Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sverige Cup Distans
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jack Impola
Domnarvets GOIF
27:56.167540
87.4p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
28:52.173110
+55.5470
84.0p
3
Mathias Jonasson
Lucksta IF
28:53.173200
+56.5560
84.0p
4
Johan Forsberg
IFK Umeå
29:07.174680
+1:11.7040
83.1p
5
Carl Quicklund
Östersunds SK
29:17.175630
+1:20.7990
82.6p
6
Oscar Persson
SK Bore
29:22.176160
+1:26.8520
82.3p
7
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
29:22.176180
+1:26.8540
82.3p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
29:28.176780
+1:32.9140
81.9p
9
Martin Bergström
Strömnäs GIF
29:50.178970
+1:54.11330
80.8p
10
Niklas Persson
Falu IK
29:53.179210
+1:56.11570
80.6p
11
David Nordström
Täfteå IK
30:02.180180
+2:06.12540
80.1p
12
Andreas Grann
Sunne SLF
30:05.180430
+2:08.12790
80.0p
13
Bob Impola
Domnarvets GOIF
30:07.180600
+2:10.12960
79.9p
14
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
30:10.180900
+2:13.13260
79.7p
15
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
30:13.181290
+2:17.13650
79.5p
16
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
30:17.181680
+2:21.14040
79.3p
17
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
30:17.181690
+2:21.14050
79.3p
18
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
30:24.182390
+2:28.14750
79.0p
19
Niklas Niska
Pajala IF
30:26.182520
+2:29.14880
78.9p
20
Oscar Kardin
Offerdals SK
30:32.183160
+2:36.15520
78.6p
21
Erik Stark
Nordingrå SK
30:45.184400
+2:48.16760
77.9p
22
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
30:45.184450
+2:49.16810
77.9p
23
Jesper Nelin
Hestra IF
30:51.185000
+2:54.17360
77.6p
24
Daniel Holmgren
IFK Umeå
30:55.185430
+2:58.17790
77.4p
25
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
30:57.185650
+3:01.18010
77.3p
26
Patrik Millestu
Häggenås SK
30:59.185880
+3:03.18240
77.2p
27
Emil Persson
SK Bore
31:04.186340
+3:08.18700
77.0p
28
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
31:12.187160
+3:16.19520
76.6p
29
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
31:12.187170
+3:16.19530
76.6p
30
Anthony Sorsa
Gellivare SK
31:14.187360
+3:18.19720
76.5p
31
Viktor Hansson
Garphyttans IF
31:16.187520
+3:19.19880
76.4p
32
Pierre Ohlson
Filipstads SF
31:21.188050
+3:25.20410
76.1p
33
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
31:23.188210
+3:26.20570
76.1p
34
Johan Montén
Domnarvets GOIF
31:26.188540
+3:30.20900
75.9p
35
Elias Alvebro
Häggenås SK
31:28.188720
+3:31.21080
75.8p
36
Carl Engström
OK Landehof
31:32.189190
+3:36.21550
75.6p
37
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
31:33.189260
+3:37.21620
75.6p
38
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
31:34.189300
+3:37.21660
75.5p
39
Joakim Eriksson
Tierps IF
31:37.189670
+3:41.22030
75.4p
40
David Sjögren
Töcksfors IF
31:44.190380
+3:48.22740
75.0p
41
Albin Jonsson
Högbo GOIF
31:50.190990
+3:54.23350
74.8p
42
Carl Andersson
Stockviks SF
31:56.191510
+3:59.23870
74.5p
43
Jesper Arnesson
Idre SK
31:59.191830
+4:02.24190
74.4p
44
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
32:05.192440
+4:09.24800
74.1p
45
Nils Persson
Östersunds SK
32:06.192540
+4:10.24900
74.1p
46
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
32:08.192770
+4:12.25130
73.9p
47
Philip Burland
Bergeforsens SK
32:12.193140
+4:16.25500
73.8p
48
Harald Kempe
Tynderö IK
32:15.193400
+4:18.25760
73.7p
49
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
32:16.193520
+4:19.25880
73.6p
50
Ludvig Nordqvist
Sya SK
32:19.193800
