Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2010-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Irene Larsson
Njurunda SK
1:15:30.452970
67.5p
2
Irene Kempe
Trångsvikens IF
1:41:18.607760
+25:47.154690
50.3p
3
Anna Berkestedt
Nälden
1:45:27.632610
+29:56.179540
48.4p
4
Helen Sillerström Hörnqvist
Krokoms Mck
1:48:23.650230
+32:52.197160
47.1p
5
Martina Färnström
No Club
1:51:30.668980
+36:00.215910
45.7p
6
Emma Gustafsson
No Club
2:00:07.720620
+44:36.267550
42.5p
7
Eva Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:08:48.772780
+53:18.319710
39.6p
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Persson
Åsarna IK
1:14:35.447400
68.4p
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Åke Jansson
Näldens IF
1:11:27.428690
71.4p
2
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
1:11:28.428740
+0
71.4p
3
Nils Zetterström
Stockholms-Polisens IF
1:14:35.447470
+3:07.18680
68.4p
4
Fredrik Wikström
No Club
1:25:24.512300
+13:56.83510
59.7p
5
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:37:47.586660
+26:19.157870
52.2p
6
Martin Johansson
Trångsvikens IF
1:37:48.586720
+26:20.157930
52.1p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Katrin Fjällström
Öråns SK
2:37:25.944410
60.3p
2
Maria Andersson
Häggenås SK
3:00:10.1080960
+22:45.136450
51.2p
3
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
3:12:08.1152700
+34:42.208190
47.4p
4
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:30:24.1262390
+52:59.317880
42.6p
5
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:47:51.1367050
+1:10:26.422540
38.9p
6
Karin Ström
Undersåkers IF
3:52:01.1392060
+1:14:36.447550
38.1p
7
Agneta Olofsson
Offerdals SK
4:12:21.1514070
+1:34:56.569560
34.6p
8
Emelie Olofsson
Östersunds SK
4:21:22.1568110
+1:43:57.623600
33.3p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:15:15.811410
72.9p
2
Jakob Börjesson
Lima IF
2:15:25.812440
+10.930
72.8p
3
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:15:35.813490
+20.1980
72.7p
4
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:16:07.816600
+51.5090
72.3p
5
Erik Berglund
Öråns SK
2:16:54.821320
+1:39.9810
71.8p
6
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:17:12.823110
+1:57.11600
71.6p
7
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:18:07.828620
+2:52.17110
71.0p
8
David Berg
Bodsjöböle SK
2:18:08.828760
+2:53.17250
71.0p
9
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:19:27.836630
+4:12.25120
70.1p
10
Joel Larsson
Häggenås SK
2:22:09.852890
+6:54.41380
68.4p
11
Joel Nyberg
Axa SC
2:24:10.864970
+8:55.53460
67.2p
12
Gjert Eide
Brunflo IF
2:29:50.898930
+14:35.87420
64.1p
13
Mikael Bodne
New Sweden
2:29:57.899650
+14:42.88140
64.0p
14
Gustav Norrman
Ullared SLK
2:33:32.921130
+18:17.109620
62.2p
15
Björn Rentzog
Östersunds SK
2:33:35.921440
+18:20.109930
62.1p
16
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:36:34.939360
+21:19.127850
60.7p
17
Christer Ström
Undersåkers IF
2:37:06.942570
+21:51.131060
60.4p
18
Jimmy Anjevall
Spikbodarnas IK
2:37:11.943000
+21:55.131490
60.4p
19
Olof Roos
ÅS IL
2:40:45.964450
+25:30.152940
58.7p
20
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:42:02.972180
+26:47.160670
58.2p
21
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:42:37.975610
+27:22.164100
57.9p
22
Jon Granberg
No Club
2:43:05.978470
+27:50.166960
