Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2010-02-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Meyr
Camp Södergren SC
33:00.197900
64.3p
2
Emma Gustafson
Offerdals SK
33:05.198400
+5.400
64.1p
3
Louise Persson
Stockviks SF
33:15.199400
+15.1400
63.8p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olof Andersson
Häggenås SK
28:45.172400
74.9p
2
Patrik Tallbom
Östersunds SK
28:48.172700
+3.200
74.8p
3
Håkan Emilsson
Offerdals SK
28:51.173000
+6.500
74.6p
4
Anton Hammar
IFK Strömsund
30:15.181400
+1:30.8900
70.8p
5
Johan Ilhamn
Östersunds SK
30:17.181600
+1:32.9100
70.7p
6
Daniel Karlsson
Östersunds SK
30:32.183100
+1:47.10600
70.1p
7
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
32:09.192800
+3:24.20300
66.2p
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Seppas
Eksjö SOK
1:16:36.459500
66.1p
2
Elin Simonsson
Landöns IF
1:17:13.463200
+37.3600
65.5p
3
Kristina Ledin
Östersunds SK
1:23:05.498400
+6:29.38800
60.2p
4
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:31:39.549800
+15:03.90200
53.7p
5
Moa Lönneberg
Östersunds SK
1:31:40.549900
+15:04.90300
53.7p
6
Angelika Svedberg
No Club
1:37:54.587300
+21:18.127700
49.9p
7
Ing Marie Jirhed
Rödön SK
1:45:03.630200
+28:27.170600
46.1p
8
Karin Jonsson Ryd
Kälens SK
1:45:16.631500
+28:40.171900
46.0p
9
Ingela Rönnestrand
ÅS IL
1:51:51.671000
+35:15.211400
43.0p
10
Christina Rawald
ÅS IL
1:51:52.671100
+35:16.211500
42.9p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:03:24.380300
82.9p
2
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:03:30.380900
+6.500
82.7p
3
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:03:32.381100
+8.700
82.6p
4
Carl Quicklund
Östersunds SK
1:03:33.381200
+9.800
82.6p
5
Jakob Börjesson
Lima IF
1:03:53.383200
+29.2800
82.1p
6
Jonathan Toresson
Östersunds SK
1:05:00.389900
+1:36.9500
80.4p
7
Robin Norum
IFK Umeå
1:05:52.395100
+2:28.14700
79.1p
8
Eric Simonsson
Landöns IF
1:06:30.398900
+3:06.18500
78.2p
9
Gustaf Berglund
Åsarna IK
1:06:49.400800
+3:25.20400
77.8p
10
Erik Johansson
Tranemo IF
1:08:25.410400
+5:01.30000
75.6p
11
David Berg
Bodsjöböle SK
1:08:26.410500
+5:02.30100
75.6p
12
Ola Ravald
ÅS IL
1:08:30.410900
+5:06.30500
75.5p
13
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
1:08:33.411200
+5:09.30800
75.4p
14
Jean-Marc Chabloz
Biathlon Östersund IF
1:09:14.415300
+5:50.34900
74.5p
15
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
1:09:59.419800
+6:35.39400
73.6p
16
Martin Eriksson
Skanska IF
1:10:02.420100
+6:38.39700
73.5p
17
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
1:10:21.422000
+6:57.41600
73.1p
18
Per Persson
Jämtkraft IF
1:10:25.422400
+7:01.42000
73.0p
19
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
1:10:27.422600
+7:03.42200
73.0p
20
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
1:10:54.425300
+7:30.44900
72.4p
21
Oskar Karlin
Offerdals SK
1:11:03.426200
+7:39.45800
72.3p
22
Peter Kindmalm
Trångsvikens IF
1:11:04.426300
+7:40.45900
72.2p
23
Patrik Hagström
Häverödals IF
1:11:18.427700
+7:54.47300
72.0p
24
Mathias Jonasson
Lucksta IF
1:12:58.437700
+9:34.57300
70.0p
25
David Olovsson
Tandsbyns IF
1:13:00.437900
+9:36.57500
70.0p
26
Henrik Gabrielsson
Östersunds Telemarkskl.