+4:22.26160
73.5p
51
Viktor Forsblom
Falu IK
32:22.194100
+4:25.26460
73.4p
52
Andre Larsson
Svegs IK
32:23.194250
+4:27.26610
73.3p
53
Mattias Persson
Åsarna IK
32:28.194770
+4:32.27130
73.1p
54
Gustav Nystedt
Stockviks SF
32:38.195740
+4:42.28100
72.6p
55
Erik Skoglund
Lucksta IF
32:38.195770
+4:42.28130
72.6p
56
John Flodin
Hestra IF
32:55.197460
+4:59.29820
71.9p
57
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
32:58.197790
+5:02.30150
71.7p
58
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
33:00.197910
+5:03.30270
71.7p
59
Anton Svensson
Åsarna IK
33:05.198490
+5:09.30850
71.5p
60
Jonas Langman
Leksands SK
33:07.198620
+5:10.30980
71.4p
61
Axel Svedlund
Norbergs SK
33:10.198940
+5:14.31300
71.3p
62
Kim Nilsson
Töcksfors IF
33:26.200530
+5:29.32890
70.6p
63
Anton Hammar
IFK Strömsund
33:28.200730
+5:31.33090
70.5p
64
Olle Lindfors
Norbergs SK
33:34.201380
+5:38.33740
70.3p
65
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
33:44.202320
+5:47.34680
69.9p
66
Jesper Säilä
Nässjö SF
34:04.204350
+6:08.36710
69.1p
67
Magnus Persson
IF Hallby SOK
34:34.207390
+6:38.39750
67.9p
68
Erik Frost
IFK Mora SK
36:22.218130
+8:25.50490
64.0p
69
Conny Carlsson
Hällefors SK
39:05.234460
+11:09.66820
58.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
27:55.167450
87.5p
2
Tom Impola
Domnarvets GOIF
28:12.169100
+16.1550
86.4p
3
Per Lindgren
Kalix SK
28:54.173320
+58.5770
83.9p
4
Erik Söderman
Stockviks SF
29:00.173900
+1:04.6350
83.6p
5
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
29:17.175650
+1:22.8100
82.6p
6
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
29:24.176310
+1:28.8760
82.2p
7
Oscar Quicklund
Östersunds SK
29:29.176860
+1:34.9310
81.9p
8
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
29:35.177420
+1:39.9870
81.6p
9
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
29:37.177670
+1:42.10120
81.5p
10
Marcus Svelander
Åsarna IK
29:41.178000
+1:45.10450
81.3p
11
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
29:43.178280
+1:48.10730
81.1p
12
Erik Silfver
Burträsk SK
29:45.178420
+1:49.10870
81.0p
13
Emil Linell
Högbo GOIF
29:45.178430
+1:49.10880
81.0p
14
Henrik Rosén
Lucksta IF
29:47.178650
+1:52.11100
80.9p
15
Simon Hallström
Idre SK
29:50.178970
+1:55.11420
80.8p
16
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
30:01.180010
+2:05.12460
80.2p
17
Simon Sveder
Högbo GOIF
30:04.180330
+2:08.12780
80.0p
18
Johan Ilhamn
Östersunds SK
30:05.180480
+2:10.12930
79.9p
19
Anton Karlsson
Åsarna IK
30:06.180500
+2:10.12950
79.9p
20
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
30:15.181420
+2:19.13870
79.5p
21
Johan Lövgren
Vännäs SK
30:18.181710
+2:22.14160
79.3p
22
Tobias Nilsson
IFK Umeå
30:20.181920
+2:24.14370
79.2p
23
Daniel Olsson
Falu IK
30:22.182130
+2:26.14580
79.1p
24
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
30:22.182180
+2:27.14630
79.1p
25
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
30:28.182780
+2:33.15230
78.8p
26
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
30:31.183020
+2:35.15470
78.6p
27
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
30:38.183740
+2:42.16190
78.3p
28
Patrik Tallbom
Östersunds SK
30:40.183900
+2:44.16350
78.2p
29
Johan Eriksson
Åsarna IK
30:47.184680
+2:52.17130
77.8p
30
Ronny Wedin
Norbergs SK
30:50.184990
+2:55.17440
77.6p
31
Linus Persson
Hudiksvalls IF
30:53.185220
+2:57.17670
77.5p
32
Andreas Kårström
Norrala IF
30:57.185610
+3:01.18060
77.3p
33
Fredric Björk
Rembo IK
30:59.185850
+3:04.18300
77.2p
34
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
31:13.187240
+3:17.19690
76.5p