57.7p
23
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:49:22.1016130
+34:07.204620
55.1p
24
Calle Wahlström
Östersunds SK
2:50:29.1022850
+35:14.211340
54.7p
25
Odd-Inge Aunöien
Haltsdalens IL
2:50:31.1023020
+35:16.211510
54.7p
26
Per-Edvard Jönsson
Hotings IF
2:50:32.1023130
+35:17.211620
54.7p
27
Conchur Mac Caba
No Club
2:51:40.1029960
+36:25.218450
54.2p
28
Johan Järnhagen
Östersunds SK
2:52:40.1035990
+37:25.224480
53.9p
29
Christian Henriksson
ÅS IL
2:55:52.1055150
+40:37.243640
52.7p
30
Anders Elgenäs
Aerotech Telub Fritid
2:56:12.1057160
+40:57.245650
52.6p
31
Dan Fritzon
Undersåkers IF
2:58:58.1073740
+43:43.262230
51.6p
32
Viktor Johnsson
Kälens SK
2:59:11.1075050
+43:56.263540
51.5p
33
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:59:43.1078230
+44:28.266720
51.3p
34
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
3:00:11.1081090
+44:56.269580
51.2p
35
Olle Hallquist
Valsjöns IF
3:01:23.1088230
+46:08.276720
50.8p
36
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:01:58.1091750
+46:43.280240
50.6p
37
Fredrik Huss
Spikbodarnas IK
3:03:28.1100780
+48:13.289270
50.1p
38
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:03:30.1100900
+48:14.289390
50.1p
39
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
3:03:37.1101680
+48:22.290170
50.0p
40
Martin Andersson
Häggenås SK
3:03:57.1103640
+48:42.292130
49.9p
41
Tomas Norkvist
Tåsjö IF
3:03:58.1103750
+48:43.292240
49.9p
42
Viktor Persson
Offerdals SK
3:07:19.1123850
+52:04.312340
48.9p
43
André Persson
Sorsele SK
3:07:56.1127510
+52:41.316000
48.7p
44
Gunnar Andersson
Häggenås SK
3:08:14.1129350
+52:59.317840
48.6p
45
Claes Englund
Östersunds SK
3:08:44.1132380
+53:29.320870
48.4p
46
Torsten Andersson
Häggenås SK
3:09:01.1134030
+53:46.322520
48.3p
47
Staffan Näslund
Östersunds SK
3:09:30.1136920
+54:15.325410
48.2p
48
Per Urtel
Axa SC
3:10:00.1139910
+54:45.328400
48.0p
49
Kent Brink
Fåkers IK
3:10:11.1141060
+54:56.329550
48.0p
50
Jon Paulsson
Östersunds SK
3:10:47.1144620
+55:32.333110
47.8p
51
Kenneth Källlman
Östersunds SK
3:11:14.1147320
+55:59.335810
47.7p
52
Thomas Jonsson
Undersåkers IF
3:13:05.1158440
+57:50.346930
47.1p
53
Anders Sahlin
Östersunds SK
3:13:32.1161110
+58:17.349600
47.0p
54
Gustav Fritzon
Undersåkers IF
3:13:56.1163510
+58:41.352000
46.9p
55
Johan Holmlund
No Club
3:13:57.1163620
+58:42.352110
46.9p
56
Johannes Larsson
Åsele IK
3:22:06.1212580
+1:06:51.401070
44.7p
57
A Kristoffersson
Litsbygdens SK
3:23:39.1221800
+1:08:23.410290
44.3p
58
Magnus Jämting
Jämtkraft IF
3:27:01.1242070
+1:11:46.430560
43.4p
59
Greger Wiknwr
Östersunds SK
3:27:12.1243110
+1:11:57.431600
43.4p
60
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
3:29:29.1256860
+1:14:14.445350
42.8p
61
Bert Olsson
Östersunds SK
3:30:00.1259950
+1:14:45.448440
42.7p
62
Hjalmar Svensson
Östersunds Telemarkskl.
3:31:24.1268370
+1:16:09.456860
42.4p
63
Håkan Sjölin
Frösö IF
3:31:26.1268540
+1:16:11.457030
42.4p
64
Leif Byström
Huddinge SK LF
3:32:25.1274440
+1:17:10.462930
42.2p
65
Sven-Ivan Lundgren
ÅS IL
3:39:24.1316350
+1:24:09.504840
40.6p
66
Sven Rehnsbo
ÅS IL
3:39:24.1316390
+1:24:09.504880
40.6p
67
Lars-Erik Eriksson
IFK Strömsund
3:39:26.1316530
+1:24:11.505020
40.6p
68
Jan Andersson
Duveds IF
3:48:35.1371480
+1:33:20.559970
38.7p
69
Dan Bexer
Duveds IF
3:58:03.1428290
+1:42:48.616780
37.0p