Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2010-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Från arrangören:
Alla åkare fick ~1.30 för lång tid på Västgötaloppet.
Orsaken beror på att vi tappade kommunikation mellan start och mål strax före startskottet.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 664[
1
2
]
43km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
1:59:17.715680
78.9p
2
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF
1:59:35.717450
+17.1670
78.7p
3
H 21
Martin Henricson
Ulricehamns IF
2:04:37.747690
+5:20.31910
74.6p
4
H 21
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
2:05:07.750600
+5:49.34820
74.3p
5
H 21
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
2:06:24.758330
+7:06.42550
73.3p
6
H 21
Anders Johansson
OK Skogshjortarna
2:06:25.758400
+7:07.42620
73.3p
7
H 21
John Andén
Ulricehamns IF
2:07:40.765970
+8:22.50190
72.4p
8
H 21
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:09:13.775280
+9:56.59500
71.3p
9
H 21
Jonas Holst
Istrums SK
2:10:43.784280
+11:26.68500
70.2p
10
H 21
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:10:44.784380
+11:27.68600
70.2p
11
H 21
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:10:48.784710
+11:30.68930
70.2p
12
H 21
Edvin Wilson
Tranemo IF
2:11:27.788670
+12:09.72890
69.8p
13
H 21
Björn Madsstuen
Halmstad OK
2:11:28.788760
+12:10.72980
69.7p
14
D 21 Motion
Kerstin Nordgren
IK Ymer
2:12:15.793470
+12:57.77690
69.2p
15
H 21
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:12:18.793720
+13:00.77940
69.2p
16
H 21
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:12:24.794330
+13:06.78550
69.1p
17
H 21
Joakim Carlson
IK Trasten
2:12:29.794800
+13:11.79020
69.1p
18
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
2:13:05.798420
+13:47.82640
68.7p
19
H 21
John Enander
Ulricehamns IF
2:13:23.800200
+14:05.84420
68.5p
20
H 21
Jonas Wing
IK Trasten
2:13:39.801870
+14:21.86090
68.3p
21
H 21
Johan Levin
Sävedalens AIK
2:13:47.802650
+14:29.86870
68.2p
22
H 21
Hans Strid
Ulricehamns IF
2:13:51.803040
+14:33.87260
68.2p
23
H 21
Per Bergström
Borås SK
2:13:52.803130
+14:34.87350
68.2p
24
H 21
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:13:54.803320
+14:36.87540
68.2p
25
H 21
Christian Arvidsson
IK Trasten
2:13:56.803520
+14:38.87740
68.1p
26
H 21
Magnus Johansson
FK Finn
2:13:57.803620
+14:39.87840
68.1p
27
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:13:58.803790
+14:41.88010
68.1p
28
H 21
Martin Josefsson
OK Vivill
2:15:02.810190
+15:45.94410
67.4p
29
H 21
Henrik Andersson
Torestorps IF
2:15:15.811480
+15:58.95700
67.3p
30
H 21
Tommy Liebäck
Länghems IF
2:15:26.812570
+16:08.96790
67.2p
31
H 21
Nils Spetz
Ulricehamns IF
2:15:57.815670
+16:39.99890
66.9p
32
H 21
Christian Wester
Borås SK
2:15:59.815890
+16:42.100110
66.9p
33
H 21
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:16:09.816880
+16:52.101100
66.8p
34
H 21
Magnus Ullman
OK Alehof
2:16:23.818200
+17:05.102420
66.6p
35
H 21
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
2:16:54.821310
+17:36.105530
66.3p
36
H 21
Jonas Hagberg
SOK 68
2:16:55.821400
+17:37.105620
66.3p
37
H 21
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:17:00.821940
+17:42.106160
66.2p
38
H 21
Stefan Norling
IK Stern
2:17:02.822110
+17:44.106330
66.2p
39
H 21
Karl Levin
Sävedalens AIK
2:18:23.830210
+19:05.114430
65.4p
40
H 21
Anders Wikström
Borås SK
2:18:40.831920
+19:22.116140
65.3p
41
H 21
Fredrik Rosengren
Hestra IF
2:18:43.832280
+19:25.116500
65.2p
42
H 21
Jonas Lindeblom
SOK 68
2:18:46.832580
+19:28.116800
65.2p
43
H 21
Erik Svensson
Alvesta SOK
2:18:48.832760
+19:30.116980
65.2p
44
H 21
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:18:54.833340
+19:36.117560
65.1p
45
H 21
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:19:11.835070
+19:53.119290
65.0p
46
H 21
Bo Göransson
Gnosjö FK
2:19:15.835480
+19:57.119700
64.9p
47
H 21
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:20:33.843270
+21:15.127490
64.2p
48
H 21
Göran Johansson
OK Landehof
2:20:37.843680
+21:19.127900
64.1p
49
H 21
Björn Arnesson
Redvägs SK
2:21:02.846170
+21:44.130390
63.9p
50
H 21
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:21:28.848740
+22:10.132960
63.7p
51
H 21
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
2:21:58.851740
+22:40.135960
63.4p
52
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:22:23.854250
+23:05.138470
63.2p
53
H 21
Anders Ottosson
Örserums IK
2:22:24.854350
+23:06.138570
63.1p
54
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:22:37.855650
+23:19.139870
63.0p
55
H 21
Peter Karlsson
Kungälvs Roddklubb
2:22:43.856280
+23:25.140500
63.0p
56
H 21 Motion
Peter Gustavsson
Värnamo Ck
2:22:50.856940
+23:32.141160
62.9p
57
H 21
Mathias Lundgren
Hestra IF
2:22:50.856990
+23:33.141210
62.9p
58
H 21
Adam Olausson
IK Trasten
2:23:04.858310
+23:46.142530
