Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Cup, sprint
2010-12-04
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, fristil
Team Sportia Cup, prolog >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
1.33km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2
Johanna Edin
Kovlands IF
3
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
4
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
5
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
6
Johan Eriksson
Åsarna IK
B-Final
7
Anton Lindblad
Östersunds SK
8
Martin Johansson
IFK Mora SK
9
Lars Suther
IFK Mora SK
10
Gustav Nordström
Gävle SK
11
Björn Lind
IFK Umeå
12
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
Semifinal
13
Anders Svanebo
Stockviks SF
14
Magnus Engström
Stockviks SF
15
Anders Högberg
IFK Umeå
16
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
17
Robin Norum
IFK Umeå
18
Daniel Johansson
IFK Umeå
19
Anders Jonsson
Stockviks SF
20
David Hedlund
Piteå Elit SK
21
Marcus Svelander
Åsarna IK
22
Joakim Engström
IFK Mora SK
23
Erik Silfver
Lucksta IF
24
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
25
Adam Steen
Falun Borlänge SK
26
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
27
Martin Liljemark
SK Bore
28
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
29
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
30
Bill Impola
Malungs IF
Kval
31
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
32
Fredrik Lindström
Lycksele IF
33
Tor Larsson
Storumans IK
34
Gustav Hall
IFK Mora SK
35
Erik Berglund
Lycksele IF
36
David Frisk
IFK Mora SK
37
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
38
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
39
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
40
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
41
Johan Lövgren
Vännäs SK
42
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
43
Anton Södergren
Skellefteå SK
44
Joakim Jonsson
Storumans IK
45
Emil Lagergren
Tynderö IK
46
Jens Hulgaard
Danmark
47
Lars Nelson
Funäsdalens IF
48
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
49
Janne Stenback
Lapin Veikot
50
Jim Åhl
Bodens SK
51
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
52
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
53
Joakim Persson
Antnäs BK
54
Niklas Henriksson
Bodens SK
55
Hampus Lindblom
Åsarna IK
56
Tobias Nilsson
IFK Umeå
57
Ronny Wedin
Norbergs SK
58
Patrik Tallbom
Östersunds SK
59
Rasmus Blom
Högsäters GF
60
Torsten Kempe
Tynderö IK
61
Max Själin
Storumans IK
62
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
63
Simon Waller
Antnäs BK