Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2007-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:17:53.827200
78.3p
2
Ulf Wikström
Kappa Kraftliner KK
2:23:56.863500
+6:03.36200
74.2p
3
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:32:32.915100
+14:39.87800
69.1p
4
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
2:33:25.920400
+15:32.93100
68.6p
5
Per Westerberg
IFK Arvidsjaur SK
2:34:41.928000
+16:48.100700
67.9p
6
Ulf Lundqvist
Arjeplogs SK
2:39:37.957600
+21:44.130300
65.4p
7
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:43:32.981100
+25:39.153800
63.5p
8
Åke Albinsson
Bottnaryd IF
2:44:30.986900
+26:37.159600
63.0p
9
Jörgen Lundmark
IFK Kristineberg
2:45:32.993100
+27:39.165800
62.5p
10
Jörgen Oscarsson
Storumans IK
2:45:50.994900
+27:57.167600
62.4p
11
Michael Jonsson
Rentjärn SK
2:48:47.1012600
+30:54.185300
61.1p
12
Rune Näslund
Malå IF
2:52:44.1036300
+34:51.209000
59.4p
13
Tomas Johansson
Ammarnäs IF
2:53:50.1042900
+35:57.215600
59.0p
14
Stefan Joanzon
Täfteå IK
2:56:25.1058400
+38:32.231100
58.0p
15
Mats Zingmark
Jalles Tc Umeå
2:56:44.1060300
+38:51.233000
57.8p
16
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
2:58:55.1073400
+41:02.246100
57.0p
17
Ingemar Nilsson
K4 IF
3:03:02.1098100
+45:09.270800
55.5p
18
Ingemar Niemi
Avesta OK
3:08:34.1131300
+50:41.304000
53.6p
19
Dan Rådman
IFK Arvidsjaur SK
3:09:50.1138900
+51:57.311600
53.2p
20
Thomas Berger
Kappa Kraftliner KK
3:10:18.1141700
+52:25.314400
53.0p
21
Ronny Sjögren
Lycksele IF
3:14:02.1164100
+56:09.336800
51.8p
22
Gunder Sjölin
Norsjö SK
3:16:44.1180300
+58:51.353000
51.0p
23
Per Erik Grahn
Strycksele IF
3:17:13.1183200
+59:20.355900
50.9p
24
Benny Ståhl
Glommersträsk Lappträsk IF
3:19:30.1196900
+1:01:37.369600
50.2p
25
Gunnar Norman
Malå IF
3:23:49.1222800
+1:05:56.395500
48.9p
26
Hans Olofsson
Rödåbygdens IK
3:24:28.1226700
+1:06:35.399400
48.8p
27
Leif Carlsson
IFK Arvidsjaur SK
3:30:30.1262900
+1:12:37.435600
47.2p
28
Morten Hammer
Stormfjell IL
3:35:55.1295400
+1:18:02.468100
45.8p
29
Christer Åhlund
Skellefteå SK
3:37:45.1306400
+1:19:52.479100
45.4p
30
Stefan Hällgren
Skellefteå SK
3:40:48.1324700
+1:22:55.497400
44.6p
31
Lars Björk
Kågedalens SK
3:46:14.1357300
+1:28:21.530000
43.4p
32
Björn Andresen
Latikberg IK
3:57:43.1426200
+1:39:50.598900
41.0p
33
Jan Gustavsson
Rödåbygdens IK
3:57:47.1426600
+1:39:54.599300
41.0p
34
Bengt-Ivan Lidqvist
Latikberg IK
4:03:56.1463500
+1:46:03.636200
39.9p