62.8p
59
H 21
Daniel Andersson
Borås SK
2:23:25.860400
+24:07.144620
62.6p
60
H 21
Peter Adolfsson
Borås SK
2:23:32.861170
+24:14.145390
62.5p
61
H 21
Adam Blomberg
OK Landehof
2:23:36.861590
+24:19.145810
62.5p
62
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:23:40.861900
+24:22.146120
62.5p
63
H 21
Markus Barkestedt
OK Kullingshof
2:23:43.862290
+24:26.146510
62.4p
64
H 21
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
2:23:47.862610
+24:29.146830
62.4p
65
H 21
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:24:08.864710
+24:50.148930
62.2p
66
H 21
Håkan Danielsson
ASK Växjö
2:24:08.864790
+24:51.149010
62.2p
67
H 21
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:24:15.865410
+24:57.149630
62.2p
68
H 21
Lars Johansson
SOK 68
2:24:45.868490
+25:28.152710
61.9p
69
H 21
Anders Johansson
Hestra IF
2:25:26.872560
+26:08.156780
61.5p
70
H 21
Stefan Pihl
SOK 68
2:25:27.872630
+26:09.156850
61.5p
71
H 21
Johan Djurbäck
IK Trasten
2:25:31.873000
+26:13.157220
61.5p
71
H 21
Sverker Karltorp
Sandhems IF
2:25:31.873000
+26:13.157220
61.5p
73
H 21
Christer Sjövalla Nilsson
Ericsson IK
2:25:33.873220
+26:15.157440
61.5p
74
H 21
Niclas Andersson
Hindås SK
2:25:34.873350
+26:16.157570
61.5p
75
H 21
Karl Larsson
Magra IS
2:25:45.874420
+26:27.158640
61.4p
76
H 21
Peter Aronsson
Bredaryds SOK
2:26:02.876130
+26:44.160350
61.2p
77
H 21
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:26:18.877760
+27:00.161980
61.1p
78
H 21
Martin Ekwall
Hössna IF
2:26:24.878340
+27:06.162560
61.0p
79
H 21
Stefan Trennemo
Äspereds IF
2:26:31.879000
+27:13.163220
61.0p
80
H 21
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:26:32.879160
+27:14.163380
61.0p
81
H 21
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:26:51.881010
+27:33.165230
60.8p
82
H 21
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:27:02.882160
+27:44.166380
60.7p
83
H 21
Dan Claesson
Tranemo IF
2:27:24.884300
+28:06.168520
60.5p
84
H 21
Peder Folmanis
Tranemo IF
2:27:31.885040
+28:13.169260
60.5p
85
H 21
Anders Påhlman
Istrums SK
2:27:39.885870
+28:21.170090
60.4p
86
H 21
Andreas Rom
Främmestads IK
2:27:43.886280
+28:25.170500
60.4p
87
H 21
Johan Gustafsson
OK Landehof
2:27:54.887350
+28:36.171570
60.3p
88
H 21
Jerker Aspgård
FK Herkules
2:28:00.887920
+28:42.172140
60.2p
89
H 21
Christian Jansson
Tranemo IF
2:28:10.888980
+28:52.173200
60.1p
90
H 21
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:28:12.889100
+28:54.173320
60.1p
91
H 21
Christer Kannisto
Trollhättans SOK
2:28:12.889140
+28:54.173360
60.1p
92
H 21
Hans Pettersson
IF Rigor
2:29:42.898110
+30:24.182330
59.4p
93
H 21
Stefan Carlen
OK Landehof
2:29:49.898830
+30:31.183050
59.3p
94
H 21
Daniel Svensson
IK Trasten
2:29:59.899860
+30:41.184080
59.3p
95
H 21
Robert Olsson
Bovallstrands SK
2:30:19.901800
+31:01.186020
59.1p
96
H 21
Börje Enander
Ulricehamns IF
2:30:27.902610
+31:09.186830
59.0p
97
H 21
Claes Andersson
Tranemo IF
2:30:54.905300
+31:36.189520
58.8p
98
H 21
Micael Elmblad
Gnosjö FK
2:31:00.905960
+31:42.190180
58.8p
99
H 21
Juhani Dufva
Aclima
2:31:03.906290
+31:46.190510
58.7p
100
H 21
Erik Olsson
SOK 68
2:31:51.911060
+32:33.195280
58.4p
101
H 21
Bo Gotting
Grönahögs IK
2:31:52.911130
+32:34.195350
58.4p
102
H 21
Viktor Rosander
IK Stern
2:32:06.912580
+32:48.196800
58.3p
103
H 21
Tobias Lidén
IK Trasten
2:32:17.913670
+32:59.197890
58.2p
104
H 21
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:32:24.914320
+33:06.198540
58.1p
105
H 21
Sten Axengren
Ulricehamns IF
2:32:31.915030
+33:13.199250
58.1p
106
H 21
Johnny Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:32:33.915240
+33:15.199460
58.1p
107
H 21
Richard Hansson
Skillingaryds FK
2:32:35.915460
+33:17.199680
58.0p
108
H 21
Johan Nielsen
OK Landehof
2:32:55.917490
+33:38.201710
57.9p
109
H 21
Alexander Nordengren
IK Stern
2:33:21.920080
+34:03.204300
57.7p
110
H 21
Fredrik Bredberg
Eksjö SOK
2:33:25.920450
+34:07.204670
57.7p
111
H 21
Erik Johansson
Halmstad OK
2:33:52.923140
+34:34.207360
57.5p
112
H 21
Markus Lundin
IK Stern
2:34:27.926650
+35:09.210870
57.2p
113
H 21
Henric Karlsson
Tranemo IF
2:34:34.927310
+35:16.211530
57.1p
114
H 21
Martin Claesson
IFK Göteborg
2:34:43.928250
+35:25.212470
57.1p
115
H 21
Stefan Pålsson
Tockarps IK
2:34:48.928740
+35:30.212960
57.0p
116
H 21
Fredrik Forsberg
Msok
2:35:04.930360
+35:46.214580
56.9p
117
H 21
Lennart Olsson
Göteborgs SK
2:35:07.930680
+35:49.214900
56.9p
118
H 21
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:35:16.931520
+35:58.215740
56.8p
119
H 21
Joakim Johnsson
SOK 68
2:35:21.932060
+36:03.216280
56.8p
120
H 21
Niclas Nilsson
OK Gipen
2:35:27.932610
+36:09.216830
56.7p
121
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:35:32.933140
+36:14.217360
56.7p
122
H 21
Magnus Petersson
ASK Växjö
2:35:44.934330
+36:26.218550
56.6p
123
D 21
Emma Fredh
Borås SK
2:35:49.934840