35
Lars Andersson
Gellivare SK
31:14.187310
+3:18.19760
76.5p
36
Richard Burland
Bergeforsens SK
31:32.189120
+3:36.21570
75.6p
37
Erik Johansson
Tranemo IF
31:34.189360
+3:39.21810
75.5p
38
Viktor Lund Mikko
Jukkasjärvi IF
31:50.190910
+3:54.23360
74.8p
39
Carl Olander
OK Landehof
31:51.191080
+3:56.23530
74.7p
40
Tobias Ryberg
Leksands SK
32:04.192300
+4:08.24750
74.2p
41
Emil Ekman
Nässjö SF
32:06.192500
+4:10.24950
74.1p
42
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
32:10.192930
+4:14.25380
73.9p
43
Magnus Björk
IK Rex
32:19.193810
+4:23.26260
73.5p
44
Joakim Persson
Antnäs BK
32:21.194040
+4:25.26490
73.4p
45
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
32:22.194140
+4:26.26590
73.3p
46
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
32:26.194530
+4:30.26980
73.2p
47
Isak Nordqvist
Kalix SK
32:27.194630
+4:31.27080
73.1p
48
Marcus Svalsjö
OK Landehof
32:35.195440
+4:39.27890
72.8p
49
Linus Karlsson
Filipstads SF
32:46.196590
+4:51.29040
72.3p
50
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
33:08.198740
+5:12.31190
71.3p
51
Daniel Karlsson
Östersunds SK
33:19.199870
+5:24.32320
70.9p
52
Douglas Amos
Usa
33:44.202370
+5:49.34820
69.9p
53
Per Frost
IFK Mora SK
34:03.204200
+6:07.36650
69.1p
54
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
34:10.204960
+6:15.37410
68.8p
55
Mikael Johansson
Högsäters GF
34:45.208430
+6:49.40880
67.5p
56
Emil Wuopio
Axa SC
34:45.208490
+6:50.40940
67.5p
57
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
36:04.216350
+8:09.48800
64.6p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
27:19.163870
89.8p
2
Lars Suther
IFK Mora SK
27:19.163890
+0
89.8p
3
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
27:24.164360
+4.390
89.5p
4
Niklas Colliander
Vantaan Hihtoseura
27:29.164830
+9.860
89.2p
5
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
27:30.164990
+11.1020
89.1p
6
Anders Svanebo
Stockviks SF
27:37.165630
+17.1660
88.6p
7
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
27:42.166100
+22.2130
88.3p
8
Fredrik Byström
Sollefteå SK
27:45.166440
+25.2470
88.1p
9
Lars Nelson
Funäsdalens IF
27:48.166700
+28.2730
87.9p
10
Anders Högberg
IFK Umeå
27:50.166950
+30.2980
87.8p
11
David Frisk
IFK Mora SK
27:53.167280
+34.3310
87.6p
12
Joakim Engström
IFK Mora SK
27:53.167290
+34.3320
87.6p
13
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
27:56.167530
+36.3560
87.4p
14
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
28:00.167920
+40.3950
87.2p
15
Martin Johansson
IFK Mora SK
28:08.168700
+48.4730
86.7p
16
Tor Larsson
Skellefteå SK
28:17.169600
+57.5630
86.1p
17
Ola Erik Heen Moe
Norway
28:19.169850
+59.5880
86.0p
18
Magnus Engström
Stockviks SF
28:23.170280
+1:04.6310
85.7p
19
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
28:23.170290
+1:04.6320
85.7p
20
Anton Sjöholm
Östersunds SK
28:29.170850
+1:09.6880
85.4p
21
Mikael Ojala
IFK Umeå
28:36.171520
+1:16.7550
85.0p
22
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
28:43.172220
+1:23.8250
84.6p
23
Bill Impola
Falun Borlänge SK
28:45.172420
+1:25.8450
84.4p
24
Anders Jonsson
Stockviks SF
28:45.172480
+1:26.8510
84.4p
24
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
28:45.172480
+1:26.8510
84.4p
26
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
28:46.172510
+1:26.8540
84.4p
27
Robin Norum
IFK Umeå
28:48.172710
+1:28.8740
84.3p
28
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
28:51.173060
+1:31.9090
84.1p
29
Anders Solin
IFK Mora SK
28:58.173710
+1:38.9740
83.7p
30
Martin Isaksson
IFK Umeå
29:15.175430
+1:55.11460
82.7p
31