1:13:19.439800
+9:55.59400
69.6p
27
Lennart Ivarsson
Rödön SK
1:13:40.441900
+10:16.61500
69.2p
28
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:13:50.442900
+10:26.62500
69.0p
29
Emil Svensson
Östersunds SK
1:13:56.443500
+10:32.63100
68.9p
30
Lars Persson
Östersunds SK
1:14:08.444700
+10:44.64300
68.7p
31
Per Steen
Brunflo IF
1:15:40.453900
+12:16.73500
67.1p
32
Anders Edvinsson
Brunflo IF
1:15:59.455800
+12:35.75400
66.7p
33
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
1:16:28.458700
+13:04.78300
66.3p
34
Erik Hellberg
Östersunds SK
1:17:01.462000
+13:37.81600
65.7p
35
Hans Atleström
Skanska IF
1:17:09.462800
+13:45.82400
65.6p
36
Patrik Finn
Östersunds SK
1:17:11.463000
+13:47.82600
65.5p
37
Jens Magnusson
ÅS IL
1:17:40.465900
+14:16.85500
65.1p
38
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:17:56.467500
+14:32.87100
64.8p
39
Mats Larsson
Tandsbyns IF
1:18:00.467900
+14:36.87500
64.7p
40
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
1:19:11.475000
+15:47.94600
63.6p
41
Örjan Sandler
Östersunds SK
1:19:13.475200
+15:49.94800
63.6p
42
Ola Karlsson
Litsbygdens SK
1:20:09.480800
+16:45.100400
62.7p
43
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
1:20:45.484400
+17:21.104000
62.2p
44
Kjell Svärd
Östersunds SK
1:20:48.484700
+17:24.104300
62.1p
45
Rasmus Grelsson
Rödön SK
1:20:50.484900
+17:26.104500
62.1p
46
Mårten Suorra
OK Storsjön
1:20:54.485300
+17:30.104900
62.0p
47
Nils Persson
Östersunds SK
1:21:23.488200
+17:59.107800
61.6p
48
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
1:22:02.492100
+18:38.111700
61.0p
49
Markus Amrén
Östersunds SK
1:22:30.494900
+19:06.114500
60.6p
50
Bo Göransson
Myssjö-Ovikens IF
1:22:40.495900
+19:16.115500
60.5p
51
Göran Linde
Litsbygdens SK
1:22:50.496900
+19:26.116500
60.4p
52
Robin Zakrisson
Östersunds SK
1:23:12.499100
+19:48.118700
60.1p
53
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
1:24:07.504600
+20:43.124200
59.3p
54
Stig Jönsson
ÅS IL
1:24:15.505400
+20:51.125000
59.2p
55
Martin Olofsson
OK Storsjön
1:24:29.506800
+21:05.126400
59.0p
56
Håkan Sjölin
Näldens IF
1:24:49.508800
+21:25.128400
58.7p
57
Michael Själander
ÅS IL
1:26:30.518900
+23:06.138500
57.4p
58
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
1:27:07.522600
+23:43.142200
57.0p
59
Gunnar Andersson
Offerdals SK
1:27:40.525900
+24:16.145500
56.5p
60
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
1:27:41.526000
+24:17.145600
56.5p
61
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:28:35.531400
+25:11.151000
55.9p
62
Henrik Randström
Frösö IF
1:28:43.532200
+25:19.151800
55.8p
63
Emil Persson
Östersunds SK
1:29:11.535000
+25:47.154600
55.4p
64
Anders Sahlin
Sca FF
1:29:14.535300
+25:50.154900
55.4p
65
Åke Jansson
Näldens IF
1:29:40.537900
+26:16.157500
55.1p
66
Maghnus Carlén
Bodsjöböle SK
1:30:00.539900
+26:36.159500
54.9p
67
Andreas Andersson
ÅS IL
1:31:20.547900