+36:31.219060
56.6p
124
H 21
Filip Holm
Halmstad OK
2:36:03.936210
+36:45.220430
56.5p
125
H 21
Christian Bengtsson
Volvo Flygmotor FF
2:36:10.936970
+36:52.221190
56.4p
126
H 21
Marcus Rogö
IK Stern
2:36:12.937110
+36:54.221330
56.4p
127
H 21
Kent Eriksson
Björkehovs IS
2:36:18.937780
+37:00.222000
56.4p
128
H 21
Glenn Edvardsson
OK Alehof
2:36:46.940560
+37:28.224780
56.2p
129
H 21
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
2:36:47.940620
+37:29.224840
56.2p
130
H 21
Bjarne Andersson
Sundbybergs IK
2:37:00.941960
+37:42.226180
56.1p
131
H 21
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:37:04.942350
+37:46.226570
56.0p
132
H 21
Dan Lundberg
Borås SK
2:37:09.942820
+37:51.227040
56.0p
133
H 21
Victor Andersson
Valbackens Af
2:37:17.943690
+38:00.227910
55.9p
134
H 21
Lennart Alleborg
OK Landehof
2:38:11.949020
+38:53.233240
55.6p
135
H 21
Arnold Pettersson
IK Wallgårda
2:38:49.952880
+39:31.237100
55.3p
136
H 21
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
2:38:52.953160
+39:34.237380
55.3p
137
H 21
Oscar Olsson
Alingsås Cykelklubb
2:39:15.955420
+39:57.239640
55.1p
138
H 21
Mårten Haraldsson
FK Herkules
2:39:24.956380
+40:06.240600
55.1p
139
H 21
Björn Pehrsson
OK Alehof
2:39:26.956590
+40:09.240810
55.0p
140
D 21
Kristin Ander
OK Landehof
2:39:34.957330
+40:16.241550
55.0p
141
H 21
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:39:38.957770
+40:20.241990
55.0p
142
H 21
Johan Gustafsson
Magra IS
2:39:41.958080
+40:23.242300
54.9p
143
H 21
Mats Gunnarsson
IK Stern
2:40:21.962070
+41:03.246290
54.7p
144
H 21 Motion
Stefan Larsson
Magra IS
2:40:41.964000
+41:23.248220
54.5p
145
H 21
Steve Slättmyr
IK Stern
2:40:48.964760
+41:30.248980
54.5p
146
H 21
Lars Josefsson
Astrazeneca IF
2:40:49.964820
+41:31.249040
54.5p
147
H 21
Björn Petersson
OK Landehof
2:40:54.965390
+41:37.249610
54.4p
148
H 21
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:40:58.965720
+41:40.249940
54.4p
149
H 21
Markus Landin
Kungälvs OK
2:40:59.965890
+41:42.250110
54.4p
150
H 21
Albin Andersson
Skene Sim o IS
2:41:19.967840
+42:01.252060
54.3p
151
D 21
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
2:41:21.968020
+42:03.252240
54.3p
152
H 21
Anders Olausson
IK Trasten
2:41:23.968270
+42:05.252490
54.2p
153
H 21
Hans Boström
Borås SK
2:41:28.968770
+42:10.252990
54.2p
154
H 21
Matti Huhtala
Borås SK
2:41:40.969900
+42:22.254120
54.1p
155
H 21
Freddy Wegelius
Borås SK
2:41:49.970840
+42:31.255060
54.1p
156
H 21
Gustav Carlsson
IK Ymer
2:41:52.971160
+42:34.255380
54.0p
157
H 21
Henrik Lidhage
IK Ymer
2:42:07.972670
+42:49.256890
53.9p
158
D 21
Catharina Ramhult
IK Ymer
2:42:09.972830
+42:51.257050
53.9p
159
H 21
Tomas Hagström
Sya SK
2:42:10.972910
+42:52.257130
53.9p
160
H 21
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:42:10.972950
+42:52.257170
53.9p
161
D 21
Emma Larsson
Främmestads IK
2:42:11.973000
+42:53.257220
53.9p
162
H 21
Peter Kälvelid
OK Landehof
2:42:20.973960
+43:02.258180
53.9p
163
H 21
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
2:42:36.975500
+43:18.259720
53.8p
164
H 21
Tomas Vedin
Skyttorp IF
2:42:39.975810
+43:21.260030
53.7p
165
H 21
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
2:42:45.976450
+43:27.260670
53.7p
166
H 21
Bengt Jonsson
Hestra IF
2:43:06.978560
+43:48.262780
53.6p
167
H 21 Motion
Terje Nordbö
Kullavik IF
2:43:12.979140
+43:54.263360
53.5p
168
H 21
Urban Ödlund
Ryda SK
2:43:19.979880
+44:01.264100
53.5p
169
H 21
Jonny Persson
OK Gipen
2:43:22.980160
+44:04.264380
53.5p
170
H 21
Daniel Bjärneroth
FK Göingarna
2:43:34.981360
+44:16.265580
53.4p
171
H 21
Stefan Vorberg
OK Landehof
2:43:37.981610
+44:19.265830
53.4p
172
H 21
Jonas Larsson
Magra IS
2:43:52.983120
+44:34.267340
53.3p
173
H 21
Hans Käll
Hestra IF
2:44:30.986980
+45:12.271200
53.0p
174
H 21
Martin Wernersson
OK Landehof
2:44:33.987200
+45:15.271420
53.0p
175
H 21
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:44:58.989770
+45:40.273990
52.8p
176
H 21
John Eriksson
IK Trasten
2:45:06.990580
+45:48.274800
52.8p
177
H 21
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:45:08.990720
+45:50.274940
52.8p
178
H 21
Jörgen Carlsson
Fjärås AIK
2:45:17.991670
+45:59.275890
52.7p
179
H 21
Erik Bresky
IK Ymer
2:45:59.995880
+46:41.280100
52.4p
180
H 21 Motion
Peter Westman
Äspereds IF
2:46:09.996880
+46:51.281100
52.4p
181
H 21
Kristoffer Anderson
Falkenbergs OK
2:46:19.997860
+47:01.282080
52.3p
182
H 21
Torkel Gustafsson
IK Ymer
2:46:29.998820
+47:11.283040
52.3p
183
H 21
Mikael Olsson
Göteborgs SK
2:46:38.999730
+47:20.283950
52.2p
184
H 21
Martin Lagerstedt
Axa SC
2:46:42.1000110
+47:24.284330
52.2p
185
H 21
Lennart Carlson
IK Trasten
2:46:57.1001650
+47:39.285870
52.1p
186
H 21
Martin Göransson
Dalsjöfors GOIF
2:47:52.1007100
+48:34.291320
51.8p
187
H 21
Jussi Santonen
OK Gipen
2:47:57.1007670
+48:39.291890
51.7p
188
H 21
Johan Byström
