Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Brottbyloppet
2011-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Jan Mattsson
Storvreta IK
55:11.331000
83.1p
2
H 21
Anders Zeffer
Brandkårens IK
59:41.358000
+4:30.26900
76.6p
3
H 21
Anders Widegren
Mälarö SOK
59:48.358700
+4:37.27600
76.4p
4
H 21
Peter Thunvall
Ikj Haninge
1:01:16.367500
+6:05.36400
74.5p
5
H 21
Hampus Ohlström
IK Rex
1:01:39.369800
+6:28.38700
74.0p
6
H 21
Håkon Breistrand
Sundbybergs IK
1:01:50.370900
+6:39.39800
73.8p
7
H 21
Kent Lundvall
Häverödals IF
1:01:53.371200
+6:42.40100
73.7p
8
H 40
Ulf Tingström
Ikj Haninge
1:02:29.374800
+7:18.43700
73.0p
9
H 21
Erik Arnland
Storvreta IK
1:02:59.377800
+7:48.46700
72.4p
10
H 21
Örjan Bohinen
Sundbybergs IK
1:03:13.379200
+8:02.48100
72.1p
11
H 40
Micael Nilsson
Sundbybergs IK
1:04:28.386700
+9:17.55600
70.7p
12
H 40
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
1:04:29.386800
+9:18.55700
70.6p
13
H 40
Magnus Graas
OK Linné
1:04:31.387000
+9:20.55900
70.6p
14
H 20
Kristian Tufvesson
IK Rex
1:04:38.387700
+9:27.56600
70.5p
15
H 21
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
1:05:01.390000
+9:50.58900
70.0p
16
H 40
Johan Lundvall
Brottby SK
1:05:22.392100
+10:11.61000
69.6p
17
H 21
Adam Hurynowicz
Knutby IF
1:05:33.393200
+10:22.62100
69.4p
18
H 21
Anders Wånell
Sundbybergs IK
1:05:51.395000
+10:40.63900
69.1p
18
H 21
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
1:05:51.395000
+10:40.63900
69.1p
20
H 40
Anders Grånäs
Sundbybergs IK
1:06:28.398700
+11:17.67600
68.4p
21
H 50
Olle Yttermo
Ikj Haninge
1:07:02.402100
+11:51.71000
67.8p
22
H 40
Olof Smitt
Oxvretens SK
1:07:17.403600
+12:06.72500
67.6p
23
H 40
Per Grywenz
Storvreta IK
1:07:29.404800
+12:18.73700
67.4p
24
H 40
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:07:40.405900
+12:29.74800
67.2p
25
H 21
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
1:08:18.409700
+13:07.78600
66.5p
26
H 50
Lars Kallin
IFK Mora SK
1:08:27.410600
+13:16.79500
66.4p
27
H 40
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:08:35.411400
+13:24.80300
66.3p
28
H 21
Erik Ohlström
IK Rex
1:08:43.412200
+13:32.81100
66.1p
29
H 40
Urban Pettersson
Sundbybergs IK
1:09:21.416000
+14:10.84900
65.5p
30
H 40
Johan Jakobsson
Vassunda IF
1:09:24.416300
+14:13.85200
65.4p
31
H 20
Tommy Batz
Ikj Haninge
1:09:29.416800
+14:18.85700
65.4p
32
H 50
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
1:10:09.420800
+14:58.89700
64.7p
33
H 21
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
1:10:17.421600
+15:06.90500
64.6p
34
H 40
Michael Öhr
Ikj Haninge
1:10:38.423700
+15:27.92600
64.3p
35
H 21
Erik Fochsen
Nacka Värmdö SK
1:10:45.424400
+15:34.93300
64.1p
36
H 21
Erik Göransson
Club Ski & Run
1:10:47.424600
+15:36.93500
64.1p
37
H 21
Johan Sennström
Swedbank IF
1:10:58.425700
+15:47.94600
63.9p
38
H 40
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
1:10:59.425800
+15:48.94700
63.9p
39
H 50
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
1:11:22.428100
+16:11.97000
63.6p
40
H 20
Fredrik Friman
Vaxholms Kanotsällskap
1:11:26.428500
+16:15.97400
63.5p
41
H 21
Mikael Hagström
Häverödals IF
1:11:47.430600
+16:36.99500
63.2p
42
H 40
Hans Sundberg
Ikj Haninge
1:12:06.432500
+16:55.101400
62.9p
43
H 21
Lars Modig
Väsby SK
1:12:59.437800
+17:48.106700
62.1p
44
H 40
Marcus Markström
Åkersberga SK
1:14:17.445600
+19:06.114500
61.0p
45
H 20
Joel Attermark
Vaxholms Kanotsällskap
1:14:29.446800
+19:18.115700
60.8p
46
H 40
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
1:15:12.451100
+20:01.120000
60.2p
47
H 60
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
