Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jarlloppet
2011-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Se officiella resultat för uppdelning i A/B-finaler
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 12
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:28.8730
2
H 12
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:35.9430
+7.600
3
H 12
Anton Modin
Vassunda IF
1:37.9630
+9.800
4
H 12
Isak Bergkvist
Bjursås IK
1:38.9760
+10.930
5
H 16
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:40.9940
+12.1110
6
H 16
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
1:41.10040
+13.1210
7
D 12
Lisa Loman
IK Jarl Rättvik
1:43.10270
+15.1440
8
D 12
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
1:46.10550
+18.1720
9
D 12
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
1:47.10630
+19.1800
10
D 10
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
1:50.10970
+22.2140
11
H 12
Simon Bjernulf
IK Jarl Rättvik
1:51.11080
+23.2250
12
H 12
David Ljunglund
Falu IK
1:52.11110
+23.2280
13
H 16
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
1:52.11180
+24.2350
14
H 12
Erik Einarsson
Källbottens IK
1:53.11290
+25.2460
15
H 16
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
1:54.11320
+25.2490
16
H 16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:54.11390
+26.2560
17
H 12
Aron Helander
IFK Mora SK
1:55.11420
+26.2590
18
H 16
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
1:55.11430
+27.2600
19
H 12
Emil Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
1:55.11480
+27.2650
20
H 12
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
1:56.11510
+27.2680
21
H 10
Isak Garfvé
IFK Mora SK
1:56.11520
+27.2690
22
H 16
Albin Bergkvist
Bjursås IK
1:56.11550
+28.2720
23
H 12
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:56.11580
+28.2750
24
H 16
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
1:56.11590
+28.2760
25
H 12
Harald Carling
Falu IK
1:57.11660
+29.2830
26
D 10
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
1:58.11710
+29.2880
27
H 16
August Spik
Leksands SK
2:00.11940
+32.3110
28
D 10
Gabriella Thors
Malungs IF
2:00.11950
+32.3120
29
H 16
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:01.12000
+32.3170
30
H 14
Hugo Jacobsson
Rembo IK
2:03.12200
+34.3370
30
D 16
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:03.12200
+34.3370
32
H 10
Joel Helander
IFK Mora SK
2:03.12240
+35.3410
33
D 12
Alma Andersson
Domnarvets GOIF
2:03.12260
+35.3430
34
H 14
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:03.12290
+35.3460
34
H 16
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
2:03.12290
+35.3460
36
H 10
Albin Berger
Domnarvets GOIF
2:04.12300
+35.3470
37
H 12
David Risberg
IK Jarl Rättvik
2:05.12460
+37.3630
38
H 12
Johannes Öhgren
Korsnäs IF SK
2:05.12480
+37.3650
39
H 12
Johannes Brännström
Sågmyra SK
2:07.12690
+39.3860
40
H 14
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
2:09.12810
+40.3980
41
H 14
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
2:09.12850
+41.4020
41
H 14
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
2:09.12850
+41.4020
43
H 14
Alexander Karlsson
Källbottens IK
2:09.12880
+41.4050
44
D 10
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
2:10.12940
+42.4110
44
D 12
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
2:10.12940
+42.4110
46
H 10
Kalle Johansson
Korsnäs IF SK
2:11.13060
+43.4230
47
H 14
Albert Carling
Falu IK
2:11.13080
+43.4250
48
H 18
Theo Thåli
Falu IK
2:12.13120
+43.4290
49
D 16
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
2:12.13140
+44.4310
50
H 16
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
2:13.13210
+44.4380
51
D 12
Caroline Snell
IK Jarl Rättvik
2:13.13280
+45.4450
52
H 10
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
2:14.13360
+46.4530
53
H 10
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
2:15.13400
+46.4570
54
D 12
Alicia Carling
Falu IK
2:16.13540