Kfums Ia Göteborg
2:48:02.1008130
+48:44.292350
51.7p
189
H 21
Tore Hjalmarsson
Malma Aif
2:48:21.1010080
+49:03.294300
51.6p
190
H 21
Lars-Gunnar Josefsson
OK Vivill
2:48:30.1010930
+49:12.295150
51.5p
191
H 21 Motion
Conny Allansson
No Club
2:48:46.1012560
+49:28.296780
51.4p
192
H 21
John Brännström
Norrköpings SK
2:48:56.1013530
+49:38.297750
51.4p
193
H 21
Rickard Johansson
Ryda SK
2:48:58.1013790
+49:41.298010
51.3p
194
H 21
Johan Ekbäck
OK Branten
2:49:35.1017470
+50:17.301690
51.1p
195
H 21
Jonas Hüllert
Göteborgs SK
2:49:37.1017640
+50:19.301860
51.1p
196
H 21
Stefan Ekström
OK Kullingshof
2:50:22.1022150
+51:04.306370
50.9p
197
H 21
Dieter Weise
Göteborgs Spårvägar GIF
2:50:50.1024950
+51:32.309170
50.7p
198
H 21
Kent Bernhardsson
Kungälvs Roddklubb
2:50:56.1025580
+51:38.309800
50.6p
199
H 21
Kristian Hagberg
SOK 68
2:51:07.1026680
+51:49.310900
50.6p
200
H 21
Magnus Kamstedt
Mullsjö SOK
2:51:22.1028110
+52:04.312330
50.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Stefan Svensson
OK Skogshjortarna
2:51:28.1028790
+52:11.313010
50.5p
202
H 21
Björn Dicander
Magra IS
2:51:41.1030040
+52:23.314260
50.4p
203
H 21
Mattias Karlsson
Borås SK
2:51:48.1030710
+52:30.314930
50.4p
204
H 21
Martin Eckervad
IF Hallby SOK
2:51:50.1030970
+52:32.315190
50.3p
205
H 21
Robert Persson
OK Kullingshof
2:51:55.1031410
+52:37.315630
50.3p
206
H 21
Håkan Andersson
Borås SK
2:52:04.1032350
+52:46.316570
50.3p
207
H 21
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:52:08.1032700
+52:50.316920
50.2p
208
H 21
Anders Wright
Dala-Floda IF
2:52:30.1034960
+53:12.319180
50.1p
209
H 21
Jonas Larsson
Borås SK
2:52:50.1036930
+53:32.321150
50.0p
210
H 21
Mats Franzén
Ulricehamns IF
2:52:57.1037600
+53:39.321820
50.0p
211
H 21
Roger Rosenström
Falköpings AIK SK
2:52:58.1037760
+53:40.321980
49.9p
212
H 21 Motion
Conny Svensson
Tranemo IF
2:53:03.1038290
+53:46.322510
49.9p
213
H 21
Magnus Wall Jungbjer
Göteborgs SK
2:53:04.1038380
+53:46.322600
49.9p
214
H 21
Dennis Blad
Bovallstrands SK
2:53:06.1038520
+53:48.322740
49.9p
215
H 21
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
2:53:07.1038680
+53:49.322900
49.9p
216
H 21
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
2:53:13.1039280
+53:55.323500
49.9p
217
H 21
Jonas Törndahl
Borås SK
2:53:15.1039480
+53:57.323700
49.8p
218
H 21
Mattias Hedendahl
SOK 68
2:53:20.1039980
+54:02.324200
49.8p
219
H 21 Motion
Björn Gross
Arctic Studio
2:53:26.1040570
+54:08.324790
49.8p
220
H 21
Johan Olsson
SOK 68
2:53:35.1041420
+54:17.325640
49.7p
221
H 21
Robert Hardstedt
Hestra IF
2:53:49.1042830
+54:31.327050
49.7p
222
H 21
Henrik Gustafsson
Ulricehamns IF
2:54:06.1044590
+54:49.328810
49.6p
223
H 21
Erik Club Josefsson
Club Ski & Run
2:54:11.1045080
+54:53.329300
49.5p
224
H 21
Henrik Dellborg
IK Stern
2:54:13.1045240
+54:55.329460
49.5p
225
H 21 Motion
Björn Nyman
Borås SK
2:54:23.1046240
+55:05.330460
49.5p
226
H 21
Henrik Ärlig
Borås SK
2:54:29.1046800
+55:11.331020
49.4p
227
H 21
Åke Lindahl
Ulricehamns IF
2:54:40.1047970
+55:22.332190
49.4p
228
H 21
David Johansson
IK Ymer
2:54:44.1048330
+55:26.332550
49.4p
229
H 21 Motion
Mikael Johansson
IK Ymer
2:54:45.1048420
+55:27.332640
49.3p
230
H 21
Stefan Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:54:58.1049760
+55:40.333980
49.3p
231
H 21 Motion
Marcus Henriksson
FK Herkules
2:55:01.1050000
+55:43.334220
49.3p
232
H 21
Staffan Berg
OK Landehof
2:55:04.1050310
+55:46.334530
49.2p
233
H 21
Ulricehamns If
Ulricehamns IF
2:55:17.1051620
+55:59.335840
49.2p
234
H 21
Kristian Larsson
IK Stern
2:55:26.1052530
+56:08.336750
49.1p
235
D 21
Martina Thomasson
Ulricehamns IF
2:55:32.1053190
+56:15.337410
49.1p
236
H 21
Kjell Carlgren
OK Alehof
2:55:38.1053720
+56:20.337940
49.1p
237
H 21
Henrik Sandberg
OK Landehof
2:55:40.1053980
+56:22.338200
49.0p
238
H 21
Bengt Göran Strid
IK Stern
2:55:44.1054330
+56:26.338550
49.0p
239
H 21
Mikael Bergström
OK Kullingshof
2:55:51.1055070
+56:33.339290
49.0p
240
H 21 Motion
Claes Egerstad
Lidköpings VSK
2:55:56.1055550
+56:38.339770
49.0p
241
H 21
Håkan Höglin
OK Landehof
2:56:47.1060670
+57:29.344890
48.7p
242
H 21
Jonatan Claesson
Ulricehamns IF
2:57:04.1062380
+57:46.346600
48.6p
243
D 21
Liselott Ericson
Linköpings SK
2:57:09.1062850
+57:51.347070
48.6p
244
H 21
Magnus Josefsson
Club Ski & Run
2:57:15.1063470
+57:57.347690
48.5p
245
H 21
Roger Hagström
Seb IF
2:57:24.1064320
+58:06.348540
48.5p
246
H 21 Motion
Magnus Stenqvist
Göteborgs SK
2:57:27.1064650
+58:09.348870
48.5p
247
H 21
Göran Helgegren
OK Landehof
2:57:28.1064710
+58:10.348930
48.5p
248
H 21
Fredrik Mannerstråle
Astrazeneca IF
2:57:43.1066260
+58:25.350480
48.4p
249
H 21
Gustav Sterner
SOK 68
2:57:52.1067130
+58:34.351350
48.3p
250
H 21
Torbjörn Karlsson
Ryda SK
2:57:55.1067490
+58:38.351710
48.3p
251
D 21
Anna-lena Gotting
Tvärreds IF
2:57:56.1067560
+58:38.351780
48.3p
