Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2006-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Remneland
Bengtsfors Bois
14:00.83990
2
Oscar Quicklund
Östersunds SK
14:02.84130
+1.40
3
Johan Eriksson
IFK Hedemora SK
14:11.85060
+10.970
4
Marcus Svelander
Åsarna IK
14:15.85400
+14.1310
5
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
14:15.85480
+14.1390
6
Jonas Ahlstrand
Norbergs SK
14:22.86190
+22.2100
7
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
14:23.86210
+22.2120
8
Johan Ilhamn
Östersunds SK
14:28.86710
+27.2620
9
Magnus Zakrisson
Åsarna IK
14:29.86820
+28.2730
10
Anton Lindblad
OK Landehof
14:30.86910
+29.2820
11
Tom Impola
Norbergs SK
14:38.87760
+37.3670
12
Erik Silfver
Burträsk SK
14:39.87880
+38.3790
13
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
14:41.88020
+40.3930
14
Oscar Stenvall
Tynderö IK
14:42.88190
+42.4100
15
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
14:44.88310
+43.4220
16
Joakim Grundström
Hägglunds IOFK
14:51.89000
+50.4910
17
Daniel Hultman
Tvärreds IF
14:51.89080
+50.4990
18
Hannes Kerro
Storumans IK
14:51.89090
+51.5000
19
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
14:54.89320
+53.5230
20
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
14:54.89390
+54.5300
21
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
14:58.89760
+57.5670
22
Erik Söderman
Stockviks SF
14:59.89850
+58.5760
23
Isak Nordqvist
Kalix SK
14:59.89870
+58.5780
24
Marcus Johansson
Hössna IF
15:03.90230
+1:02.6140
25
Johan Berlin
Knutby IF
15:06.90560
+1:05.6470
26
Oscar Byhlinder
Orsa SK
15:06.90580
+1:05.6490
27
Daniel Bysell
Orsa SK
15:08.90730
+1:07.6640
28
Jesper Brofjärd
Borås GIF
15:08.90730
+1:07.6640
29
Christian Persson
Lucksta IF
15:09.90870
+1:08.6780
30
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
15:11.91060
+1:10.6970
31
Linus Persson
Hudiksvalls IF
15:13.91270
+1:12.7180
32
Adam Wikström
IFK Kiruna
15:14.91370
+1:13.7280
33
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
15:17.91620
+1:16.7530
34
Mikael Sandgren
Stora Tuna IK SK
15:18.91720
+1:17.7630
35
Fredric Björk
Rembo IK
15:18.91730
+1:17.7640
36
Johan Sonesson
Gagnefs IF
15:20.91950
+1:19.7860
37
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
15:20.91970
+1:19.7880
38
Nicklas Hansson
IFK Umeå
15:20.91980
+1:19.7890
39
Marc Petterson
OK Sarven
15:20.91990
+1:20.7900
40
Anton Karlsson
Åsarna IK
15:21.92030
+1:20.7940
41
Patrik Tallbom
Östersunds SK
15:21.92060
+1:20.7970
42
Markus von Knorring
Stockviks SF
15:25.92420
+1:24.8330
43
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
15:28.92760
+1:27.8670
44
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
15:29.92870
+1:28.8780
45
Simon Waller
Kalix SK
15:30.92980
+1:29.8890
46
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
15:32.93110
+1:31.9020
47
Mikael Johansson
Högsäters GF
15:33.93240
+1:32.9150
48
Torsten Kempe
Tynderö IK
15:33.93290
+1:33.9200
49
Carl Olander
OK Landehof
15:36.93500
+1:35.9410
50
Oscar Hägglund
Hägglunds IOFK
15:36.93510
+1:35.9420
51
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
15:36.93570
+1:35.9480
52
Daniel Olsson
Falu IK
15:36.93590
+1:36.9500
53
Erik Svensson
Alvesta SOK
15:39.93800
+1:38.9710
54
Johan Daniels
Orsa SK
15:39.93860
+1:38.9770
55
Marcus Byman
Myssjö-Ovikens IF
15:39.93890
+1:39.9800
56
Filip Axelsson
Selånger SOK
15:40.93970
+1:39.9880
57
Robert Björklin
Fränsta IK
15:49.94820
+1:48.10730
58
Andreas Eriksson
Spöland Vännäs IF
15:51.95090
+1:51.11000
59
Emil Englund
Vännäs SK
15:52.95150
+1:51.11060
60
Benjamin Selling
Bondsjöhöjdens IK
15:54.95300
+1:53.11210
61
Joakim Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
15:55.95490
+1:55.11400
62
Hampus Ohlström
IK Rex
15:57.95650
+1:56.11560
63
Alexander Klimov
Sundbybergs IK
15:58.95710
+1:57.11620
64
Jim Gustafsson
Landsbro IF SK
15:59.95800
+1:58.11710
65
Tomas Kapell
Vårby IK
16:01.96090
+2:01.12000
66
Lars Andersson
Lerdala IF
16:05.96450
+2:04.12360
67
Jonas Klahr
Orsa SK
16:05.96460
+2:04.12370
68
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
16:06.96500
+2:05.12410
69
Jens Andersson
Kalix SK
16:07.96660
+2:06.12570
70
Olle Ericsson
Röbäcks SK
16:16.97540
+2:15.13450
71
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
16:16.97560
+2:15.13470
72
Fredrik Carlsson
Knutby IF
16:16.97580
+2:15.13490
73
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
16:16.97590
+2:16.13500
74
Marcus Svalsjö
OK Landehof
16:17.97680
+2:16.13590
75
Henrik Forsberg
Bodens SK
16:18.97790
+2:18.13700
76
Emil Johansson
Tynderö IK
16:22.98180
+2:21.14090
77
Gustav Niord
Borensbergs IF SK
16:23.98250
+2:22.14160
78
Johan Österberg
Remsle SK
16:23.98270
+2:22.14180
79
Johan Lindberg
Ödeshögs SK
16:25.98470
+2:24.14380
80
Peter Jansson
Gillberga SK
16:27.98600
+2:26.14510
81
Alfred Ax
Ödeshögs SK
16:27.98670
+2:26.14580
82
Emil Lagergren
Tynderö IK
16:28.98720
+2:27.14630
83
Fredrik Lind
IFK Hedemora SK
16:32.99110
+2:31.15020
84
Erik Blomgren
Stora Tuna IK SK
16:33.99290
+2:33.15200
85
Emil Lindström
SK Bore
16:36.99510
+2:35.15420
86
Patrick Scott Rossi
Östersunds SK
16:46.100510
+2:45.16420
87
Dennis Kitti
Kalix SK
16:47.100660
+2:46.16570
88
Tomas Eriksson
Älvdalens IF SK
16:48.100710
+2:47.16620
89
Magnus Berndtson
Köla AIK
16:52.101170
+2:51.17080
90
Ronny Wedin
Norbergs SK
16:54.101360
+2:53.17270
91
Zakris Strömquist
Östersunds SK
17:00.101960
+2:59.17870
92
Per Frost
IFK Mora SK
17:12.103180
+3:11.19090
93
Max Själin
Storumans IK
17:16.103590
+3:16.19500
94
Fredrik Nilsson
Bjuråkers GOIF
17:20.103960
+3:19.19870
95
Matthis Persson
Landsbro IF SK
17:46.106590
+3:46.22500
96
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
18:19.109800
+4:18.25710
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)