Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kämpoloppet
2010-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
57:29.344800
80.8p
2
H 21
Björn Henninen
Åmots SK
1:01:49.370800
+4:20.25900
75.1p
3
H 40
Jan Östlund
Valbo Aif
1:04:34.387300
+7:05.42400
71.9p
4
H 21
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
1:06:10.396900
+8:41.52000
70.2p
5
H 21
Christian Stjärnström
Högbo GOIF
1:06:39.399800
+9:10.54900
69.6p
6
H 40
Niklas Magnusson
Gävle SK
1:11:26.428500
+13:57.83600
65.0p
7
H 55
Ulf Uddbäck
Gävle SK
1:15:21.452000
+17:52.107100
61.6p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 18
Måns Sunesson
Sellnäs IF
31:43.190200
67.0p
2
D 21
Nina Lintzén
Årsunda IF
32:54.197300
+1:11.7000
64.6p
3
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
33:35.201400
+1:52.11100
63.3p
4
D 21
Josefine Olsson
Ockelbo SK
35:59.215800
+4:16.25500
59.1p
5
H 18
Daniel Björk
IK Rex
38:19.229800
+6:36.39500
55.5p
6
D 21
Elin Blomfeldt
Gävle SK
40:35.243400
+8:52.53100
52.4p
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Jakob Jansson
Månkarbo IF
9:44.58300
2
H 14
Linus Englund Öhman
Tierps IF
10:28.62700
+44.4300
3
H 14
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
11:01.66000
+1:17.7600
4
H 14
Erik Hållström
Valbo Aif
11:15.67400
+1:31.9000
5
H 10
August Wallberg
Trönö IK
11:58.71700
+2:14.13300
6
H 12
Karl Ingard
IK Rex
12:06.72500
+2:22.14100
7
H 10
Axel Åslund
Hedesunda IF
12:13.73200
+2:29.14800
8
D 14
Matilda Tagg
Njutångers IF
12:17.73600
+2:33.15200
9
D 14
Emelie Andersson
Storviks IF
12:20.73900
+2:36.15500
10
D 12
Ida Persson
Ockelbo SK
12:21.74000
+2:37.15600
11
D 14
Lina Åslund
Hedesunda IF
12:28.74700
+2:44.16300
12
H 14
Tobias Johansson
Gävle SK
12:33.75200
+2:49.16800
13
D 14
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
12:45.76400
+3:01.18000
14
D 14
Olivia Sörling
Hedesunda IF
13:05.78400
+3:21.20000
15
H 12
Markus Hägglund
IK Rex
13:12.79100
+3:28.20700
15
H 14
Jonas Persson
Trönö IK
13:12.79100
+3:28.20700
17
D 14
Minna Sunesson
Sellnäs IF
13:15.79400
+3:31.21000
18
D 14
Ida Carling
Falu IK
13:35.81400
+3:51.23000
19
D 12
Emma Hållström
Valbo Aif
13:49.82800
+4:05.24400
20
H 12
Andreas Persson
Stensätra SK
13:59.83800
+4:15.25400
21
H 12
Per Westin
Ockelbo SK
14:06.84500
+4:22.26100
22
D 12
Tilda Magnusson
Gävle SK
14:16.85500
+4:32.27100
23
H 12
Oskar Hammarlund
Ockelbo SK
14:17.85600
+4:33.27200
24
D 12
Emma Blixt
Järbo IF
14:26.86500
+4:42.28100
25
H 12
Kristian Gajdos
Trönö IK
14:44.88300
+5:00.29900
26
D 10
Johanna Ingard
IK Rex
14:58.89700
+5:14.31300
27
D 10
Judith Dolleris
Falu IK
15:09.90800
+5:25.32400
28
D 14
Jennifer Wallberg
Trönö IK
15:11.91000
+5:27.32600
29
D 10
Josefine Fridsjö
Tierps IF
15:40.93900
+5:56.35500
30
D 10
Moa Ivarsson
Åmots SK
15:46.94500
+6:02.36100
31
D 14
Emma Lindström
Storviks IF
15:56.95500
+6:12.37100
32
D 12
Elin Svärd
Gävle SK
16:06.96500
+6:22.38100
33
D 10
Alicia Carling
Falu IK
16:07.96600
+6:23.38200
34
D 12
Klara Johansson
Gävle SK
16:12.97100
+6:28.38700
35
H 10
Erik Lindgren
Gävle SK
16:25.98400
+6:41.40000
36
D 10
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
16:28.98700
+6:44.40300
37
D 10
Amanda Sörling
Hedesunda IF
16:39.99800
+6:55.41400
38
D 10
Moa Karlsson
Storviks IF
17:12.103100
+7:28.44700
39
H 10
Albin Wikholm
Åmots SK
19:35.117400
+9:51.59000
40
D 10
Louise Nyman
Storviks IF
20:55.125400
+11:11.67000
41
H 10
Lars Hammarlund
Ockelbo SK
21:05.126400
+11:21.68000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)