252
H 21
Magnus Lennartsson
Rydboholms SK
2:57:59.1067860
+58:41.352080
48.3p
253
H 21
Gert Ove Johansson
Bullarens GOIF
2:58:03.1068210
+58:45.352430
48.3p
254
H 21
Johan Hägg
Axa SC
2:58:09.1068860
+58:51.353080
48.2p
255
H 21 Motion
Yngve Norell
Frölunda OL
2:58:18.1069770
+59:00.353990
48.2p
256
H 21
Ingmar Wahlström
SK Hylte
2:58:22.1070160
+59:04.354380
48.2p
257
H 21
Richard Dahl
Laxå OK
2:58:26.1070560
+59:08.354780
48.1p
258
H 21
Tomas Berggren
Herrljunga Skid o OL
2:58:27.1070690
+59:10.354910
48.1p
259
H 21
Mikael Bjelkholm
Ryda SK
2:58:36.1071580
+59:18.355800
48.1p
260
H 21
Niklas Claesson
OK Alehof
2:58:59.1073850
+59:41.358070
48.0p
261
H 21 Motion
Fredrik Wahlberg
Borås SK
2:59:04.1074340
+59:46.358560
47.9p
262
H 21
Stig Ericsson
SOK 68
2:59:16.1075550
+59:58.359770
47.9p
263
H 21
Jonas Lindqvist
IK Stern
2:59:24.1076380
+1:00:06.360600
47.8p
264
H 21
Jonny Olofsson
Dalstorps IF
2:59:32.1077130
+1:00:14.361350
47.8p
265
H 21 Motion
Stig Simonsson
Ericsson IK
2:59:54.1079320
+1:00:36.363540
47.7p
266
H 21 Motion
Torleif Harrysson
Landvetter
2:59:57.1079620
+1:00:39.363840
47.7p
267
H 21
Anders Almingefeldt
OK Skogshjortarna
3:00:09.1080880
+1:00:51.365100
47.6p
268
H 21 Motion
Krister Strand
OK Landehof
3:00:13.1081200
+1:00:55.365420
47.6p
269
D 21
Elin Hamrefors
OK Landehof
3:00:23.1082280
+1:01:05.366500
47.5p
270
H 21 Motion
Oscar Unosson
Annelunds IF
3:00:27.1082660
+1:01:09.366880
47.5p
271
H 21
Oskar Björk
Äspereds IF
3:00:45.1084430
+1:01:27.368650
47.4p
272
H 21
Pekka Hacksell
Borås SK
3:01:04.1086350
+1:01:46.370570
47.3p
273
H 21
Magnus Andrén
Länghems IF
3:01:15.1087450
+1:01:57.371670
47.3p
274
H 21
Andreas Stansvik
IK Stern
3:01:22.1088110
+1:02:04.372330
47.2p
275
H 21 Motion
Peter Svensson
OK Reftele
3:01:28.1088710
+1:02:10.372930
47.2p
276
D 21 Motion
Daniela Backlund
Hindås SK
3:01:28.1088790
+1:02:11.373010
47.2p
277
H 21 Motion
Tobias Edin
Triathlon Väst
3:01:33.1089260
+1:02:15.373480
47.2p
278
H 21 Motion
Göran Backlund
Hindås SK
3:01:35.1089430
+1:02:17.373650
47.2p
279
H 21
Jan-Erik Johansson
Torestorps IF
3:01:38.1089710
+1:02:20.373930
47.2p
280
H 21
Marcus Granath
IK Stern
3:01:41.1090080
+1:02:23.374300
47.1p
281
H 21
Jens Reckman
IK Stern
3:01:45.1090460
+1:02:27.374680
47.1p
282
H 21
Anders Brelind
Horreds SK
3:01:46.1090510
+1:02:28.374730
47.1p
283
H 21 Motion
Glenn Dahl
Team Cykelcity Se
3:01:50.1090920
+1:02:32.375140
47.1p
284
H 21
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:02:19.1093870
+1:03:01.378090
46.9p
285
H 21
Peter Fält
OK Skogsvargarna
3:02:28.1094780
+1:03:10.379000
46.9p
286
H 21
Martin Nohlås
OK Landehof
3:03:19.1099860
+1:04:01.384080
46.6p
287
H 21 Motion
Chister Broman
Ljungskile FK
3:03:48.1102780
+1:04:30.387000
46.5p
288
H 21
Anders Besterman
IK Trenne
3:04:04.1104340
+1:04:46.388560
46.4p
289
H 21
Jonas Ringström
Dalsjöfors GOIF
3:04:29.1106860
+1:05:11.391080
46.3p
290
H 21
Lennart Larsson
Vapnö IF
3:04:43.1108270
+1:05:25.392490
46.2p
291
H 21
Magnus Strandberg
IK Stern
3:04:56.1109530
+1:05:38.393750
46.2p
292
H 21
Albin Erlanson
Lugi SK
3:05:00.1109910
+1:05:42.394130
46.1p
293
H 21 Motion
Anders Furéh
Valldal IL
3:05:06.1110550
+1:05:48.394770
46.1p
294
H 21 Motion
Tomas Cullin
Göteborgs SK
3:05:15.1111420
+1:05:57.395640
46.1p
295
H 21 Motion
Svante Boström
OK Alehof
3:05:16.1111560
+1:05:58.395780
46.1p
296
D 21 Motion
Pernilla Eggöy
IK Stern
3:05:27.1112650
+1:06:09.396870
46.0p
297
H 21
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
3:05:36.1113570
+1:06:18.397790
46.0p
298
H 21 Motion
Adam Danielsson
Borås SK
3:05:49.1114810
+1:06:31.399030
45.9p
299
H 21
Ulf Lång
Göteborgs SK
3:05:52.1115150
+1:06:34.399370
45.9p
300
H 21 Motion
Peter Bengtsson
Falcon Sports Club
3:05:53.1115210
+1:06:35.399430
45.9p
301
H 21 Motion
Fredrik Bergström
Joa IF
3:06:06.1116500
+1:06:48.400720
45.8p
302
H 21 Motion
Staffan Norberg
Tenhults SOK
3:06:06.1116520
+1:06:48.400740
45.8p
303
H 21
Per Ola Enander
Lidköpings VSK
3:06:12.1117150
+1:06:54.401370
45.8p
304
H 21 Motion
Kristian Magnusson
Magra IS
3:06:30.1118900
+1:07:12.403120
45.7p
305
H 21 Motion
Fredrik Ohlsson
Säfsen Alpina Klubb
3:06:34.1119350
+1:07:16.403570
45.7p
306
H 21
Eric Lorentzon
IK Stern
3:06:50.1120960
+1:07:32.405180
45.6p
307
H 21 Motion
Jan Löngårdh
IK Ymer
3:06:57.1121630
+1:07:39.405850
45.6p
308
H 21 Motion
Henrik Karlsson
Göteborgs SK
3:07:36.1125590
+1:08:19.409810
45.4p
309
H 21
Niklas Iverheim
Hermansby IF
3:07:47.1126610
+1:08:29.410830
45.4p
310
H 21
Mats Paulsson
OK Landehof
3:07:54.1127390
+1:08:37.411610
45.3p
311
H 21
Kristian Olsson
OK Kullingshof
3:07:58.1127720
+1:08:40.411940
45.3p
312
H 21
Remi Johnsen
OK Landehof
3:08:03.1128200
+1:08:45.412420
45.3p
313
H 21
Torbjörn Nordgren
OK Löftan
3:08:06.1128590
+1:08:49.412810
45.3p
314
H 21 Motion
Douglas Mårtensson
Göteborgs SK
3:08:21.1130030
+1:09:03.414250