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
29:27.176610
+2:07.12640
82.0p
32
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
29:28.176780
+2:09.12810
81.9p
33
Johan Herrman
SK Ringen
29:30.176910
+2:10.12940
81.9p
34
Hampus Lindblom
Åsarna IK
29:31.177050
+2:11.13080
81.8p
35
Magnus Myhr
Åsarna IK
29:40.177910
+2:20.13940
81.3p
36
David Hedlund
Piteå Elit SK
29:41.178040
+2:21.14070
81.3p
37
Klas Nilsson
Skellefteå SK
29:45.178480
+2:26.14510
81.0p
38
Jim Åhl
Bodens SK
30:00.179940
+2:40.15970
80.2p
39
Anton Södergren
Skellefteå SK
30:13.181280
+2:54.17310
79.5p
40
Martin Lindblad
OK Landehof
30:17.181670
+2:58.17700
79.3p
41
Tobias Engblom
Stockviks SF
30:23.182220
+3:03.18250
79.0p
42
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
30:30.182970
+3:11.19000
78.7p
43
Sebastian Soerensen
Danmark
30:32.183120
+3:12.19150
78.6p
44
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
30:42.184130
+3:22.20160
78.1p
45
Lasse Moelgaard
Danmark
30:54.185380
+3:35.21410
77.4p
46
Rasmus Blom
Högsäters GF
31:08.186700
+3:48.22730
76.8p
47
Kristian Dahlström
Åmåls OK
31:11.187030
+3:51.23060
76.6p
48
Erik Berglund
Lycksele IF
31:28.188760
+4:08.24790
75.8p
49
Jonas Blombacke
Gellivare SK
31:47.190640
+4:27.26670
74.9p
50
Peter Lundbäck
Bodens SK
31:47.190670
+4:28.26700
74.9p
51
Jens Hulgaard
Danmark
32:06.192580
+4:47.28610
74.0p
52
Tom Ankerstål
Hybo AIK
32:08.192740
+4:48.28770
74.0p
53
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
32:33.195200
+5:13.31230
72.9p
54
Joel Hultin
Garphyttans IF
32:40.195920
+5:20.31950
72.6p
55
Daniel Halvarsson
Bodens SK
33:01.198030
+5:41.34060
71.6p
56
Ture Lange Nielsen
Danmark
33:26.200550
+6:06.36580
70.6p
57
Andri Steindorsson
Island
33:33.201230
+6:13.37260
70.3p
58
Brynjar Leo Kristinsson
Island
33:43.202250
+6:23.38280
69.9p
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
15:50.94920
73.4p
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
16:02.96160
+12.1140
72.1p
3
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
16:16.97540
+26.2520
70.8p
4
Josefin Nilsson
Filipstads SF
16:18.97780
+28.2760
70.6p
5
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
16:29.98800
+38.3780
69.7p
6
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
16:30.98910
+39.3890
69.6p
7
Maja Falk
Ulricehamns IF
16:40.99910
+49.4890
68.7p
8
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
16:45.100470
+55.5450
68.2p
9
Maria Sundström
Strömnäs GIF
16:46.100510
+55.5490
68.2p
10
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
16:52.101140
+1:02.6120
67.7p
11
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:52.101180
+1:02.6160
67.6p
12
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:57.101650
+1:07.6630
67.2p
13
Emma Gustafson
Offerdals SK
17:02.102180
+1:12.7160
66.8p
14
Rebecka Forsberg
Malungs IF
17:04.102330
+1:14.7310
66.7p
15
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
17:04.102360
+1:14.7340
66.6p
16
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
17:14.103340
+1:24.8320
65.8p
17
Katarina Olsson
Fränsta IK
17:20.103910
+1:29.8890
65.4p
18
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
17:25.104420
+1:35.9400
65.0p
19
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
17:26.104570
+1:36.9550
64.9p
20
Lovisa Sundin
Delsbo IF
17:27.104670
+1:37.9650
64.8p
21
Jennifer Lindblom
Svegs IK
17:31.105010
+1:40.9990
64.5p
22
Julia Norén
Landsbro IF SK
17:38.105760
+1:48.10740
64.0p
23
Malin Fredriksson
Lycksele IF
17:38.105790
+1:48.10770
63.9p
24
Ida Clareus
Offerdals SK
17:41.106000
+1:50.10980
63.8p
25
