Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Cup, prolog
2010-12-04
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, fristil
Team Sportia Cup, Klassiskt >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.17km
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
D 21
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
2:52.17165
78.6p
2
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
2:54.17392
+2.127
77.5p
3
D 21
Mia Eriksson
IFK Tärendö
2:57.17606
+4.341
76.5p
4
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
2:59.17813
+6.548
75.6p
5
D 21
Susanne Nyström
Laisvalls SK
2:59.17822
+6.557
75.5p
6
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
2:59.17888
+7.623
75.2p
7
D 21
Jenny Hansson
Östersunds SK
2:59.17897
+7.632
75.2p
8
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
3:01.18087
+9.822
74.3p
9
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
3:02.18115
+9.850
74.2p
10
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
3:02.18181
+10.916
73.9p
11
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
3:03.18254
+10.989
73.6p
12
D 21
Therese Svensson
Åsarna IK
3:04.18355
+11.1090
73.2p
13
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
3:05.18462
+12.1197
72.7p
14
D 21
Anna Simberg
Piteå Elit SK
3:05.18497
+13.1232
72.6p
15
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
3:08.18743
+15.1478
71.6p
16
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
3:09.18803
+16.1538
71.3p
17
D 21
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
3:10.18945
+17.1680
70.8p
18
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
3:11.19018
+18.1753
70.5p
19
D 21
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
3:11.19020
+18.1755
70.5p
20
D 21
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
3:14.19309
+21.2044
69.4p
21
D 21
Catrin Fjällström
Lycksele IF
3:14.19326
+21.2061
69.3p
22
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
3:15.19489
+23.2224
68.7p
23
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
3:15.19490
+23.2225
68.7p
24
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
3:16.19514
+23.2249
68.6p
25
D 21
Emelie Stark
Nordingrå SK
3:19.19804
+26.2539
67.5p
26
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
3:25.20448
+32.3183
65.3p
27
D 21
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
3:28.20753
+35.3488
64.3p
28
D 21
Anna Nystedt
Stockviks SF
3:32.21108
+39.3843
63.1p
29
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Sofie Ekberg
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
29
D 21
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
1.17km
Längdskidor, Sprint, Fristil
37
H 21
Johanna Edin
Kovlands IF
2:50.16955
-59:57
87.8p
38
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
2:52.17112
-59:59
87.0p
39
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:52.17125
-59:59
86.9p
40
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:52.17143
-59:59
86.8p
41
H 21
Johan Eriksson
Åsarna IK
2:52.17170
+0
86.7p
42
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:52.17180
+0
86.7p
42
H 21
Anton Lindblad
Östersunds SK
2:52.17180
+0
86.7p
44
H 21
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
2:53.17207
+0
86.5p
45
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:53.17234
+0
86.4p
46
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
2:53.17290
+1.25
86.1p
47
H 21
Björn Lind
IFK Umeå
2:53.17292
+1.27
86.1p
48
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
2:54.17311
+1.46
86.0p
49
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
2:54.17335
+1.70
85.9p
50
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:54.17349
+1.84
85.8p
51
H 21
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:54.17364
+1.99
85.7p
52
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
2:54.17383
+2.118
85.6p
53
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:54.17392
+2.127
85.6p
54
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
2:55.17432
+2.167
85.4p
55
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
2:56.17510
+3.245
85.0p
56
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:56.17541
+3.276
84.8p
57
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
2:56.17549
+3.284
84.8p
58
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
2:56.17575
+4.310
84.7p
59
H 21
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
2:57.17607
+4.342
84.5p
60
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:57.17608
+4.343
84.5p
61
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
2:57.17633
+4.368
84.4p
62
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:58.17725
+5.460
83.9p
63
H 21
Bill Impola
Malungs IF
2:58.17738
+5.473
83.9p
64
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
2:58.17753
+5.488
83.8p
65
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:58.17757
+5.492
83.8p
66
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:58.17761
+5.496
83.8p
67
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
2:59.17841
+6.576
83.4p
68
H 21
Fredrik Lindström
Lycksele IF
3:00.17930
+7.665
83.0p
69
H 21
Tor Larsson
Storumans IK
3:00.17934
+7.669
83.0p
70
H 21
Gustav Hall
IFK Mora SK
3:00.17960
+7.695
82.8p
71
H 21
Erik Berglund
Lycksele IF
3:01.18001
+8.736
82.6p
72
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
3:01.18043
+8.778
82.4p
72
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:01.18043
+8.778
82.4p
74
H 21
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
3:01.18045
+8.780
82.4p
75
H 21
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
3:01.18083
+9.818
82.3p
76
H 21
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
3:01.18091
+9.826
82.2p
77
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
3:02.18119
+9.854
82.1p
78
H 21
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
3:02.18136
+9.871
82.0p
79
H 21
Anton Södergren
Skellefteå SK
3:02.18158
+9.893
81.9p
80
H 21
Joakim Jonsson
Storumans IK
3:02.18173
+10.908
81.8p
81
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
3:03.18223
+10.958
81.6p
82
H 21
Jens Hulgaard
Danmark
3:03.18264
+10.999
81.4p
83
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
3:04.18302
+11.1037
81.3p
84
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
3:04.18304
+11.1039
81.2p
85
H 21
Janne Stenback
Lapin Veikot
3:04.18306
+11.1041
81.2p
86
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
3:06.18517
+13.1252
80.3p
87
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
3:06.18556
+13.1291
80.1p
88
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
3:06.18564
+13.1299
80.1p
89
H 21
Joakim Persson
Antnäs BK
3:07.18621
+14.1356
79.8p
90
H 21
Niklas Henriksson
Bodens SK
3:08.18724
+15.1459
79.4p
91
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
3:08.18750
+15.1485
79.3p
92
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
3:09.18805
+16.1540
79.0p
93
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
3:10.18974
+18.1709
78.3p
94
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:11.19057
+18.1792
78.0p
95
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
3:14.19329
+21.2064
76.9p
96
H 21
Torsten Kempe
Tynderö IK
3:15.19462
+22.2197
76.3p
97
H 21
Max Själin
Storumans IK
3:17.19625
+24.2360
75.7p
98
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
3:19.19844
+26.2579
74.8p
99
H 21
Simon Waller
Antnäs BK
3:19.19859
+26.2594
74.8p
100
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
100
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
100
H 21
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
100
H 21
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
100
H 21
Eric Storvall
IK Kronan
23:59:59.8639800
-