4:25.26460
81.0p
54
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
39:37.237640
+4:25.26470
81.0p
55
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
39:41.238080
+4:30.26910
80.9p
56
Gustav Nordström
Gävle SK
39:47.238640
+4:35.27470
80.7p
57
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
39:49.238850
+4:37.27680
80.6p
58
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
39:54.239300
+4:42.28130
80.5p
59
Marcus Svelander
Åsarna IK
39:55.239440
+4:43.28270
80.4p
60
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
39:59.239800
+4:47.28630
80.3p
61
Magnus Myhr
Åsarna IK
40:01.240070
+4:50.28900
80.2p
62
Klas Nilsson
Skellefteå SK
40:17.241630
+5:05.30460
79.7p
63
Jens Andersson
Kalix SK
40:20.241970
+5:09.30800
79.6p
64
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
40:24.242370
+5:13.31200
79.4p
65
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
40:26.242570
+5:15.31400
79.4p
66
Erik Silfver
Burträsk SK
40:37.243650
+5:25.32480
79.0p
67
Hampus Lindblom
Åsarna IK
40:45.244440
+5:33.33270
78.8p
68
Erik Simberg
SK Bore
40:50.244900
+5:38.33730
78.6p
69
Erik Berglund
Lycksele IF
40:56.245590
+5:45.34420
78.4p
70
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
41:01.246020
+5:49.34850
78.3p
71
Mikael Larsson
I 19 IF
41:17.247650
+6:05.36480
77.8p
72
Anton Södergren
Skellefteå SK
41:18.247770
+6:07.36600
77.7p
73
Tobias Engblom
Stockviks SF
41:26.248520
+6:14.37350
77.5p
74
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
42:05.252430
+6:53.41260
76.3p
75
Anders Strid
Lucksta IF
42:13.253250
+7:01.42080
76.0p
76
Emil Lagergren
Tynderö IK
42:14.253360
+7:02.42190
76.0p
77
Thomas Persson
Piteå Elit SK
42:22.254100
+7:10.42930
75.8p
78
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
43:01.258080
+7:50.46910
74.6p
79
Torsten Kempe
Tynderö IK
43:14.259380
+8:03.48210
74.2p
80
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
44:56.269530
+9:44.58360
71.5p
81
Linus Palolampi
Tynderö IK
47:30.284960
+12:18.73790
67.6p