Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Kallin
OK Gränsen
1:28:19.529800
64.7p
2
Joakim Pantzar
Telia IoFF
1:28:21.530000
+2.100
64.7p
3
Thomas Arnesson
IK Hakarpspojkarna
1:30:32.543100
+2:13.13200
63.1p
4
Viktor Josefsson
Forserums SOK
1:31:33.549200
+3:14.19300
62.4p
5
Kjell Persson
Adelöv
1:33:56.563500
+5:37.33600
60.8p
6
Åke Sjöberg
IF Hallby SOK
1:34:55.569400
+6:36.39500
60.2p
7
Håkan Wikström
IK Hakarpspojkarna
1:44:09.624800
+15:50.94900
54.9p
8
Gustav Nykvist
Telia IoFF
1:44:28.626700
+16:09.96800
54.7p
9
Anders Nyström
Telia IoFF
1:44:56.629500
+16:37.99600
54.5p
10
Anders Axelsson
Göteborgs SK
1:46:49.640800
+18:30.110900
53.5p
11
Kenth Lundgren
Jönköpings OK
1:51:30.668900
+23:11.139000
51.3p
12
Dennis Oscarsson
Telia IoFF
1:52:34.675300
+24:15.145400
50.8p
13
Lars Evert Eskilsson
Vaggeryds SOK
1:56:24.698300
+28:05.168400
49.1p
14
Åke Andersson
IK Vista
1:57:27.704600
+29:08.174700
48.7p
15
Pär Axenfjord
Mullsjö SOK
2:00:30.722900
+32:11.193000
47.4p
16
Håkan Johansson
Mullsjö SOK
2:01:35.729400
+33:16.199500
47.0p
17
Conny Bjälming
Jönköpings OK
2:02:16.733500
+33:57.203600
46.7p
18
Fredrik Persson
Telia IoFF
2:02:41.736000
+34:22.206100
46.6p
19
Bengt Spjuth
IK Hakarpspojkarna
2:03:18.739700
+34:59.209800
46.4p
20
Lennart Gustavsson
Telia IoFF
2:05:31.753000
+37:12.223100
45.5p
21
S O Lindell
Habo
2:05:58.755700
+37:39.225800
45.4p
22
Mats Pehrsson
OK Alehof
2:06:41.760000
+38:22.230100
45.1p
23
Sebastian Madunic
Kapsch
2:08:01.768000
+39:42.238100
44.6p
24
Robert Sumberesi
Telia IoFF
2:08:46.772500
+40:27.242600
44.4p
25
Bengt Gustavsson
IF Hallby SOK
2:10:25.782400
+42:06.252500
43.8p
26
Anders Lundqvist
Telia IoFF
2:13:12.799100
+44:53.269200
42.9p
27
Martin Torkelsson
Telia IoFF
2:13:23.800200
+45:04.270300
42.9p
28
Lars Augustsson
Telia IoFF
2:17:30.824900
+49:11.295000
41.6p
29
Leif Wettergård
Hovslätts IK
2:17:35.825400
+49:16.295500
41.5p
30
Fredrik Ruderfors
Telia IoFF
2:18:47.832600
+50:28.302700
41.2p
31
Torbjörn Berlstedt
Telia IoFF
2:19:30.836900
+51:11.307000
41.0p
32
Peter Lindvall
IF Hallby SOK
2:24:07.864600
+55:48.334700
39.7p
33
Lennart Sjölin
Harphult
2:27:12.883100
+58:53.353200
38.8p
34
Evert Levin
IF Hallby SOK
2:28:28.890700
+1:00:09.360800
38.5p
35
Tomas Gustavsson
Vaggeryds SOK
2:34:19.925800
+1:06:00.395900
37.0p
36
Fredrik Karlsson
Flasarps IK
2:36:14.937300
+1:07:55.407400
36.6p
37
Sam Ekström
Mullsjö SOK
2:39:10.954900
+1:10:51.425000
35.9p
38
Mats Yxhage
Taberg
2:49:00.1013900
+1:20:41.484000
33.8p