+27:56.167500
54.0p
68
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:31:26.548500
+28:02.168100
53.9p
69
Lars Zackrisson
Östersunds SK
1:32:34.555300
+29:10.174900
53.1p
70
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
1:33:25.560400
+30:01.180000
52.6p
71
Bengt Andersson
Undersåkers IF
1:33:53.563200
+30:29.182800
52.3p
72
Roland Eveby
ÅS IL
1:34:20.565900
+30:56.185500
52.0p
73
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
1:35:58.575700
+32:34.195300
51.0p
74
Leif Andersson
Stockholms-Postens IK
1:37:48.586700
+34:24.206300
49.9p
75
Peter Lindberg
Jämtkraft IF
1:38:17.589600
+34:53.209200
49.6p
76
Mårten Lund
Litsbygdens SK
1:43:06.618500
+39:42.238100
47.0p
77
Thomas Andersson
No Club
1:43:30.620900
+40:06.240500
46.8p
78
Lars Jansson
Rödön SK
1:44:46.628500
+41:22.248100
46.2p
79
Svante Fredriksson
ÅS IL
1:45:21.632000
+41:57.251600
45.9p
80
Sören Andersson
Undersåkers IF
1:48:02.648100
+44:38.267700
44.6p
81
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:49:10.654900
+45:46.274500
44.1p
82
Torbjörn Perttu
IFK Tärendö
1:53:30.680900
+50:06.300500
42.3p
83
Karl Erik Johnsson
ÅS IL
2:11:41.790000
+1:08:17.409600
35.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Dahl
Offerdals SK
39:39.237800
52.6p
2
Gerd Eriksson
Offerdals SK
42:00.251900
+2:21.14000
49.5p
3
Mikaela Larsson
Fältjägarnas IF
42:05.252400
+2:26.14500
49.4p
4
Gun Eriksson
Offerdals SK
42:08.252700
+2:29.14800
49.3p
5
Eva Lundholm
Hissmoskolan
42:15.253400
+2:36.15500
49.1p
6
Elin Engelin
Offerdals SK
47:11.283000
+7:32.45100
43.6p
7
Therese Hedlund
Offerdals SK
47:30.284900
+7:51.47000
43.3p
8
Josefine Jirhed
Rödön SK
48:23.290200
+8:44.52300
42.5p
9
Christina Sjöberg
Hissmoskolan
48:50.292900
+9:11.55000
42.1p
10
Tove Lönneborg
Östersunds SK
48:58.293700
+9:19.55800
42.0p
11
Maria Engelin
Offerdals SK
50:00.299900
+10:21.62000
41.0p
12
Maria Söderberg
Rödön SK
50:38.303700
+10:59.65800
40.5p
13
Monica Engelin
Offerdals SK
50:45.304400
+11:06.66500
40.4p
14
Emma Berlen
ÅS IL
50:50.304900
+11:11.67000
40.3p
15
Anne Lie Åslund
Åsarna IK
53:50.322900
+14:11.85000
37.9p
16
Angelika Eriksson Engelin
Offerdals SK
54:02.324100
+14:23.86200
37.8p
17
Karin Lundholm
Hissmoskolan
54:44.328300
+15:05.90400
37.3p
18
Patricia Ivansson
Offerdals SK
56:17.337600
+16:38.99700
36.2p
19
Åsa Nilsson
Brunflo IF
58:17.349600
+18:38.111700
34.9p
20
Elin Hedman
Krokoms Mck
1:02:41.376000
+23:02.138100
32.3p
21
Ella Eckerman
No Club
1:03:21.380000
+23:42.142100
32.0p
22
Barbro Widgren
Kälens SK
1:03:50.382900
+24:11.145000
31.7p
23
Linnea Berlén
ÅS IL
1:17:26.464500
+37:47.226600
25.9p
24
Terese Hedman
Krokoms Mck
1:17:49.466800
+38:10.228900
25.8p
25
Anette Strömqvist
Fjäls Gh
1:18:02.468100
+38:23.230200
25.7p
26
Anna-carin Svensson
Fjäls Gh
1:18:03.468200
+38:24.230300
25.7p
27
Karro Tunell
Kälens SK
1:18:43.472200
+39:04.234300
25.5p
28
Eva Borg
Stockholms-Postens IK
