Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällbryntloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:57:16.703580
76.7p
2
Arvid Elffors
Lucksta IF
1:57:18.703750
+1.70
76.7p
3
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:57:20.703930
+3.250
76.7p
4
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
1:59:32.717100
+2:15.13420
75.1p
5
Markus Hansson
Åsarna IK
2:02:43.736250
+5:26.32570
72.9p
6
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:02:56.737500
+5:39.33820
72.8p
7
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:03:03.738270
+5:46.34590
72.7p
8
André Jacobsson
Öråns SK
2:03:04.738390
+5:48.34710
72.7p
9
Linus Persson
Hudiksvalls IF
2:05:28.752710
+8:11.49030
71.1p
10
Patrik Hagström
Häverödals IF
2:05:35.753450
+8:18.49770
71.0p
11
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:05:36.753540
+8:19.49860
71.0p
12
Niclas Larsson
Dala-Järna IK
2:05:52.755100
+8:35.51420
70.9p
13
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:05:57.755620
+8:40.51940
70.8p
14
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:06:18.757750
+9:01.54070
70.6p
15
Mikael Martens
Malungs IF
2:07:51.767090
+10:35.63410
69.6p
16
Erik Dahlberg
Fränsta IK
2:08:41.772030
+11:24.68350
69.1p
17
Ole Lermstad
Leirådal Il, Nor
2:08:43.772230
+11:26.68550
69.1p
18
Per Persson
Jämtkraft IF
2:08:51.773000
+11:34.69320
69.0p
19
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:08:58.773760
+11:41.70080
69.0p
20
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:09:04.774380
+11:48.70700
68.9p
21
Lars Persson
Östersunds SK
2:09:36.777520
+12:19.73840
68.6p
22
Joel Larsson
Häggenås SK
2:10:17.781690
+13:01.78010
68.2p
23
Sverre Sagaland
Vinne Skilag
2:10:23.782290
+13:07.78610
68.1p
24
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:10:40.783930
+13:23.80250
68.0p
25
Carl Olander
OK Landehof
2:11:24.788350
+14:07.84670
67.5p
26
Erik Melin
Göteborgs SK
2:11:56.791500
+14:39.87820
67.2p
27
Henrik Gabrielsson
Östersunds Telemarkskl.
2:12:32.795100
+15:15.91420
66.9p
28
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:12:55.797400
+15:38.93720
66.7p
29
Martin Eriksson
Skanska IF
2:13:02.798190
+15:46.94510
66.6p
30
Kristian Kumpulainen
Östersunds SK
2:13:07.798640
+15:50.94960
66.6p
31
David Olovsson
Tandsbyns IF
2:13:16.799550
+15:59.95870
66.5p
32
Jon Inge Kulseth
Team Acusto
2:14:20.805900
+17:03.102220
65.9p
33
Hans Turtola
Råneå SK
2:14:20.805940
+17:03.102260
65.9p
34
Elias Thid
Vertex Fjällsportklubb
2:14:25.806400
+17:08.102720
65.9p
35
Petter Kindmalm
Trångsvikens IF
2:14:41.808000
+17:24.104320
65.7p
36
Peter Lundgren
Ätrans IF
2:14:42.808100
+17:25.104420
65.7p
37
Erik Hellberg
Östersunds SK
2:14:43.808200
+17:26.104520
65.7p
38
Martin Göransson
Spikbodarnas IK
2:14:56.809500
+17:39.105820
65.6p
39
Joel Nyberg
Axa SC
2:15:49.814800
+18:32.111120
65.1p
40
Daniel Karlsson
Östersunds SK
2:16:04.816300
+18:47.112620
65.0p
41
David Spångberg
Östersunds SK
2:16:16.817590
+19:00.113910
64.9p
42
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:16:25.818480
+19:09.114800
64.8p
43
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:17:17.823670
+20:00.119990
64.3p
44
Morten Bjerkås
Rennebu IL
2:17:53.827210
+20:36.123530
64.0p
45
Jon Anders Wold
Team Acusto
2:18:03.828290
+20:47.124610
63.9p
46
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:18:06.828550
+20:49.124870
63.9p
47
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:18:16.829570
