Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kilsbergsloppet
2010-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
33:02.198140
78.9p
2
H 21
Joel Hultin
Garphyttans IF
35:45.214420
+2:42.16180
72.9p
3
H 21
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
35:45.214440
+2:43.16200
72.9p
4
H 21
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
35:48.214780
+2:46.16540
72.8p
5
H 35
Henrik Jonsson
Hällbybrunns IF
36:38.219780
+3:36.21540
71.1p
6
H 21
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
36:44.220350
+3:42.22110
71.0p
7
H 21
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
37:13.223220
+4:10.24980
70.0p
8
H 21
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
37:13.223240
+4:11.25000
70.0p
9
H 21
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
37:39.225830
+4:36.27590
69.2p
10
H 21
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
40:13.241290
+7:11.43050
64.8p
11
H 35
Christer Lilja
Brevens IF
43:50.262990
+10:48.64750
59.5p
12
H 21 Motion
Ole Jörgen Wold Stabäk
IFK Västerås SK
44:40.267950
+11:38.69710
58.4p
13
H 21
Tatsuro Kobayashi
Ärla IF
47:11.283050
+14:09.84810
55.2p
14
D 21 Motion
Runi Wold Stabäk
IFK Västerås SK
51:39.309840
+18:37.111600
50.5p
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 20
Sandra Karlsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
35:33.213260
3km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
6:47.40630
2
H 14
Filip Danielsson
Wedevågs IF
6:57.41670
+10.940
3
H 14
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
7:21.44000
+33.3270
4
D 14
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
7:21.44070
+34.3340
5
H 14
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
7:22.44100
+34.3370
6
H 14
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
7:38.45700
+50.4970
7
D 14
Lina Lager
Garphyttans IF
7:48.46740
+1:01.6010
8
D 14
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
7:56.47530
+1:09.6800
9
D 14
Moa Forsberg
Zinkgruvans IF
7:56.47560
+1:09.6830
10
D 14
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
7:56.47590
+1:09.6860
11
H 14
Adam Gillman
Garphyttans IF
7:57.47620
+1:09.6890
12
H 14
Oscar Stridfeldt
Tunafors SK
7:57.47650
+1:10.6920
13
H 12
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
8:18.49790
+1:31.9060
14
H 14
Johan Håkansson
Wedevågs IF
8:32.51190
+1:45.10460
15
H 12
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
8:33.51270
+1:46.10540
16
H 12
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
8:36.51560
+1:49.10830
17
H 12
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
8:53.53230
+2:05.12500
18
D 12
Ida Danielsson
Wedevågs IF
9:14.55340
+2:27.14610
19
D 12
Malin Liimatainen
Zinkgruvans IF
9:28.56740
+2:41.16010
20
D 12
Kristin Håkansson
Wedevågs IF
10:01.60010
+3:13.19280
21
D 12
Rebecca Fallqvist
Frövi IK
11:45.70430
+4:57.29700
22
H 12
Lukas Hermansson
Frövi IK
17:02.102180
+10:15.61450
23
H 12
Johannes Lorin
Almby IK
17:20.103940
+10:33.63210
24
H 12
Joel Olausson
Almby IK
17:54.107300
+11:06.66570
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
4:21.26010
2
H 10
Freddy Swartling
Garphyttans IF
4:28.26750
+7.640
3
H 10
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
4:28.26780
+7.670
4
H 10
Emil Hagström
Garphyttans IF
4:41.28030
+20.1920
5
H 10
Elias Gustafsson
Hällbybrunns IF
4:57.29600
+35.3490
6
D 10
Linnéa Egeryd
Wedevågs IF
5:08.30740
+47.4630
7
D 10
Elin Schagerström
Garphyttans IF
5:11.31000
+49.4890
8
H 10
Jon Hammar
Garphyttans IF
5:29.32800
+1:07.6690
9
H 10
Edvin Fredlund
Garphyttans IF
5:52.35130
+1:31.9020
10
H 10
Nils Kylborn
Almby IK
6:11.37030
+1:50.10920
11
H 10
Oscar Ingvarsson
Frövi IK
6:13.37230
+1:52.11120
12
H 10
Eric Gustafsson
Hällbybrunns IF
6:19.37840
+1:58.11730
13
H 10
Emil Petersson
Wedevågs IF
6:34.39390
+2:13.13280
14
D 10
Emma Johnsson
Hällbybrunns IF
6:40.39970
+2:19.13860
15
H 10
Lukas Fahlström
Garphyttans IF
6:48.40710
+2:27.14600
16
D 10
Linnéa Johansson
Wedevågs IF
6:58.41750
+2:37.15640
17
D 10
Malin Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
7:15.43420
+2:54.17310
18
H 10
David Brandt
Torshälla-Nyby IS
7:17.43600
+2:55.17490
19
D 10
Lovisa Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
7:36.45590
+3:15.19480
20
H 10
Linus Hermansson
Frövi IK
8:11.49020
+3:50.22910
21
H 10
Oscar Persson
Frövi IK
8:31.51020
+4:10.24910
Logga in för att slippa de här annonserna
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 8
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
3:53.23230
2
H 8
Anton Egeryd
Wedevågs IF
4:13.25260
+20.1930
3
D 8
Ellen Gustafsson
Hällbybrunns IF
4:47.28640
+54.5310
4
H 8
Jonathan Swartling
Garphyttans IF
4:50.28930
+57.5600
5
H 8
Joel Vikman Torége
Garphyttans IF
5:22.32120
+1:28.8790
6
H 8
Karl Kylborn
Almby IK
5:30.32910
+1:36.9580
7
H 8
Albin Källdén
Granbergsdals IF
5:46.34510
+1:52.11180
8
H 8
Per Carlsson
Wedevågs IF
5:47.34630
+1:54.11300
9
H 8
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
5:48.34760
+1:55.11430
10
H 8
Jimi Petersson
Wedevågs IF
6:07.36670
+2:14.13340
11
D 8
Evelina Lorin
Almby IK
6:52.41160
+2:59.17830
12
H 8
Olle Karpaty Wickbom
Almby IK
7:00.41900
+3:06.18570
13
H 8
Mattias Olofsson
No Club
7:08.42700
+3:14.19370
14
H 8
Charlie Swartling
Garphyttans IF
7:46.46500
+3:52.23170
15
D 8
Elin Gustafsson
Hällbybrunns IF
8:47.52630
+4:53.29300
16
H 8
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
8:58.53700
+5:04.30370
17
D 8
Ella Andersson
Frövi IK
16:20.97940
+12:27.74610
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)