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
17:44.106330
+1:54.11310
63.5p
26
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
17:47.106630
+1:57.11610
63.3p
27
Emma Dahlgren
Filipstads SF
18:00.107910
+2:09.12890
62.4p
28
Johanna Sarenmark
Leksands SK
18:00.107940
+2:10.12920
62.4p
29
Monica Wiklund
Hybo AIK
18:07.108610
+2:16.13590
61.9p
30
Julia Dahl
Sya SK
18:08.108780
+2:18.13760
61.8p
31
Lina Karlsson
Östersunds SK
18:09.108890
+2:19.13870
61.7p
32
Isabella Dannberg
Storviks IF
18:11.109090
+2:21.14070
61.5p
33
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
18:12.109140
+2:22.14120
61.5p
34
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
18:17.109690
+2:27.14670
61.1p
35
Sofia Rylander
IFK Mora SK
18:20.109930
+2:30.14910
61.0p
36
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
18:25.110490
+2:35.15470
60.6p
37
Emma Ivarsson
Årsunda IF
18:27.110660
+2:37.15640
60.5p
37
Sofie Svensson
IK Vista
18:27.110660
+2:37.15640
60.5p
39
Moa Strömquist
Östersunds SK
18:32.111180
+2:42.16160
60.1p
40
Madeleine Bohlin
Svegs IK
18:36.111500
+2:45.16480
59.9p
41
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
18:36.111520
+2:46.16500
59.9p
42
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
18:40.111920
+2:50.16900
59.6p
43
Sara Hallquist
Åsarna IK
18:41.112020
+2:51.17000
59.6p
44
Lena Wiklund
Högbo GOIF
18:54.113370
+3:04.18350
58.7p
45
Elsa Eriksson
Sya SK
19:03.114220
+3:13.19200
58.2p
46
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
19:41.118060
+3:51.23040
55.9p
47
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
19:52.119180
+4:02.24160
55.2p
48
Madelene Hallin
Lucksta IF
22:12.133160
+6:22.38140
48.3p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16:15.97450
70.9p
2
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
16:20.97910
+4.360
70.5p
3
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
16:31.99050
+16.1500
69.5p
4
Kristina Lycke
Malungs IF
16:34.99340
+18.1790
69.2p
5
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
16:36.99560
+21.2010
69.0p
6
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
16:38.99790
+23.2240
68.8p
7
Josefin Halvarsson
Bodens SK
16:47.100660
+32.3110
68.1p
8
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
16:48.100710
+32.3160
68.0p
9
Emmy Thelberg
Valbo Aif
16:50.100920
+34.3370
67.8p
10
Lina Hultin
Garphyttans IF
16:53.101220
+37.3670
67.6p
11
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
16:53.101260
+38.3710
67.6p
12
Malin Eriksson
Söderala AIK
16:54.101380
+39.3830
67.5p
13
Linda Lundberg
Kalix SK
16:55.101430
+39.3880
67.4p
14
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
16:57.101600
+41.4050
67.3p
15
Anja Ahnberg
Gellivare SK
16:58.101790
+43.4240
67.1p
16
Marika Sundin
Delsbo IF
17:01.102020
+45.4470
66.9p
17
Malin Eriksson
Tierps IF
17:03.102250
+48.4700
66.7p
18
Ida Indahl
Camp Södergren SC
17:05.102420
+49.4870
66.6p
19
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
17:08.102700
+52.5150
66.4p
20
Petra Nilsson
Åsarna IK
17:10.102960
+55.5410
66.2p
21
Sara Jobs
Sågmyra SK
17:15.103400
+59.5850
65.8p
22
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:15.103430
+59.5880
65.8p
23
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
17:19.103800
+1:03.6250
65.5p
24
Malin Nilsson
Malungs IF
17:23.104200
+1:07.6650
65.2p
25
Eva Johansson
Linköpings SK
17:24.104370
+1:09.6820
65.0p
26
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
17:24.104390
+1:09.6840
65.0p
27
Lina Öberg
Bergeforsens SK
17:26.104550
+1:11.7000
64.9p
28
Maria Nordström
Camp Södergren SC
17:36.105570
+1:21.8020