+20:59.125890
63.8p
48
Anders Önegård
Offerdals SK
2:18:18.829700
+21:01.126020
63.8p
49
Per Steen
Brunflo IF
2:18:47.832660
+21:30.128980
63.6p
50
Inge Nordstein
Team Acusto
2:19:43.838240
+22:26.134560
63.1p
51
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
2:19:44.838390
+22:28.134710
63.1p
52
Viktor Jonsson
ÅS IL
2:19:45.838440
+22:28.134760
63.1p
53
Adrian Hedberg
Östersunds SK
2:20:05.840430
+22:48.136750
62.9p
54
Mikael Egmalm
Östersund Ck
2:20:06.840550
+22:49.136870
62.9p
55
Johan Karlsson
Alvesta SOK
2:20:19.841810
+23:02.138130
62.8p
56
Olle Rentzhog
Östersunds SK
2:20:23.842250
+23:06.138570
62.7p
57
Anders Karlberg
Tullus Sg
2:20:30.842970
+23:13.139290
62.7p
58
Johan Andersson
Club Ski & Run
2:20:37.843670
+23:20.139990
62.6p
59
Johan Andreasson
Östersunds SK
2:21:02.846190
+23:46.142510
62.4p
60
Martin Ohlsson
OK Storsjön
2:21:27.848680
+24:10.145000
62.2p
61
Sigve Colbjörnsen
Östersunds Ck
2:21:38.849700
+24:21.146020
62.1p
62
Peder Andreasson
Djurgårdens IF Af
2:21:44.850370
+24:27.146690
62.1p
63
Henrik Enebjörk
Axa SC
2:21:53.851240
+24:36.147560
62.0p
64
Anders Lindroos
IF Bromarf Pojkarna Finland
2:22:01.852030
+24:44.148350
62.0p
65
Gustav Norrman
Ullared SLK
2:22:15.853410
+24:58.149730
61.8p
66
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:24:09.864860
+26:52.161180
60.9p
67
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:24:10.864950
+26:53.161270
60.9p
68
Gunnar Nylander
IK Brånan Boys & Girls
2:24:24.866370
+27:07.162690
60.8p
69
Fredrik Björnström
No Club
2:24:25.866430
+27:08.162750
60.8p
70
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:24:27.866620
+27:10.162940
60.8p
71
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:24:33.867240
+27:16.163560
60.8p
72
Anders Solin
Remsle SK
2:24:36.867520
+27:19.163840
60.7p
73
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:24:42.868170
+27:25.164490
60.7p
74
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
2:24:45.868440
+27:28.164760
60.7p
75
Mikael Bodne
New Sweden
2:24:48.868790
+27:32.165110
60.6p
76
Bo Sjölund
Spikbodarnas IK
2:27:12.883180
+29:55.179500
59.5p
77
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:27:14.883390
+29:58.179710
59.5p
78
Magnus Engberg
Selånger SOK
2:28:31.891090
+31:15.187410
59.0p
79
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:28:32.891160
+31:15.187480
59.0p
80
Magnus Strömberg
Remsle SK
2:28:37.891630
+31:20.187950
58.9p
81
Stefan Hertil
OK Sarven
2:28:39.891850
+31:22.188170
58.9p
82
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:28:58.893760
+31:41.190080
58.8p
83
Svenn Robert Berg
Vinne Skilag
2:29:03.894260
+31:46.190580
58.7p
84
Calle Wahlström
Östersunds SK
2:29:21.896010
+32:04.192330
58.6p
85
Magnus Jarefors
Orrvikens IK
2:29:39.897870
+32:22.194190
58.5p
86
Tommy Sjöblom
Hägglunds IOFK
2:29:47.898670
+32:30.194990
58.4p
87
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:30:04.900360
+32:47.196680
58.3p
88
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritid IF
2:30:36.903520
+33:19.199840
58.1p
89
Lars Norlander
Östersunds SK
2:31:24.908310
+34:07.204630
57.7p
90
Gustav Enmark
Åsarna IK
2:31:27.908690
+34:11.205010
57.7p
91
Rasmus Grelsson
Rödön SK
2:31:48.910710
+34:31.207030
57.6p
92
Frank Gjertsås
Lierne IL
2:31:58.911700
+34:41.208020
57.5p
93
Johan Johnsson
Björnstorps IF
2:32:09.912850
+34:52.209170
57.4p
94
Robert Nyman
Axa SC
