20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anna Gustafsson | Alnö SK | 57:05.342400 | 63.0p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Torsten Kempe | Tynderö IK | 48:32.291100 | 74.1p | |
2 | Emil Lagergren | Tynderö IK | 48:32.291100 | 74.1p | |
3 | Harald Kempe | Tynderö IK | 48:32.291100 | 74.1p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Martin Lundgren | Sundsvalls OK | 48:42.292100 | 73.8p | |
2 | Anton Alex | Sundsvalls OK | 50:18.301700 | 71.5p | |
3 | Johan Östlund | Lucksta IF | 50:23.302200 | 71.3p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Rickard Eriksson | Ricards Måleri | 51:47.310600 | 69.4p | |
2 | Anders Wiig | IF Strategen | 52:28.314700 | 68.5p | |
3 | Göran Bäckman | Stockviks SF | 52:44.316300 | 68.2p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Benny Nordlander | Tynderö IK | 58:52.353100 | 61.1p | |
2 | Thord Järlehag | Nobel Aktiv IF | 1:12:00.431900 | 49.9p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Karolina Olsson | Bergeforsens SK | 26:51.161000 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elof Höglund | Timrå SOK | 28:38.171700 | ||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Isabelle Persson | Stockviks SF | 19:04.114300 | ||
2 | Elin Sundberg | Stockviks SF | 19:06.114500 | ||
3 | Emma Rusth | Alnö SK | 19:07.114600 | ||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Simon Åslin | Stockviks SF | 17:46.106500 | ||
2 | Jonathan Grahn | Bergeforsens SK | 17:47.106600 | ||
3 | Fredrik Göransson | Stockviks SF | 18:03.108200 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jenny Solin | Remsle SK | 13:29.80800 | ||
2 | Amanda Westman | Alnö SK | 13:59.83800 | ||
3 | Olivia Elffors | Lucksta IF | 14:14.85300 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jens Selahn | Stockviks SF | 12:55.77400 | ||
2 | Jesper Lind | Hudiksvalls IF | 13:01.78000 | ||
3 | Linus Sjölander | Stöde IF | 13:51.83000 | ||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lovisa Lind | Hudiksvalls IF | 10:47.64600 | ||
2 | Alicia Persson | Stockviks SF | 10:48.64700 | ||
3 | Ellen Zetterström | Remsle SK | 11:09.66800 | ||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Adam Westman | Alnö SK | 10:34.63300 | ||
2 | Pavel Häggström | Tynderö IK | 10:40.63900 | ||
3 | Erik Holmgren | Tynderö IK | 11:00.65900 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Isa Forsberg | Alnö SK | 8:26.50500 | ||
2 | Frida Svedberg | Stockviks SF | 8:45.52400 | ||
3 | Alice Hellström | Stockviks SF | 8:46.52500 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Axel Svingstedt | Stockviks SF | 8:02.48100 | ||
2 | Gustav Grubb | Alnö SK | 8:31.51000 | ||
3 | Filip Borgström | IF Strategen | 8:41.52000 |