45.2p
315
H 21 Motion
Bjarne Emanuelsson
IK Stern
3:08:24.1130390
+1:09:07.414610
45.2p
316
H 21 Motion
Ulf Johnsson
Svenljunga IK
3:08:26.1130560
+1:09:08.414780
45.2p
317
H 21 Motion
Bernt Robertsson
IK Trasten
3:08:31.1131000
+1:09:13.415220
45.1p
318
H 21
Markus Ottosson
OK Landehof
3:08:34.1131300
+1:09:16.415520
45.1p
319
H 21
Klas Christensson
Torestorps IF
3:08:44.1132300
+1:09:26.416520
45.1p
320
H 21
Stanley Eriksson
Skogsbygdens IF
3:08:53.1133200
+1:09:35.417420
45.0p
321
H 21
Ingvar Johansson
IK Stern
3:08:54.1133380
+1:09:36.417600
45.0p
322
H 21
Thomas Abrahamsson
Öxabäcks Vinter-IK
3:09:09.1134870
+1:09:51.419090
45.0p
323
H 21
Olle Häggdahl
Sjömarkens IF
3:09:14.1135390
+1:09:57.419610
44.9p
324
H 21 Motion
Sigvard Gustavsson
Hästhult AIK
3:09:33.1137270
+1:10:15.421490
44.9p
325
H 21
Dan Sjölander
IK Stern
3:09:46.1138570
+1:10:28.422790
44.8p
326
H 21 Motion
Krister Olausson
Spirit IF
3:09:50.1138910
+1:10:32.423130
44.8p
327
D 21
Anna Lundvall
IK Stern
3:10:08.1140720
+1:10:50.424940
44.7p
328
H 21
Fredrik Nyberg
IK Stern
3:10:14.1141330
+1:10:56.425550
44.7p
329
H 21 Motion
Cristian Johansson
Norrfors IK
3:10:15.1141420
+1:10:57.425640
44.7p
330
H 21 Motion
Dennis Erixon
IK Wilske
3:10:31.1143010
+1:11:13.427230
44.6p
331
H 21
Anders Andersson
Ryda SK
3:10:44.1144390
+1:11:27.428610
44.5p
332
H 21
Claes Adolfsson
Gnosjö FK
3:10:46.1144520
+1:11:28.428740
44.5p
333
H 21
Kent-Åke Jonasson
Öxabäcks Vinter-IK
3:11:20.1147950
+1:12:02.432170
44.4p
334
H 21
Ulf Johansson
IK Stern
3:11:26.1148500
+1:12:08.432720
44.3p
335
H 21
Lennart Pihl
Kungälvs OK
3:11:27.1148670
+1:12:09.432890
44.3p
336
H 21
Anton Lundqvist
Lugi SK
3:11:31.1149080
+1:12:13.433300
44.3p
337
H 21 Motion
Johan Karlsson
Ulricehamns IF
3:11:33.1149280
+1:12:15.433500
44.3p
338
H 21
Pelle Per Inge Rudy Söderberg
OK Landehof
3:11:48.1150700
+1:12:30.434920
44.2p
339
H 21 Motion
Anders Andersson
Sisu Forshaga SK
3:11:58.1151740
+1:12:40.435960
44.2p
340
H 21
Tor Lund
Sca Korpen
3:12:22.1154130
+1:13:04.438350
44.1p
341
D 21
Malin Hedlund
IK Stern
3:12:36.1155570
+1:13:18.439790
44.0p
342
H 21
Markus Isaksson
Sya SK
3:12:44.1156380
+1:13:26.440600
44.0p
343
H 21
Håkan Lundgren
IK Stern
3:13:14.1159360
+1:13:56.443580
43.9p
344
H 21
Fredrik Bäcklund
IK Trasten
3:13:23.1160240
+1:14:05.444460
43.8p
345
H 21 Motion
Pär Kärrborn
IK Stern
3:13:27.1160680
+1:14:09.444900
43.8p
346
H 21
Thomas Johansson
IK Stern
3:13:32.1161160
+1:14:14.445380
43.8p
347
D 21
Frida Gustafsson
Magra IS
3:13:35.1161450
+1:14:17.445670
43.8p
348
H 21 Motion
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
3:13:43.1162290
+1:14:26.446510
43.7p
349
H 21 Motion
Mikael Erixon
IK Wilske
3:13:46.1162500
+1:14:28.446720
43.7p
350
H 21
Perove Claesson
Volvo IF
3:13:51.1163010
+1:14:33.447230
43.7p
351
H 21
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
3:13:57.1163600
+1:14:39.447820
43.7p
352
H 21
Erling Olsson
Hästhult AIK
3:13:58.1163740
+1:14:40.447960
43.7p
353
H 21
Anders Jacobsson
IK Stern
3:14:02.1164150
+1:14:44.448370
43.7p
354
H 21 Motion
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
3:14:30.1166970
+1:15:12.451190
43.5p
355
H 21
Jan Back
OK Gipen
3:14:46.1168550
+1:15:28.452770
43.5p
356
H 21 Motion
Sven Liljhagen
IK Stern
3:14:58.1169750
+1:15:40.453970
43.4p
357
H 21
Joachim Nordin
Wedevågs IF
3:15:06.1170530
+1:15:48.454750
43.4p
358
H 21
Claes Stejre
IK Stern
3:15:19.1171810
+1:16:01.456030
43.3p
359
H 21
Lennart Fraiman
Äspereds IF
3:15:22.1172170
+1:16:04.456390
43.3p
360
D 21 Motion
Suzanne Eriksson
OK Landehof
3:15:28.1172740
+1:16:10.456960
43.3p
361
H 21
Ingemar Lemel
Hjobygdens OK
3:15:40.1173910
+1:16:22.458130
43.2p
362
H 21 Motion
Per Erik Larsson
Ryda SK
3:15:41.1174000
+1:16:23.458220
43.2p
363
H 21
Jonas Wakéus
IK Stern
3:15:48.1174760
+1:16:30.458980
43.2p
364
H 21 Motion
Andreas Nilsson
Schenker IF
3:15:57.1175680
+1:16:39.459900
43.2p
365
H 21
Andreas Melander
Magra IS
3:16:06.1176520
+1:16:48.460740
43.1p
366
H 21
David Jacobsson
IK Stern
3:16:19.1177890
+1:17:02.462110
43.1p
367
H 21
Ulf Johansson
SK Hylte
3:16:20.1177940
+1:17:02.462160
43.1p
368
H 21
Martin Eriksson
IK Ymer
3:16:30.1178990
+1:17:13.463210
43.0p
369
D 21 Motion
Carina Swedenborg
FK Friskus Varberg
3:16:42.1180160
+1:17:24.464380
43.0p
370
H 21 Motion
Inge Andersson
FK Friskus Varberg
3:16:44.1180330
+1:17:26.464550
43.0p
371
H 21
Sven Holmblad
IK Stern
3:16:52.1181180
+1:17:34.465400
42.9p
372
D 21 Motion
Catarina Hedén
IK Ymer
3:17:06.1182520
+1:17:48.466740
42.9p
373
H 21
Stefan Mattsson
IK Stern
3:17:27.1184660
+1:18:09.468880
42.8p
374
H 21
Staffan Svensson
Folksamkamraterna
3:17:29.1184840
+1:18:11.469060
42.8p
375
H 21 Motion
Erik Johansson
Avinode Sportsällskap
3:17:31.1185060
+1:18:13.469280
42.8p
376
D 21
Anna Ericsson
IK Stern
3:17:32.1185110
+1:18:14.469330
42.8p
377
H 21 Motion
Pierre Schäring