2:32:44.916340
+35:27.212660
57.2p
95
Tomas Lindqvist
ÅS IL
2:32:51.917010
+35:34.213330
57.1p
96
Otto Lampinen
Remsle SK
2:32:56.917530
+35:39.213850
57.1p
97
Håkan Jonsson
Fjällbrynt
2:33:11.919060
+35:54.215380
57.0p
98
Terje Homo
Lierne IL
2:33:31.921050
+36:14.217370
56.9p
99
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
2:33:50.922960
+36:33.219280
56.7p
100
Roger Salomon
Östersunds SK
2:33:52.923100
+36:35.219420
56.7p
101
Mårten Suorra
OK Storsjön
2:34:47.928680
+37:30.225000
56.3p
102
Per Bratt
Jalles Tc Umeå
2:34:48.928720
+37:31.225040
56.3p
103
Odd-Inge Aunöien
Haltsdalens IL
2:34:54.929380
+37:37.225700
56.3p
104
Anders Wonka-Holm
Simostranda IL
2:37:00.941990
+39:44.238310
55.5p
105
Juha Rousu
Graninge-Alliansen
2:37:20.943940
+40:03.240260
55.3p
106
Roger Ek
Roslagsbro IF
2:37:28.944730
+40:11.241050
55.3p
107
Elof Höglund
Timrå SOK
2:38:11.949050
+40:54.245370
55.0p
108
Patrik Brorsson
Frösö IF
2:38:22.950190
+41:06.246510
54.9p
109
Lennart Olsson
Östersunds SK
2:38:30.950920
+41:13.247240
54.9p
110
Olle Friström
Östersunds SK
2:38:36.951530
+41:19.247850
54.9p
111
Peter Wattvil
Sundbybergs IK
2:38:49.952820
+41:32.249140
54.8p
112
Anders Petersson
No Club
2:39:46.958510
+42:29.254830
54.4p
113
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:40:26.962550
+43:09.258870
54.2p
114
Stig Jönsson
ÅS IL
2:40:27.962690
+43:11.259010
54.2p
115
Daniel Andersson
Östersunds SK
2:40:38.963730
+43:21.260050
54.1p
116
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
2:41:17.967650
+44:00.263970
53.9p
117
Lars Andersson
Marieby GIF
2:41:32.969110
+44:15.265430
53.8p
118
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:42:15.973420
+44:58.269740
53.5p
119
Magnus Lind
Malå IF
2:42:19.973890
+45:03.270210
53.5p
120
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:42:22.974130
+45:05.270450
53.5p
121
Kjell Svärd
Östersunds SK
2:43:00.977960
+45:43.274280
53.2p
122
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
2:43:27.980640
+46:10.276960
53.1p
123
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
2:43:30.980950
+46:13.277270
53.1p
124
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
2:43:51.983000
+46:34.279320
52.9p
125
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:44:49.988810
+47:32.285130
52.6p
126
Petter Larsson
Litsbygdens SK
2:44:54.989320
+47:37.285640
52.6p
127
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:45:04.990340
+47:47.286660
52.5p
128
Arne Nordin
Lillsjöhögens SK
2:45:42.994180
+48:25.290500
52.3p
129
Johan Olausson
Föllinge IK
2:46:36.999500
+49:19.295820
52.0p
130
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:46:36.999590
+49:20.295910
52.0p
131
Svein Terje Fiskum
Grong IL
2:47:10.1002920
+49:53.299240
51.8p
132
Johan Arnesson
Östersunds SK
2:47:38.1005790
+50:22.302110
51.6p
133
Michael Svensson
IK Stern
2:47:40.1005980
+50:23.302300
51.6p
134
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
2:47:42.1006180
+50:25.302500
51.6p
135
Andreas Andersson
No Club
2:48:00.1007900
+50:43.304220
51.5p
136
Arne Blomgren
Östersunds SK
2:48:08.1008760
+50:51.305080
51.5p
137
Åke Jansson
Näldens IF
2:48:23.1010220
+51:06.306540
51.4p
138
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
2:48:24.1010360
+51:07.306680
51.4p
139
Ola Schartz
Nybro Ski
2:48:25.1010470
+51:08.306790
51.4p
140
Jan Eriksson
Frösö IF
2:49:10.1014950
+51:53.311270
51.1p
141
Finn Persson
Östersunds Telemarkskl.