+48.4710
55
H 14
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
2:16.13580
+48.4750
56
D 10
Wilma Björkman
IFK Mora SK
2:17.13600
+48.4770
57
H 10
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:17.13630
+49.4800
57
H 14
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
2:17.13630
+49.4800
59
D 10
Ida Andersson
Sågmyra SK
2:17.13690
+49.4860
59
H 10
Per Jutterström
IFK Mora SK
2:17.13690
+49.4860
61
H 10
Gustav Sålder
Älvdalens IF SK
2:18.13760
+50.4930
62
H 14
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
2:20.13910
+51.5080
63
D 14
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
2:21.14030
+53.5200
64
D 21
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
2:21.14060
+53.5230
65
D 10
Elin Ljunglund
Falu IK
2:21.14070
+53.5240
66
H 10
Olle Spik
Leksands SK
2:21.14090
+53.5260
67
H 14
Emil Danielson
Dala-Järna IK
2:22.14110
+53.5280
67
D 21
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
2:22.14110
+53.5280
69
H 14
Axel Johansson
Storviks IF
2:23.14260
+55.5430
70
D 10
Kajsa Pettersson
Älvdalens IF SK
2:24.14330
+56.5500
71
D 14
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:24.14340
+56.5510
72
H 16
Viktor Olsson
IK Jarl Rättvik
2:24.14350
+56.5520
73
D 14
Ebba Einarsson
Källbottens IK
2:26.14510
+57.5680
74
D 14
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
2:26.14540
+58.5710
75
H 12
Samuel Jonasson
Älvdalens IF SK
2:27.14600
+58.5770
76
H 14
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
2:27.14610
+58.5780
77
D 12
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
2:27.14630
+59.5800
78
D 12
Adelina Funke
Leksands SK
2:28.14760
+1:00.5930
79
D 12
Ella Olsson
Sågmyra SK
2:28.14770
+1:00.5940
79
H 14
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
2:28.14770
+1:00.5940
81
D 14
Maja Olsson
IK Jarl Rättvik
2:30.14930
+1:02.6100
82
D 12
Elin Törnkvist
IFK Mora SK
2:32.15170
+1:04.6340
83
H 10
Milton Horcic
Älvdalens IF SK
2:32.15180
+1:04.6350
84
H 14
Lukas Spik
Leksands SK
2:33.15270
+1:05.6440
85
H 10
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
2:34.15310
+1:05.6480
86
D 14
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
2:34.15380
+1:06.6550
87
D 10
Lova Brandshage
IK Jarl Rättvik
2:35.15450
+1:07.6620
88
D 10
Klara Andersson
Domnarvets GOIF
2:36.15500
+1:07.6670
89
H 14
Isak Augustsson
IFK Mora SK
2:36.15530
+1:08.6700
90
D 10
Ella Brandshage
IK Jarl Rättvik
2:38.15730
+1:10.6900
91
D 14
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
2:38.15740
+1:10.6910
92
D 16
Emelie Andersson
Storviks IF
2:39.15860
+1:11.7030
93
D 14
Emelie Törnkvist
IFK Mora SK
2:40.15900
+1:11.7070
94
D 14
Tova Olsson
Sågmyra SK
2:40.15940
+1:12.7110
95
H 14
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:42.16180
+1:14.7350
96
D 14
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
2:44.16330
+1:16.7500
97
H 14
Albin Sahlin
Falu IK
2:44.16390
+1:16.7560
98
H 14
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
2:47.16680
+1:19.7850
99
D 14
Ida Carling
Falu IK
2:50.16930
+1:22.8100
100
H 12
Christer Grälls
IK Jarl Rättvik
2:51.17030
+1:23.8200
101
H 14
Andreas Brandow
Sågmyra SK
2:54.17370
+1:26.8540
102
H 14
Linus Borg
Källbottens IK
2:56.17510
+1:27.8680
103
D 14
Emma Lindström
Storviks IF
2:58.17770
+1:30.8940
104
D 10
Felicia Kuus
IK Jarl Rättvik
3:02.18100
+1:33.9270
105
D 14
Elin Olsson
IK Jarl Rättvik
3:07.18610
+1:38.9780
106
D 14
Ida Andersson
IFK Mora SK
3:09.18860
+1:41.10030
107
D 10
Emmy Nordlund
Sätra IF
3:10.18970
+1:42.10140
108
H 10
Calle Larsson
IK Jarl Rättvik
3:16.19560
+1:48.10730
109
H 10
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
3:26.20570
+1:58.11740
110
H 10
Elias Brännström
Sågmyra SK
3:32.21110
+2:03.12280
111
D 10
Wilma Öljegård
IK Jarl Rättvik
3:33.21210
+2:04.12380
112
H 10
Nils Åberg
Stora Tuna IK SK
3:35.21460
+2:07.12630
113
H 12
Elias Snickås
IK Jarl Rättvik
3:55.23420
+2:26.14590
114
D 10
Julia Funke
Leksands SK
3:58.23770
+2:30.14940