Hestra IF
3:17:33.1185260
+1:18:15.469480
42.8p
378
H 21
Stig Hansson
Borås SK
3:17:35.1185410
+1:18:17.469630
42.8p
379
H 21
Ingvar Söderlund
IK Stern
3:17:57.1187670
+1:18:39.471890
42.7p
380
H 21 Motion
Magnus Strand
OK Landehof
3:18:08.1188720
+1:18:50.472940
42.6p
381
H 21 Motion
Mikael Samuelsson
Dannike IK
3:18:20.1189980
+1:19:02.474200
42.6p
382
H 21
Runo Schyberg
Fjärås AIK
3:18:21.1190040
+1:19:03.474260
42.6p
383
H 21
Martin Tegenstrand
IK Stern
3:18:23.1190220
+1:19:05.474440
42.6p
384
D 21
Anna Göransson
Rydboholms SK
3:18:27.1190620
+1:19:09.474840
42.5p
385
H 21
Mattias Jonsson
IF Hallby SOK
3:18:28.1190760
+1:19:10.474980
42.5p
386
H 21 Motion
Johan Dahllöv
Säve SK
3:18:30.1190910
+1:19:12.475130
42.5p
387
H 21
Per Andersson
Ulricehamns IF
3:18:36.1191550
+1:19:18.475770
42.5p
388
H 21
Jan-Olof Edman
Bredareds IF
3:18:58.1193760
+1:19:40.477980
42.4p
389
H 21 Motion
Marcus Gardelius
Stenkyrka IF
3:19:06.1194540
+1:19:48.478760
42.4p
390
H 21
Per Jonsson
OK Skogsstjärnan
3:19:12.1195170
+1:19:54.479390
42.3p
391
H 21 Motion
Jörgen Persson
IK Stern
3:19:14.1195340
+1:19:56.479560
42.3p
392
H 21
John Larssson
Hestra IF
3:19:40.1197960
+1:20:22.482180
42.2p
393
H 21
Tobias Lindberg
IK Stern
3:19:48.1198740
+1:20:30.482960
42.2p
394
H 21
Thomas Magnusson
Macgregor IF
3:20:03.1200220
+1:20:45.484440
42.1p
395
H 21 Motion
Anders Krii
IK Ymer
3:20:06.1200580
+1:20:48.484800
42.1p
396
H 21
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
3:20:10.1200990
+1:20:53.485210
42.1p
397
H 21 Motion
Lars Örnskov
Astrazeneca IF
3:20:28.1202720
+1:21:10.486940
42.0p
398
H 21
Hans Bäckström
Ekshärads SF
3:20:37.1203610
+1:21:19.487830
42.0p
399
H 21 Motion
Stefan Karlberg
IFK Sala
3:20:38.1203750
+1:21:20.487970
42.0p
400
H 21 Motion
Lars-Åke Kling
Rydboholms SK
3:20:39.1203820
+1:21:21.488040
42.0p
401
D 21 Motion
Lena Andersson
Svenljunga IK
3:20:46.1204520
+1:21:28.488740
42.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21
Per Jansson
OK Skogsstjärnan
3:20:51.1205030
+1:21:33.489250
41.9p
403
H 21 Motion
Roland Fransson
Skepplanda
3:20:59.1205870
+1:21:41.490090
41.9p
404
H 21 Motion
Krister Stoltz
OK Landehof
3:21:15.1207400
+1:21:57.491620
41.9p
405
H 21 Motion
Christian Svensson
Bottnaryd IF
3:21:26.1208560
+1:22:08.492780
41.8p
406
H 21 Motion
Hans Torsborn
Ulricehamns IF
3:21:45.1210490
+1:22:28.494710
41.7p
407
H 21 Motion
Anders Wikström
Astrazeneca IF
3:21:48.1210750
+1:22:30.494970
41.7p
408
D 21
Camilla Schröder Jacobsson
Friskis & Svettis Göteborg
3:22:03.1212290
+1:22:46.496510
41.7p
409
H 21
Jan Sörbo
IK Stern
3:22:10.1212920
+1:22:52.497140
41.6p
410
D 21
Johanna Schröder
Volvo IF
3:22:27.1214640
+1:23:09.498860
41.6p
411
H 21 Motion
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
3:22:29.1214850
+1:23:11.499070
41.6p
412
H 21 Motion
Daniel Olsson
Göteborgs SK
3:22:58.1217730
+1:23:40.501950
41.4p
413
H 21
Christian Fagerlund
Axa SC
3:23:03.1218240
+1:23:45.502460
41.4p
414
H 21 Motion
Thomas Bertilsson
Svenljunga IK
3:23:14.1219340
+1:23:56.503560
41.4p
415
H 21
Jimmy Svantesson
Ryda SK
3:23:44.1222330
+1:24:26.506550
41.3p
416
H 21
Ove Brandberg
Göteborgs SK
3:23:51.1223080
+1:24:33.507300
41.2p
417
H 21
Simon Dahl
IK Stern
3:23:56.1223530
+1:24:38.507750
41.2p
418
H 21 Motion
Pelle Paulsson
Navåsens FK
3:24:21.1226030
+1:25:03.510250
41.1p
419
H 21 Motion
Kjell Thorsby
IF Hagen SK
3:24:24.1226380
+1:25:06.510600
41.1p
420
H 21 Motion
Jakob Sonderegger
IK Stern
3:24:28.1226730
+1:25:10.510950
41.1p
421
H 21
Jonas Larson
Volvo IF
3:24:35.1227490
+1:25:18.511710
41.1p
422
H 21
Daniel Lagesson
IK Stern
3:24:43.1228250
+1:25:25.512470
41.0p
423
H 21 Motion
Peter Vidner
Torslanda
3:24:46.1228570
+1:25:28.512790
41.0p
424
H 21 Motion
Mark Möller
IK Stern
3:24:48.1228720
+1:25:30.512940
41.0p
425
H 21
Gustav Zaar
IK Stern
3:24:58.1229770
+1:25:40.513990
41.0p
426
H 21 Motion
Erik Fredman
Göteborg Energi IF
3:25:01.1230030
+1:25:43.514250
41.0p
427
H 21
Bo Håkansson
IFK Göteborg
3:25:32.1233190
+1:26:15.517410
40.8p
428
H 21
Ingemar Christensson
Torestorps IF
3:25:36.1233580
+1:26:18.517800
40.8p
429
H 21
Sture Abrahamsson
OK Gipen
3:25:38.1233790
+1:26:21.518010
40.8p
430
H 21 Motion
Daniel Brolin
Stora Höga
3:25:41.1234040
+1:26:23.518260
40.8p
431
H 21 Motion
Dag Lorén
IK Ymer
3:25:45.1234450
+1:26:27.518670
40.8p
432
H 21
Magnus Johansson
Göteborgs SK
3:25:50.1234970
+1:26:32.519190
40.8p
433
H 21
Andreas Nordbeck
Lugi SK
3:25:59.1235870
+1:26:41.520090
40.7p
434
H 21
Jonas Granqvist
ASK Växjö
3:26:27.1238610
+1:27:09.522830
40.6p
435
H 21 Motion
Bernt Karlsson
Bredaryds SOK
3:26:47.1240680
+1:27:29.524900
40.6p
436
D 21
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
3:27:00.1241990
+1:27:43.526210
40.5p
437
H 21 Motion
Patrik Rydbeck
Lygnens Venner
3:27:04.1242310
+1:27:46.526530
40.5p
438
H 21
Lars Johansson
Volvo IF