2:49:17.1015660
+52:00.311980
51.1p
142
Mats Ove Edvinsson
Marieby GIF
2:49:35.1017450
+52:18.313770
51.0p
143
Erik Ederwall
No Club
2:49:36.1017590
+52:20.313910
51.0p
144
Trond Morten Forsmo
Malviks Il, Norge
2:50:02.1020130
+52:45.316450
50.9p
145
Mårten Lund
Litsbygdens SK
2:51:13.1027240
+53:56.323560
50.5p
146
Stefan Rydén
Klövsjö Alpina
2:52:41.1036050
+55:24.332370
50.0p
147
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:52:53.1037280
+55:36.333600
49.9p
148
Patrik Berg
Bräcke SK
2:53:29.1040840
+56:12.337160
49.8p
149
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:53:42.1042100
+56:25.338420
49.7p
150
Dennis Wikström
Östersunds SK
2:53:46.1042520
+56:29.338840
49.7p
151
Stefan Othberg
Östersunds SK
2:54:04.1044350
+56:47.340670
49.6p
152
Johan Ekström
Frösö IF
2:55:00.1049980
+57:43.346300
49.3p
153
Henrik Bertilsson
Östersunds SK
2:55:14.1051350
+57:57.347670
49.2p
154
Claes Olofsson
Duveds IF
2:55:24.1052310
+58:07.348630
49.2p
155
Björn Hagberg
Utsiktens Bastu&Motion
2:55:41.1054080
+58:24.350400
49.1p
156
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:55:42.1054130
+58:25.350450
49.1p
157
Lars Edlund
Brunflo IF
2:56:04.1056350
+58:47.352670
49.0p
158
Max Segersten
Bilcenter SK
2:56:06.1056550
+58:49.352870
49.0p
159
Sigbjørn Gjertsås
Lierne IL
2:56:07.1056650
+58:50.352970
48.9p
160
Lars Zackrisson
Östersunds SK
2:56:22.1058190
+59:06.354510
48.9p
161
Martin Öien
Skivarps Motorklubb
2:56:25.1058480
+59:08.354800
48.9p
162
Joakim Persson
Brunflo IF
2:57:44.1066320
+1:00:27.362640
48.5p
163
Peter Lodén
Jämtkraft IF
2:57:50.1066980
+1:00:33.363300
48.4p
164
Lars Ledin
Själevad SK IF
2:57:54.1067390
+1:00:38.363710
48.4p
165
Bengt Hellstrand
Duveds IF
2:57:57.1067610
+1:00:40.363930
48.4p
166
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:58:29.1070800
+1:01:12.367120
48.2p
167
Felix Sors
Linköpings SK
2:58:29.1070830
+1:01:12.367150
48.2p
168
Sören Hansson
Brunflo IF
2:59:04.1074310
+1:01:47.370630
48.1p
169
Petter Wangby
Bureå IF
3:00:53.1085250
+1:03:36.381570
47.6p
170
Magnus Holmgren
Östersunds SK
3:00:55.1085400
+1:03:38.381720
47.5p
171
Rikard Jansson
Brunflo IF
3:01:55.1091450
+1:04:38.387770
47.3p
172
Kenneth Källman
Östersunds SK
3:02:21.1094000
+1:05:04.390320
47.1p
173
Ola Lindqvist
Spikbodarnas IK
3:02:27.1094600
+1:05:10.390920
47.1p
174
Anders Jonsson
IF Rigor
3:02:56.1097510
+1:05:39.393830
47.0p
175
Jörgen Svedin
Åsarna IK
3:03:46.1102540
+1:06:29.398860
46.7p
176
Petter Mahrs
FK Göingarna
3:03:49.1102830
+1:06:32.399150
46.7p
177
Ulf Lindgren
ÅS IL
3:03:55.1103450
+1:06:38.399770
46.7p
178
Patrik Bengtsson
Stockholms-Postens IK
3:03:59.1103840
+1:06:42.400160
46.7p
179
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
3:04:06.1104520
+1:06:49.400840
46.7p
180
Jan Lindblad
Aerotech Telub Fritid
3:04:12.1105170
+1:06:55.401490
46.6p
181
Ulf Bengtsson
ÅS IL
3:05:29.1112860
+1:08:12.409180
46.3p
182
Fredrik Falkdalen
Frösö IF
3:05:52.1115120
+1:08:35.411440
46.2p
183
Jan Molde
Östersunds SK
3:05:54.1115390
+1:08:38.411710
46.2p
184
Lars Nilsson
Habelia
3:06:57.1121640
+1:09:40.417960
45.9p
185
Pether Andersson
Rödön SK
3:07:02.1122110
+1:09:45.418430
45.9p
186
Pär Hylback
Östersunds SK
3:07:27.1124640
+1:10:10.420960
