Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Fristil
2007-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Bergström
Strömnäs GIF
14:09.84820
2
Axel Svedlund
Norbergs SK
14:22.86120
+13.1200
3
Niklas Persson
Falu IK
14:35.87450
+26.2530
4
Carl Quicklund
Östersunds SK
14:39.87860
+30.2940
5
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
14:43.88240
+34.3320
6
Peppe Femling
Högbo GOIF
14:47.88690
+38.3770
7
Tim Pettersson
SK Järven
14:48.88750
+39.3830
8
Niklas Niska
Pajala IF
14:59.89810
+49.4890
9
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
15:01.90030
+52.5110
10
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
15:02.90130
+53.5210
11
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
15:03.90210
+53.5290
12
Karl-Johan Westberg
Borås SK
15:07.90600
+57.5680
13
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
15:08.90710
+58.5790
14
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
15:12.91180
+1:03.6260
15
Oscar Kardin
Östersunds SK
15:14.91350
+1:05.6430
16
Jack Impola
Norbergs SK
15:17.91610
+1:07.6690
17
Markus Fridlund
Selånger SOK
15:18.91730
+1:09.6810
18
Johan Häggström
Kalix SK
15:20.91960
+1:11.7040
19
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
15:24.92370
+1:15.7450
20
Andreas Grann
Sunne SLF
15:27.92630
+1:18.7710
21
Daniel Gustavsson
Tullus Sg
15:31.93010
+1:21.8090
22
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
15:31.93030
+1:22.8110
23
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
15:31.93090
+1:22.8170
24
Per Sandberg
Filipstads SF
15:32.93120
+1:23.8200
25
Rikard Hallin
Hössna IF
15:33.93260
+1:24.8340
26
Johan Byström
Täfteå IK
15:37.93610
+1:27.8690
27
Simon Karlsson
Alnö SK
15:37.93640
+1:28.8720
28
Filip Jönsson
Sunderby SK
15:38.93720
+1:29.8800
29
David Nordström
Täfteå IK
15:39.93870
+1:30.8950
30
Christofer Rossi
Högbo GOIF
15:41.94070
+1:32.9150
31
Daniel Svensson
IFK Mora SK
15:45.94410
+1:35.9490
32
Tomas Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
15:45.94440
+1:36.9520
33
Fredrik Carlsson
Sundbybergs IK
15:58.95730
+1:49.10810
34
Oscar Persson
SK Bore
15:58.95740
+1:49.10820
35
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
16:03.96210
+1:53.11290
36
Viktor Hansson
Brohyttans IF
16:04.96380
+1:55.11460
37
John von Knorring
Stockviks SF
16:05.96400
+1:55.11480
38
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
16:06.96570
+1:57.11650
39
Jakob Sundin
Nordingrå SK
16:11.97080
+2:02.12160
40
Victor Agestam
Tullus Sg
16:12.97140
+2:03.12220
40
Erik Stark
Nordingrå SK
16:12.97140
+2:03.12220
42
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
16:14.97350
+2:05.12430
43
Bob Impola
Norbergs SK
16:17.97620
+2:08.12700
43
Simon Lundberg
Nordingrå SK
16:17.97620
+2:08.12700
45
David Norrman
Spöland Vännäs IF
16:17.97640
+2:08.12720
46
Joakim Carlsson
Sundbybergs IK
16:20.97920
+2:11.13000
47
Linus Rapp
IFK Mora SK
16:33.99200
+2:23.14280
48
Albin Eriksson
Månkarbo IF
16:41.100010
+2:31.15090
49
David Sjögren
Töcksfors IF
16:41.100080
+2:32.15160
50
Mathias Jonasson
Lucksta IF
16:41.100090
+2:32.15170
51
Olle Lindfors
Norbergs SK
16:46.100570
+2:37.15650
52
Andreas Renström
Tullus Sg
16:55.101430
+2:46.16510
53
Emil Hugoh
OK Landehof
16:56.101560
+2:47.16640
54
Mattias Berlin
Knutby IF
16:58.101790
+2:49.16870
55
Carl Andersson
Stockviks SF
17:01.102020
+2:52.17100
56
Mikael Palm
Kågedalens SK
17:01.102030
+2:52.17110
57
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
17:08.102740
+2:59.17820
58
Carl Engström
OK Landehof
17:10.102990
+3:01.18070
59
Daniel Karlkvist
Norbergs SK
17:13.103220
+3:04.18300
60
Jesper Nelin
Hestra IF
17:17.103640
+3:08.18720
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)