Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Jaktstart
2010-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
7.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart
1
Sandra Olsson
Värmland
24:08.144790
2
Hedda Bångman
Jämtland Härjedalen
24:33.147240
+24.2350
3
Emma Rusth
Medelpad
24:39.147820
+30.2930
4
Hanna Öberg
Norrbotten
24:43.148250
+34.3360
5
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
24:56.149580
+47.4690
6
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
25:01.150000
+52.5110
7
Erika Forslin
Hälsingland
25:23.152260
+1:14.7370
8
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
25:24.152370
+1:15.7480
9
Ida Helén Svindland
Stockholms SIF
25:24.152380
+1:15.7490
10
Elin Sundberg
Stockviks SF
25:41.154010
+1:32.9120
11
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
25:44.154340
+1:35.9450
12
Emma Strömberg
Remsle SK
25:55.155420
+1:46.10530
13
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
25:57.155630
+1:48.10740
14
Josefin Jonsson
Delsbo IF
26:05.156410
+1:56.11520
15
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
26:14.157340
+2:05.12450
16
Julia Johansson
Duveds IF
26:15.157440
+2:06.12550
17
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
26:24.158310
+2:15.13420
18
Frida Hagström
Anundsjö IF
26:36.159570
+2:27.14680
19
Josefine Stolt
Leksands SK
26:47.160650
+2:38.15760
20
Cecilia Mårtensson
Landstingets IF Västerbotten
26:47.160690
+2:39.15800
21
Julia Seger
Sundbybergs IK
27:15.163400
+3:06.18510
22
Vendela Westin
Remsle SK
27:33.165220
+3:24.20330
23
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
27:40.165910
+3:31.21020
24
Josefin Nilsson
Filipstads SF
27:40.165990
+3:32.21100
25
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
27:42.166190
+3:34.21300
26
Erica Mickelsson
Dalarna
27:44.166380
+3:35.21490
27
Johanna Bergman
Svegs IK
27:45.166470
+3:36.21580
28
Johanna Lindgren
IF Hallby SOK
28:07.168680
+3:58.23790
29
Lina Fastesson
Östersunds SK
28:08.168780
+3:59.23890
30
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
28:14.169390
+4:06.24500
31
Sanna Svanebo
Alnö SK
28:36.171580
+4:27.26690
32
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
28:50.172940
+4:41.28050
33
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
29:08.174700
+4:59.29810
34
Erika Blixt
Järbo IF
29:18.175790
+5:10.30900
35
Johanna Cavallin
Valbo Aif
29:20.175980
+5:11.31090
36
Julia Sjödin
Njutångers IF
30:17.181610
+6:08.36720
37
Hanna Forsberg
Bjurholms IF
31:23.188210
+7:14.43320
38
Sofia Johansson
Volvo Flygmotor FF
33:22.200130
+9:13.55240
39
Sara Engström
Tynderö IK
37:34.225300
+13:25.80410
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)