64.1p
29
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:37.105610
+1:21.8060
64.1p
30
Vendela Eriksson
Husums IF SK
17:40.105910
+1:24.8360
63.9p
31
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
17:41.106070
+1:26.8520
63.7p
32
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
17:42.106120
+1:26.8570
63.7p
33
Hanna Larsson
Hybo AIK
17:45.106420
+1:29.8870
63.5p
34
Carolina Karlsson
Eksjö SOK
17:46.106590
+1:31.9040
63.3p
35
Moa Ullén
Åsarna IK
17:54.107340
+1:38.9790
62.8p
36
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
17:55.107440
+1:39.9890
62.7p
37
Emma Bergman
Månkarbo IF
17:55.107480
+1:40.9930
62.7p
38
Emelie Stark
Nordingrå SK
17:59.107880
+1:44.10330
62.4p
39
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
18:03.108270
+1:48.10720
62.1p
40
Evelina Johansson
Hybo AIK
18:07.108600
+1:51.11050
61.9p
41
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:10.108910
+1:54.11360
61.7p
42
Jill Johansson
Timrå SOK
18:12.109170
+1:57.11620
61.5p
43
Anna Nystedt
Stockviks SF
18:16.109550
+2:01.12000
61.2p
44
Caroline Blombacke
Gellivare SK
18:16.109570
+2:01.12020
61.2p
45
Lisa Norgren
Graninge-Alliansen
18:23.110290
+2:08.12740
60.7p
46
Maria Bois
Malungs IF
18:24.110360
+2:09.12810
60.7p
47
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
18:35.111450
+2:20.13900
59.9p
48
Matilda Svensson
Åmåls OK
18:49.112850
+2:34.15300
59.0p
49
Johanna Lönander
Landsbro IF SK
18:49.112870
+2:34.15320
59.0p
50
Ida Nilsson
Gellivare SK
19:08.114760
+2:53.17210
57.8p
51
Malin Svensson
IK Vista
19:21.116010
+3:05.18460
57.1p
52
Jenny Landberg
Storvreta IK
19:35.117430
+3:19.19880
56.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
15:08.90780
77.7p
2
Ingrid Vikman
Östersunds SK
15:29.92840
+20.1960
75.5p
3
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
15:37.93610
+28.2730
74.7p
4
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
15:43.94210
+34.3330
74.1p
5
Emma Wikén
Åsarna IK
15:45.94490
+37.3610
73.8p
6
Carolin Andersson
Gellivare SK
15:46.94530
+37.3650
73.8p
7
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
15:47.94600
+38.3720
73.7p
7
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
15:47.94600
+38.3720
73.7p
9
Ulrica Persson
Sunne SLF
15:53.95250
+44.4370
73.0p
10
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
15:53.95260
+44.4380
73.0p
11
Sanna Hallberg
Åsarna IK
16:05.96470
+56.5590
71.9p
12
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
16:16.97510
+1:07.6630
70.9p
13
Therese Svensson
Järpens SK
16:22.98100
+1:13.7220
70.3p
14
Erica Ahnberg
Gellivare SK
16:29.98840
+1:20.7960
69.7p
15
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
16:29.98880
+1:21.8000
69.6p
16
Jennie Jirhed
Östersunds SK
16:36.99560
+1:27.8680
69.0p
17
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
16:47.100640
+1:38.9760
68.1p
18
Anna Simberg
SK Bore
16:48.100780
+1:40.9900
68.0p
19
Catrin Fjällström
Lycksele IF
16:50.100960
+1:41.10080
67.8p
20
Terese Andersson
Stockviks SF
16:52.101120
+1:43.10240
67.7p
21
Hanna Seppas
Eksjö SOK
16:53.101250
+1:44.10370
67.6p
22
Sofie Ekberg
Gellivare SK
16:55.101430
+1:46.10550
67.4p
23
Lisa K Svensson
Åsarna IK
17:02.102140
+1:53.11260
66.8p
24
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
17:16.103510
+2:07.12630
65.7p
25
Amanda Mattsson
Stockviks SF
17:17.103600
+2:08.12720
65.6p
26
Katja Schwartz
Åsarna IK
17:20.103990
+2:12.13110
65.3p
27
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
18:01.108040
+2:52.17160
62.3p
28
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
18:04.108350
+2:55.17470
62.1p