45.8p
187
Jonathan van der Wie
Sundsjö
3:07:47.1126620
+1:10:30.422940
45.7p
188
Mattias Wikner
Myssjö-Ovikens IF
3:08:31.1131000
+1:11:14.427320
45.5p
189
Peter Lindberg
Jämtkraft IF
3:09:02.1134190
+1:11:46.430510
45.3p
190
Kent Sjögren
Ope IF Skidor
3:09:05.1134410
+1:11:48.430730
45.3p
191
Gustav Östlund
Östersunds SK
3:09:18.1135780
+1:12:01.432100
45.3p
192
Arvid Lorentzon
FK Göingarna
3:09:34.1137370
+1:12:17.433690
45.2p
193
Nils Wikström
Frösö IF
3:10:06.1140500
+1:12:49.436820
45.1p
194
Daniel Sandgren
Frösö IF
3:10:07.1140670
+1:12:50.436990
45.1p
195
Jan Andersson
Duveds IF
3:10:55.1145430
+1:13:38.441750
44.9p
196
Martin Lund
Litsbygdens SK
3:11:15.1147420
+1:13:58.443740
44.8p
197
Mikael Stenbäck
Östersunds SK
3:12:30.1154960
+1:15:13.451280
44.5p
198
Christian Henriksson
ÅS IL
3:12:54.1157340
+1:15:37.453660
44.4p
199
Dan Leo Toiland
Lierne IL
3:13:50.1162990
+1:16:34.459310
44.1p
200
Karl Larsson
Undersåkers IF
3:14:50.1168900
+1:17:33.465220
43.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Carl-Henry Boström
Litsbygdens SK
3:16:04.1176300
+1:18:47.472620
43.6p
202
Magnus Nyström
Sunne SLF
3:16:35.1179410
+1:19:18.475730
43.5p
203
Pär Jonasson
Trevål IF
3:17:12.1183110
+1:19:55.479430
43.3p
204
Gunnar Haglund
Frösö IF
3:17:54.1187310
+1:20:37.483630
43.2p
205
Leif Andersson
Stockholms-Postens IK
3:18:09.1188890
+1:20:53.485210
43.1p
206
Hans Olsén
Hestra IF
3:19:09.1194840
+1:21:52.491160
42.9p
207
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
3:21:38.1209740
+1:24:21.506060
42.3p
208
Stefan Aronsson
Bräcke SK
3:22:36.1215570
+1:25:19.511890
42.1p
209
Joakim Kålen
Bräcke SK
3:22:40.1215970
+1:25:23.512290
42.1p
210
Bert Olsson
Östersunds SK
3:22:57.1217620
+1:25:40.513940
42.0p
211
Max Baström
Frösö IF
3:25:17.1231630
+1:28:00.527950
41.5p
212
Magnus Jämting
Jämtkraft IF
3:26:59.1241880
+1:29:42.538200
41.1p
213
Stefan Arnström
Frösö IF
3:29:01.1254010
+1:31:44.550330
40.7p
214
Lars-Åke Johansson
Skivarps Motorklubb
3:29:51.1259040
+1:32:34.555360
40.5p
215
Fredrik Estmo
Litsbygdens SK
3:30:44.1264380
+1:33:27.560700
40.3p
216
Magnus Stenberg
No Club
3:30:50.1264930
+1:33:33.561250
40.3p
217
Lars Gunnar Schultz
Gräftåvallens SK
3:31:57.1271670
+1:34:40.567990
40.1p
218
Erik Sjödin
Vasaloppsklubben Hedemora
3:32:05.1272420
+1:34:48.568740
40.1p
219
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
3:33:19.1279870
+1:36:02.576190
39.8p
220
Tomas Henriksson
Lillhärdals IF
3:34:48.1288760
+1:37:31.585080
39.5p
221
Pege Wernersson
Östersunds OK
3:39:19.1315890
+1:42:03.612210
38.7p
222
Rolf Nyström
Östersunds OK
3:42:19.1333890
+1:45:03.630210
38.1p
223
Lars Esbjörnsson
Östersunds SK
3:43:10.1338960
+1:45:53.635280
38.0p
224
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:44:05.1344410
+1:46:48.640730
37.8p
225
Tobias Hall
Brunflo IF
3:54:41.1408060
+1:57:24.704380
36.0p
226
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:55:24.1412380
+1:58:07.708700
35.9p
227
Daniel Lundh
Östersunds Scoutkår
3:59:08.1434770
+2:01:51.731090
35.3p
228
Örjan Glas Wallin
Plogen
4:06:21.1478040
+2:09:04.774360
34.2p
229
Daniel Enevärn
New Sweden
4:12:19.1513810
+2:15:02.810130
33.3p
230
Johan Andersson
Östersunds SK
4:29:47.1618620
+2:32:30.914940
31.0p