Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollsborundan
2010-11-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
17km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
37:29.224800
75.7p
2
Marcus Johansson
Hössna IF
37:32.225100
+3.200
75.6p
3
Emil Ekman
IF Hallby SOK
37:33.225200
+4.300
75.5p
4
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
37:34.225300
+5.400
75.5p
5
Samuel Norlén
IK Stern
37:39.225800
+10.900
75.3p
6
Anders Johansson
Håfreströms IF
37:40.225900
+11.1000
75.2p
7
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
37:46.226500
+17.1600
75.0p
8
Stefan Nordlander
Navåsens FK
38:29.230800
+1:00.5900
73.0p
9
Philip Askeroth
IK Stern
38:30.230900
+1:01.6000
73.0p
10
Henrik Landström
Säffle SK
38:32.231100
+1:03.6200
72.9p
11
Magnus Andreasson
IK Stern
38:35.231400
+1:06.6500
72.8p
12
Per Löwendahl
IK Stern
38:38.231700
+1:09.6800
72.7p
13
Fredrik Andersson
IK Stern
39:11.235000
+1:42.10100
71.3p
14
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
39:12.235100
+1:43.10200
71.2p
15
Erik Wickström
IF Hallby SOK
39:17.235600
+1:48.10700
71.0p
16
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
39:18.235700
+1:49.10800
71.0p
17
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
39:24.236300
+1:55.11400
70.7p
18
Marcus Johansson
IK Stern
39:30.236900
+2:01.12000
70.5p
19
Joel Larsson
Göteborgs SK
40:15.241400
+2:46.16500
68.7p
20
Mattias Claesson
Kumla SF
41:00.245900
+3:31.21000
67.1p
21
Rick Gustafsson
OK Landehof
41:34.249300
+4:05.24400
65.8p
22
Adam Blomberg
OK Landehof
41:36.249500
+4:07.24600
65.8p
23
Mårten Svensson
Simlångsdalens IF
41:46.250500
+4:17.25600
65.4p
24
Odd Wallum
Sävedalens AIK
41:47.250600
+4:18.25700
65.4p
25
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
41:47.250600
+4:18.25700
65.4p
26
John Harrysson
Göteborgs SK
41:48.250700
+4:19.25800
65.4p
27
Andreas Nilsson
IK Stern
41:48.250700
+4:19.25800
65.4p
28
Anders Buskqvist
IK Stern
41:50.250900
+4:21.26000
65.3p
29
Magnus Aasa
OK Kullingshof
41:52.251100
+4:23.26200
65.2p
30
Peter Klock
IK Stern
41:53.251200
+4:24.26300
65.2p
31
Stefan Carlen
OK Landehof
41:54.251300
+4:25.26400
65.2p
32
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
41:55.251400
+4:26.26500
65.1p
33
Tomas Andersson
IFK Skövde SK
41:56.251500
+4:27.26600
65.1p
34
Håkan Gustafsson
IK Stern
41:59.251800
+4:30.26900
65.0p
35
Henrik Johansson-Kask
Säffle SK
42:01.252000
+4:32.27100
64.9p
36
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
42:14.253300
+4:45.28400
64.5p
37
Marcus Ullman
OK Alehof
42:42.256100
+5:13.31200
63.5p
38
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
43:42.262100
+6:13.37200
61.6p
39
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
43:43.262200
+6:14.37300
61.6p
40
Göran Pettersson
Göteborgs SK
43:44.262300
+6:15.37400
61.6p
41
Martin Ekwall
Hössna IF
43:44.262300
+6:15.37400
61.6p
42
Tony Norling
IK Stern
43:45.262400
+6:16.37500
61.6p
43
Fredrik Persson
IK Stern
43:46.262500
+6:17.37600
61.5p
44
Jan Johansson
Trollhättans SOK
43:46.262500
+6:17.37600
61.5p
45
Magnus Johnsson
Navåsens FK
43:47.262600
+6:18.37700
61.5p
46
Michael Johansson
IK Stern
43:49.262800
+6:20.37900
61.4p
47
Bertil Persson
Göteborgs SK
43:49.262800
+6:20.37900
61.4p
48
Erik Lindgren
IK Stern
43:51.263000
+6:22.38100
61.4p
49
Anders Åhs
Skärhamns IK
43:52.263100
+6:23.38200
61.3p
50
Claes Olsson
Göteborgs SK
44:56.269500