1:44:50.628900
+1:05:11.391000
18.9p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Larsson
Häggenås SK
30:13.181200
70.9p
2
Erik Andersson
Häggenås SK
32:16.193500
+2:03.12200
65.9p
3
Elias Dahl
Offerdals SK
32:54.197300
+2:41.16000
64.5p
4
Martin Emilsson
Offerdals SK
32:55.197400
+2:42.16100
64.5p
5
Lars Göran Dahl
Offerdals SK
32:59.197800
+2:46.16500
64.3p
6
Thomas Johansson
Vålådalen SK
33:42.202100
+3:29.20800
62.8p
7
Gunnar Olander
Jämtkraft IF
37:10.222900
+6:57.41600
56.5p
8
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
38:45.232400
+8:32.51100
54.0p
9
Mats Persson
Östersunds SK
39:50.238900
+9:37.57600
52.4p
10
Viktor Enblom
Hissmoskolan
39:59.239800
+9:46.58500
52.2p
11
Stig Berg
Bodsjöböle SK
42:04.252300
+11:51.71000
49.4p
12
Stefan Norlervik
Kfok
42:43.256200
+12:30.74900
48.6p
13
Gösta Persson
Offerdals SK
44:05.264400
+13:52.83100
46.9p
14
Jonas Nylund Lövander
No Club
47:43.286200
+17:30.104900
43.1p
15
Sven Randström
Frösö IF
48:14.289300
+18:01.108000
42.6p
16
Martijn Caarls
Kälens SK
50:30.302900
+20:17.121600
40.6p
17
Torgny Elofsson
Stockholms-Postens IK
50:53.305200
+20:40.123900
40.3p
18
Matheus Åslund
Åsarna IK
51:39.309800
+21:26.128500
39.6p
19
Richard Åslund
Åsarna IK
51:40.309900
+21:27.128600
39.6p
20
Markus Åslund
Åsarna IK
53:48.322700
+23:35.141400
38.0p
21
Nils Jonsson
Kälens SK
54:47.328600
+24:34.147300
37.2p
22
Erik Engelin
Offerdals SK
56:15.337400
+26:02.156100
36.2p
23
Magnus Magnusson
Kälens SK
56:25.338400
+26:12.157100
36.1p
24
Jan Persson
Östersunds SK
56:32.339100
+26:19.157800
36.0p
25
Jonas Nylund
Kälens SK
57:34.345300
+27:21.164000
35.3p
26
Emil Lögdberg
Kälens SK
57:40.345900
+27:27.164600
35.3p
27
Gunnar Lögdberg
Kälens SK
58:08.348700
+27:55.167400
35.0p
28
Per Olov Eriksson
Tullus Sg
58:09.348800
+27:56.167500
35.0p
29
Sebastian Nilsson
Brunflo IF
58:14.349300
+28:01.168000
34.9p
30
Göran Jämting
Hållbacken
1:01:27.368600
+31:14.187300
33.0p
31
Lennart Clarin
Frösön
1:01:28.368700
+31:15.187400
33.0p
32
Robin Persson
Kälens SK
1:02:58.377700
+32:45.196400
32.2p
33
Urban Westbye
Brunflo IF
1:03:03.378200
+32:50.196900
32.1p
34
Leif Ögren
Offerdals SK
1:03:07.378600
+32:54.197300
32.1p
35
Mikael Tunell
Stockholms-Postens IK
1:07:50.406900
+37:37.225600
29.7p
36
Gunnar Holm
Stockholms-Postens IK
1:09:09.414800
+38:56.233500
29.1p
37
Sune Johansson
Offne
1:09:40.417900
+39:27.236600
28.9p
38
Nicklas Olausson
Krokoms Gymnastikförening
1:09:42.418100
+39:29.236800
28.9p
39
Jari Olausson
Krokoms Gymnastikförening
1:09:46.418500
+39:33.237200
28.9p
40
Lars Göran Tulander
Stockholms-Postens IK
1:14:30.446900
+44:17.265600
27.0p
41
Patrik Tunell
Kälens SK
1:18:47.472600
+48:34.291300
25.4p
42
Anders Turen
Östersunds SK
1:22:12.493100
+51:59.311800
24.3p
43
Hampus Tunell
Stockholms-Postens IK
1:44:26.626500
+1:14:13.445200
19.0p
44
Lennart Wilson
Krokoms Hif
2:10:58.785700
+1:40:45.604400
15.1p