Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Valbergsrännet
2010-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
SK Bore
Plats: Torsby
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jack Impola
Domnarvets GOIF
31:17.187600
77.3p
2
Peppe Femling
Högbo GOIF
31:42.190100
76.4p
3
David Larsson
SK Bore
31:44.190300
76.4p
H 20
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anton Lindblad
OK Landehof
30:09.180800
79.7p
2
Simon Sveder
Högbo GOIF
30:11.181000
79.6p
3
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
30:11.181000
79.6p
H 21
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tony Persson
SK Bore
31:00.185900
77.9p
2
Johan Hagström
Häverödals IF
31:01.186000
77.8p
3
Kristian Kristoffersen
Grönland
31:03.186200
77.8p
H 35
12km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonas Eriksson
SK Bore
31:02.186100
77.8p
D 18
9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
25:17.151600
72.9p
2
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
27:46.166500
66.3p
3
Chardine Sloof
SK Bore
29:17.175600
62.9p
D 20
9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sara Jobs
Sågmyra SK
27:15.163400
67.6p
2
Helena Olsson
Brandsbols SK
37:07.222600
49.6p
D 21
9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
24:35.147400
74.9p
2
Anna Simberg
SK Bore
25:01.150000
73.6p
3
Ulrica Persson
Sunne SLF
25:08.150700
73.3p
D 16
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sandra Olsson
SK Bore
18:44.112300
2
Therese Axelsson
SK Bore
20:42.124100
3
Heléne Nilsson
SK Bore
21:30.128900
H 16
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Marcus Ruus
Årjängs IF
16:05.96400
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
16:10.96900
3
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
16:30.98900
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Olsson
SK Bore
10:31.63000
2
Moa Westh
SK Bore
10:38.63700
3
Emma Stenmark
Brandsbols SK
11:04.66300
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mathilda Ruus
Årjängs IF
10:22.62100
2
Mikaela Eriksen
SK Bore
10:49.64800
3
Julia Eriksson
Årjängs IF
10:55.65400
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Adam Persson
Nässjö SF
9:04.54300
2
Viktor Gustafsson
Grava SK
10:38.63700
3
Simon Lundberg
Hagfors SF
10:49.64800
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
8:37.51600
2
Filip Danielsson
Wedevågs IF
9:19.55800
3
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
9:42.58100
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Louise Adolfsson
SK Bore
5:49.34800
2
Maja Westh
SK Bore
6:08.36700
3
Emma Olofsson
Töcksfors IF
6:14.37300
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kim Norberg
Filipstads SF
5:06.30500
2
Erik Stenmark
Brandsbols SK
5:16.31500
3
Julius Berg
Sunne SLF
5:17.31600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Valbergsrännet 2018
Vinterpremiären Lördag 2017
Valbergsrännet 2016
Valbergsrännet 2015
Vinterpremiären Lördag 2013
Valbergsrännet 2011
Valbergsrännet 2010
Tävlingar i närheten
Lilla Skinnarloppet 2010
Lilla VM-finalen 2010
Skinnarloppet 2010
Mattila Ski Marathon 2010
Klarälvsloppet Dag 2 2010
Klarälvsloppet Dag 1 2010
Ekebyloppet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan