Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2010-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Från arrangören:
Alla åkare fick ~1.30 för lång tid på Västgötaloppet.
Orsaken beror på att vi tappade kommunikation mellan start och mål strax före startskottet.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Fredh
Borås SK
2:35:49.934840
56.6p
2
Kristin Ander
OK Landehof
2:39:34.957330
+3:44.22390
55.0p
3
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
2:41:21.968020
+5:31.33080
54.3p
4
Catharina Ramhult
IK Ymer
2:42:09.972830
+6:19.37890
53.9p
5
Emma Larsson
Främmestads IK
2:42:11.973000
+6:21.38060
53.9p
6
Martina Thomasson
Ulricehamns IF
2:55:32.1053190
+19:43.118250
49.1p
7
Liselott Ericson
Linköpings SK
2:57:09.1062850
+21:20.127910
48.6p
8
Anna-lena Gotting
Tvärreds IF
2:57:56.1067560
+22:07.132620
48.3p
9
Elin Hamrefors
OK Landehof
3:00:23.1082280
+24:34.147340
47.5p
10
Anna Lundvall
IK Stern
3:10:08.1140720
+34:18.205780
44.7p
11
Malin Hedlund
IK Stern
3:12:36.1155570
+36:47.220630
44.0p
12
Frida Gustafsson
Magra IS
3:13:35.1161450
+37:46.226510
43.8p
13
Anna Ericsson
IK Stern
3:17:32.1185110
+41:42.250170
42.8p
14
Anna Göransson
Rydboholms SK
3:18:27.1190620
+42:37.255680
42.5p
15
Camilla Schröder Jacobsson
Friskis & Svettis Göteborg
3:22:03.1212290
+46:14.277350
41.7p
16
Johanna Schröder
Volvo IF
3:22:27.1214640
+46:38.279700
41.6p
17
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
3:27:00.1241990
+51:11.307050
40.5p
18
Karin Janzon
Bovallstrands SK
3:33:52.1283190
+58:03.348250
39.0p
19
Lena Kierkegaard
IK Ymer
3:35:14.1291300
+59:24.356360
38.7p
20
Giesela Dickèr
Borås SK
3:35:56.1295560
+1:00:07.360620
38.6p
21
Marie Rångeby
Volvo IF
3:43:38.1341710
+1:07:48.406770
37.1p
22
Catrin Hasewinkel
Sälens IF
3:47:16.1363510
+1:11:26.428570
36.4p
23
Anna Kristina Nilsson
Bonbiz SK
3:51:24.1388330
+1:15:34.453390
35.7p
24
Johanna Persdotter
Herrljunga Skid o OL
3:53:48.1402790
+1:17:59.467850
35.3p
25
Aina Johansson
Herrljunga Skid o OL
3:54:03.1404200
+1:18:13.469260
35.2p
26
Helena Gustavsson
Hästhult AIK
3:57:04.1422320
+1:21:14.487380
34.7p
27
Hanna Lundevall
Nyköpings OK
3:59:40.1437940
+1:23:51.503000
34.3p
28
Ulla Sjöstedt
OK Skogshjortarna
4:01:10.1446930
+1:25:20.511990
34.1p
29
Lillemor Prambrant
OK Alehof
4:13:03.1518210
+1:37:13.583270
32.3p
30
Carin Carlsson
Joa IF
4:19:36.1557570
+1:43:47.622630
31.4p
31
Michalina Claesson
Volvo IF
4:38:48.1672790
+2:02:59.737850
29.0p
32
Ann Charlott Castler
Halmstad OK
4:57:05.1782480
+2:21:16.847540
27.0p