3:27:05.1242410
+1:27:47.526630
40.5p
439
H 21
Henrik Ekersund
Jönköpings OK
3:27:20.1243990
+1:28:03.528210
40.4p
440
H 21
Sören Olsson
IK Stern
3:27:23.1244270
+1:28:05.528490
40.4p
441
H 21 Motion
Ragne Emardson
Sjömarkens IF
3:27:42.1246110
+1:28:24.530330
40.4p
442
H 21
Axel Boëthius
IK Stern
3:27:43.1246280
+1:28:25.530500
40.4p
443
H 21
Martin Edlund
OK Landehof
3:27:56.1247500
+1:28:38.531720
40.3p
444
H 21 Motion
Fredrik Jonsson
Telia IoFF
3:28:00.1247920
+1:28:42.532140
40.3p
445
D 21 Motion
Louise Berggren
Herrljunga Skid o OL
3:28:00.1247970
+1:28:42.532190
40.3p
446
H 21
Andreas Mattsson
IK Stern
3:28:07.1248660
+1:28:49.532880
40.3p
447
H 21
Måns Danielsson
IK Stern
3:28:28.1250790
+1:29:11.535010
40.2p
448
H 21
Jörgen Ohlsson
Volvo IF
3:28:52.1253120
+1:29:34.537340
40.1p
449
H 21
Patrik Ripadal
Olsfors IF
3:29:15.1255450
+1:29:57.539670
40.0p
450
H 21
Adam Björk
Axa SC
3:29:30.1256900
+1:30:12.541120
40.0p
451
H 21 Motion
Johan Helmrot
Marbäcks IF
3:29:33.1257270
+1:30:15.541490
39.9p
452
D 21 Motion
Anna Olsson
Avinode Sportsällskap
3:29:54.1259300
+1:30:36.543520
39.9p
453
H 21 Motion
Patrick Rosefors
Göteborgs SK
3:30:34.1263350
+1:31:16.547570
39.7p
454
H 21 Motion
Jesper Skoglund
IK Stern
3:30:35.1263410
+1:31:17.547630
39.7p
455
H 21 Motion
David Jacobsson
IK Trasten
3:30:46.1264580
+1:31:28.548800
39.7p
456
H 21 Motion
Ove Johansson
IK Stern
3:30:55.1265480
+1:31:37.549700
39.7p
457
H 21 Motion
Fredrik Håkansson
Björnstorps IF
3:31:10.1266900
+1:31:52.551120
39.6p
458
H 21
Lars Persson
OK Skogshjortarna
3:31:26.1268520
+1:32:08.552740
39.5p
459
H 21
Sören Skålberg
Hindås SK
3:31:26.1268580
+1:32:08.552800
39.5p
460
H 21 Motion
Niklas Andersson
Gällstads IF
3:31:30.1268960
+1:32:12.553180
39.5p
461
H 21 Motion
Fredrik Andersson
IK Stern
3:31:34.1269330
+1:32:16.553550
39.5p
462
D 21 Motion
Pernilla Rasmusson
IF Älvena
3:31:44.1270340
+1:32:26.554560
39.5p
463
H 21 Motion
Robert Fredriksson
Borås SK
3:31:49.1270850
+1:32:31.555070
39.5p
464
H 21 Motion
Christian Andersson
Göteborgs SK
3:32:14.1273360
+1:32:56.557580
39.4p
465
H 21 Motion
Jens Johanson
IK Stern
3:32:18.1273730
+1:33:00.557950
39.4p
466
H 21
Roger Isaksson
IK Stern
3:32:38.1275790
+1:33:21.560010
39.3p
467
H 21 Motion
Torsten Kvick
Skärhamns IK
3:33:06.1278510
+1:33:48.562730
39.2p
468
D 21
Karin Janzon
Bovallstrands SK
3:33:52.1283190
+1:34:35.567410
39.0p
469
H 21
Claes Svenningsson
Ulricehamns IF
3:33:56.1283510
+1:34:38.567730
39.0p
470
H 21
Oskar Stömne
Lugi SK
3:33:56.1283570
+1:34:38.567790
39.0p
471
H 21 Motion
Calle Blomberg
Göteborg/Majorna OK
3:34:02.1284140
+1:34:44.568360
39.0p
472
H 21
Magnus Hallin
IK Stern
3:34:24.1286310
+1:35:06.570530
38.9p
473
H 21
Ingemar Hedin
Eksjö SOK
3:34:26.1286590
+1:35:09.570810
38.9p
474
H 21
Mattias Lidgren
Volvo IF
3:34:30.1286980
+1:35:12.571200
38.9p
475
H 21
Lars Fagerlund
Skene Sim o IS
3:34:52.1289180
+1:35:34.573400
38.8p
476
H 21 Motion
Alexander Ronnebro
IK Stern
3:35:00.1289930
+1:35:42.574150
38.8p
477
H 21
Mikael Törmänen
IK Stern
3:35:01.1290040
+1:35:43.574260
38.8p
478
H 21
Klas Hellgren
Joa IF
3:35:10.1290980
+1:35:52.575200
38.8p
479
D 21
Lena Kierkegaard
IK Ymer
3:35:14.1291300
+1:35:56.575520
38.7p
480
H 21 Motion
Per Blomberg
Lidköpings VSK
3:35:39.1293840
+1:36:21.578060
38.7p
481
H 21
Michael Wallin
IK Stern
3:35:54.1295380
+1:36:36.579600
38.6p
482
D 21
Giesela Dickèr
Borås SK
3:35:56.1295560
+1:36:38.579780
38.6p
483
H 21
Joakim Olausson
Skene Sim o IS
3:36:05.1296450
+1:36:47.580670
38.6p
484
H 21
Michael Andersson
Göteborg Enegi IF
3:36:42.1300150
+1:37:24.584370
38.4p
485
H 21
Jacob Agertoft
Bovallstrands SK
3:37:11.1303090
+1:37:54.587310
38.3p
486
H 21 Motion
Filip Anderberg
Astrazeneca IF
3:37:28.1304740
+1:38:10.588960
38.3p
487
H 21
Nils-Börje Olsson
SOK 68
3:37:41.1306040
+1:38:23.590260
38.2p
488
H 21 Motion
Joakim Tinnis
Bottnaryd IF
3:38:10.1308950
+1:38:52.593170
38.2p
489
H 21 Motion
Johan Carlsson
OK Nackhe
3:38:26.1310520
+1:39:08.594740
38.1p
490
H 21
Gunnar Carlsson
Joa IF
3:38:32.1311120
+1:39:14.595340
38.1p
491
H 21 Motion
Lars Andreasson
Ljungskile FK
3:38:47.1312650
+1:39:29.596870
38.0p
492
D 21 Motion
Tove Norfeldt
IK Stern
3:39:40.1317930
+1:40:22.602150
37.9p
493
H 21 Motion
Erik Ronnebro
Säve
3:39:48.1318780
+1:40:30.603000
37.8p
494
H 21 Motion
Johan Lejonthun
Rotpartner Sverige
3:39:50.1318930
+1:40:32.603150
37.8p
495
H 21
Magnus Englund
Hestra IF
3:40:40.1323920
+1:41:22.608140
37.7p
496
D 21 Motion
Lina Karlsson
IK Stern
3:40:46.1324580
+1:41:28.608800
37.6p
497
H 21 Motion
Anders Eliasson
Volvo IF
3:40:52.1325170
+1:41:34.609390
37.6p
498
H 21
Erik Vikstrand
Borås SK
3:42:13.1333270
+1:42:55.617490
37.4p
499
H 21
Christer Andersson
IK Ymer
3:42:18.1333710
+1:43:00.617930
37.3p
500
H 21
Linus Bladh
Tormestorps IF
3:42:18.1333760
+1:43:00.617980
37.3p
Visar resultat 1 till 500 av 664[
1
2
]