+7:27.44600
59.4p
51
Michael Rundahl
Högsäters GF
45:01.270000
+7:32.45100
59.3p
52
Johan Thorell
Björnstorps IF
45:02.270100
+7:33.45200
59.3p
53
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
45:07.270600
+7:38.45700
59.1p
54
Lars Hammarlund
IK Stern
45:12.271100
+7:43.46200
59.0p
55
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
45:14.271300
+7:45.46400
58.9p
56
Mikael Sandberg
Kungälvs Roddklubb
45:21.272000
+7:52.47100
58.7p
57
Hans Tjäder
Kungälvs OK
45:25.272400
+7:56.47500
58.6p
58
Mats Jirebeck
IK Stern
45:30.272900
+8:01.48000
58.5p
59
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
45:44.274300
+8:15.49400
58.1p
60
Björn Petersson
Göteborgs Polismäns IF
45:49.274800
+8:20.49900
58.0p
61
Stefan Karlsson
IK Stern
45:55.275400
+8:26.50500
57.8p
62
Per Erik Andersson
Uddevalla Roddklubb
45:58.275700
+8:29.50800
57.7p
63
Ragnar Crona
OK Landehof
47:03.282200
+9:34.57300
56.0p
64
Pelle Dalberg
IK Stern
47:16.283500
+9:47.58600
55.7p
65
Clas Göran Öster
Uddevalla SK
47:31.285000
+10:02.60100
55.3p
66
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
47:44.286300
+10:15.61400
55.0p
67
Henrik Dellborg
IK Stern
47:46.286500
+10:17.61600
55.0p
68
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
48:16.289500
+10:47.64600
54.2p
69
Johan Nilsson
Kungälvs OK
48:34.291300
+11:05.66400
53.8p
70
Jonny Persson
OK Gipen
48:59.293800
+11:30.68900
53.2p
71
Sören Skålberg
Hindås SK
49:14.295300
+11:45.70400
52.9p
72
Kjell Carlgren
OK Alehof
49:15.295400
+11:46.70500
52.9p
73
Christer Holm
Axa SC
49:36.297500
+12:07.72600
52.4p
74
Henrik Halonen
Kungälvs OK
50:14.301300
+12:45.76400
51.6p
75
Magnus Ullman
OK Alehof
50:19.301800
+12:50.76900
51.5p
76
Per Erik Fareid
Timmervik
50:32.303100
+13:03.78200
51.2p
77
Göran Karlsson
IK Stern
50:51.305000
+13:22.80100
50.8p
78
Karl Evert Dillner
Kungälvs OK
51:43.310200
+14:14.85300
49.7p
79
Timo Saaranen
IK Stern
54:54.329300
+17:25.104400
46.2p
80
Staffan Larsson
Tjörn
55:17.331600
+17:48.106700
45.8p
81
Rickard Ambring
Kungälvs OK
55:47.334600
+18:18.109700
45.3p
82
Kalle Alexandersson
Kungälvs OK
57:46.346500
+20:17.121600
43.4p
83
Jan Hansson
Stenungsunds OK
58:20.349900
+20:51.125000
42.9p
84
Villy Nordgren
No Club
59:51.359000
+22:22.134100
41.6p
85
Peter Johansson
Club Ski & Run
1:00:00.359900
+22:31.135000
41.4p
86
Agneta Öster
Uddevalla SK
1:00:11.361000
+22:42.136100
41.3p
87
Finn Hjertén
Säffle SK
1:00:48.364700
+23:19.139800
40.8p
88
Peter Havner
Kungälvs OK
1:01:57.371600
+24:28.146700
39.9p
89
Jerker Karlsson
Säffle SK
1:03:06.378500
+25:37.153600
39.0p
90
Per Lundenmark
Kungälvs OK
1:04:06.384500
+26:37.159600
38.3p
91
Namnlös
No Club
1:07:01.402000
+29:32.177100
36.3p
92
Niklas Iverheim
Hermansby IF
1:07:46.406500
+30:17.181600
35.8p
93
Andreas Killander
No Club
1:08:14.409300
+30:45.184400
35.5p
94
Henrik Eriksson
IK Stern
1:09:08.414700
+31:39.189800
35.0p
95
Magnus Pettersson
Mpiro Consult
1:10:02.420100
+32:33.195200
34.5p
96
Örjan Eklund
Joa IF
1:11:30.428900
+34:01.204000
33.6p
97
Göran Karlsson
Kungälvs OK
1:11:53.431200
+34:24.206300
33.4p
98
Leif Pettersson
Friskis och Svettis
1:13:21.440000
+35:52.215100
32.7p
99
Lennart Pihl
Kungälvs OK
1:13:57.443600
+36:28.218700
32.4p
100
Marcus Sillberg
Axa SC
1:17:49.466800
+40:20.241900
30.5p
101
Toivo Harju
IK Stern
1:34:49.568800
+57:20.343900
24.4p
-
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)