Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindénarullen
2009-10-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
27.8km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
1:03:40.381900
77.3p
2
H 21
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
1:04:16.385500
+36.3500
76.3p
3
H 21
Anders Johansson
Håfreströms IF
1:04:22.386100
+42.4100
76.1p
4
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:04:53.389200
+1:13.7200
75.3p
5
H 21
Marcus Thormé
OK Lindena
1:04:59.389800
+1:19.7800
75.2p
6
H 21
Ragnar Bragvin Andresen
Njård IL
1:05:14.391300
+1:34.9300
74.8p
7
H 21
Henrik Landström
Säffle SK
1:06:08.396700
+2:28.14700
73.4p
8
H 21
Marcus Johansson
Borås GIF
1:07:42.406100
+4:02.24100
71.2p
9
H 21
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
1:07:54.407300
+4:14.25300
70.9p
10
H 21
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:08:20.409900
+4:40.27900
70.3p
11
H 21
Jesper Brofjärd
Borås GIF
1:08:27.410600
+4:47.28600
70.2p
12
H 21
Henning Bergqvist
IK Stern
1:08:43.412200
+5:03.30200
69.8p
13
H 21
Fredrik Andersson
IK Stern
1:10:03.420200
+6:23.38200
68.1p
14
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:10:22.422100
+6:42.40100
67.7p
15
H 21
Marcus Johansson
IK Stern
1:10:31.423000
+6:51.41000
67.5p
16
H 21
Mikael Djupsjöbacka
OK Lindena
1:10:44.424300
+7:04.42300
67.2p
17
H 21
Adam Blomberg
OK Landehof
1:11:46.430500
+8:06.48500
65.9p
18
H 21
Stefan Norling
IK Stern
1:12:28.434700
+8:48.52700
65.1p
19
H 21
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
1:12:50.436900
+9:10.54900
64.7p
20
H 21
Tony Norling
IK Stern
1:14:06.444500
+10:26.62500
63.3p
21
H 21
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:14:21.446000
+10:41.64000
63.0p
22
H 21
Magnus Johansson
FK Finn
1:14:24.446300
+10:44.64300
62.9p
23
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:14:54.449300
+11:14.67300
62.4p
24
H 21
Göran Pettersson
Göteborgs SK
1:15:23.452200
+11:43.70200
61.9p
25
H 21
Martin Ekwall
Hössna IF
1:15:53.455200
+12:13.73200
61.4p
26
D 21
Johanna Sörgardt
IK Stern
1:22:32.495100
+18:52.113100
55.2p
27
D 21
Madeleine Bergqvist
IK Stern
1:24:36.507500
+20:56.125500
53.5p
16km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21 Motion
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
45:40.273900
60.5p
2
H 21 Motion
Erik Finnskog
Tranemo IF
51:57.311600
+6:17.37600
53.2p
3
H 21 Motion
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
56:42.340100
+11:02.66100
48.7p
4
H 21 Motion
Fredrik Norén
OK Lindena
1:01:14.367300
+15:34.93300
45.1p
5
H 21 Motion
Jan Falk
OK Lindena
1:03:18.379700
+17:38.105700
43.7p
6
H 21 Motion
Roine Håkansson
Simlångsdalens IF
1:03:58.383700
+18:18.109700
43.2p
7
H 21 Motion
Jan Erik Jansson
Simlångsdalens IF
1:04:29.386800
+18:49.112800
42.9p
8
H 21 Motion
Gert Andersson
Slöinge
1:06:18.397700
+20:38.123700
41.7p
9
H 21 Motion
Leif Pettersson
FK Herkules
1:09:36.417500
+23:56.143500
39.7p
10
D 21 Motion
Kristina Funeteg
OK Gläntan
1:12:04.432300
+26:24.158300
38.4p
11
H 21 Motion
Conny Persson
Simlångsdalens IF
1:12:29.434800
+26:49.160800
38.1p
12
D 21 Motion
Anita Svensson
Simlångsdalens IF
1:14:46.448500
+29:06.174500
37.0p
13
D 21 Motion
Ann Marie Röllike
OK Lindena
1:24:00.503900
+38:20.229900
32.9p
14
H 21 Motion
Jan-Bertil Lundblad
OK Nackhe
23:59:59.8639800
4km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
10:30.62900
2
H 14
Erik Finnskog
Tranemo IF
12:08.72700
+1:38.9700
2km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Max Thormé
OK Lindena
8:45.52400
2
H 12
Felix Thormé
OK Lindena
9:22.56100
+37.3600
3
D 12
Olivia Ullman
OK Alehof
9:30.56900
+45.4400
4
H 12
Filip Bengtsson
OK Lindena
16:10.96900
+7:25.44400
5
D 12
Ebba Bengtsson
OK Lindena
16:19.97800
+7:34.45300
6
H 12
Sebastian Eriksson
OK Lindena
16:51.101000
+8:06.48500
7
D 12
Lovisa Eriksson
OK Lindena
17:20.103900
+8:35.51400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)