1:15:32.453100
+20:21.122000
59.9p
48
H 21
Johan Hedlund
Flir IF
1:15:40.453900
+20:29.122800
59.8p
48
H 40
Magnus Elwin
Axa SC
1:15:40.453900
+20:29.122800
59.8p
50
H 40
Thomas Johansson Ikj
Haninge SOK
1:16:03.456200
+20:52.125100
59.5p
51
H 50
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
1:16:11.457000
+21:00.125900
59.4p
52
H 40
Rikard Swedberg
Sundbybergs IK
1:16:56.461500
+21:45.130400
58.8p
53
H 50
Roger Huononen
Stockholms RK
1:16:59.461800
+21:48.130700
58.8p
54
H 21
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
1:18:23.470200
+23:12.139100
57.7p
55
H 40
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
1:18:41.472000
+23:30.140900
57.5p
56
H 40
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
1:20:02.480100
+24:51.149000
56.5p
57
H 21
Erik Rosander
Arlanda-Märsta SK
1:20:16.481500
+25:05.150400
56.3p
58
H 50
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
1:21:05.486400
+25:54.155300
55.7p
59
H 50
Tomas Einarsson
Arlanda-Märsta SK
1:24:47.508600
+29:36.177500
53.2p
60
H 50
Jan Hanberg
Rimbo SOK
1:25:27.512600
+30:16.181500
52.8p
61
H 50
Lars Lundin
IK Rex
1:26:06.516500
+30:55.185400
52.4p
62
H 50
Håkan Dahlbäck
Åkersberga SK
1:27:19.523800
+32:08.192700
51.6p
63
H 40
Lars Carlstein
Åkersberga SK
1:28:02.528100
+32:51.197000
51.2p
64
H 40
William Ingram
Sundbybergs IK
1:28:11.529000
+33:00.197900
51.1p
65
H 50
Erik Persson
Vattholma IF
1:31:31.549000
+36:20.217900
49.2p
66
H 40
Johan Persson
Åkersberga SK
1:31:57.551600
+36:46.220500
48.9p
67
H 40
Per Torell
Täby IS SK
1:36:54.581300
+41:43.250200
46.4p
68
H 40
Ulf Kronander
Seb IF
1:38:42.592100
+43:31.261000
45.5p
69
H 40
Ulrika Carlstein
Åkersberga SK
1:39:51.599000
+44:40.267900
45.0p
70
H 40
Henry Söderström
Brottby SK
2:02:59.737800
+1:07:48.406700
36.3p
71
H 60
Bror Utter
Arlanda-Märsta SK
2:07:25.764400
+1:12:14.433300
35.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Jakob Jansson
Månkarbo IF
18:48.112700
2
H 16
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
18:57.113600
+9.800
3
H 16
Martin Herbert
Sundbybergs IK
19:21.116000
+33.3200
4
H 16
Jonas Ingard
IK Rex
20:51.125000
+2:03.12200
5
D 21
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
21:25.128400
+2:37.15600
60.3p
6
D 20
Alice Kallin
IFK Mora SK
21:40.129900
+2:52.17100
59.6p
7
D 21
Caroline Ström
Tierps IF
21:48.130700
+3:00.17900
59.2p
8
H 16
Emil Eriksson
Tierps IF
21:52.131100
+3:04.18300
9
D 20
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
21:56.131500
+3:08.18700
58.9p
10
D 20
Linnea Stensils
Vaxholms Kanotsällskap
22:09.132800
+3:21.20000
58.3p
11
H 16
Albert Friman
Brottby SK
22:27.134600
+3:39.21800
12
D 20
Sara Persson
Storvreta IK
23:43.142200
+4:55.29400
54.4p
13
D 16
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
24:04.144300
+5:16.31500
14
D 40
Daniela Profir
Sundbybergs IK
24:07.144600
+5:19.31800
53.5p
15
D 21
Elaine Romme Karlsson
Sundbybergs IK
25:22.152100
+6:34.39300
50.9p
16
D 40
Åsa Pettersson
Brottby SK
25:43.154200
+6:55.41400
50.2p
17
D 40
Carina Johansson
IFK Tumba SOK
25:55.155400
+7:07.42600
49.8p
18
H 16
Gustav Carlstein
Åkersberga SK
26:28.158700
+7:40.45900
19
H 16
Andreas Andersson
Knutby IF
27:06.162500
+8:18.49700
20
D 16
Emma Sörgjerd
IK Rex
27:24.164300
+8:36.51500
21
D 16
Emma Graas
OK Linné
28:19.169800
+9:31.57000
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Totte Larsson
IK Rex
8:05.48400
2
H 14
Isak Häggström
Storvreta IK
8:25.50400
+20.1900
3
H 14
Karl Ingard
IK Rex
8:29.50800
+24.2300
4
H 14
Joel Häggström
Storvreta IK
8:38.51700
+33.3200
5
D 14
Sofia Svensson
Vassunda IF
8:53.53200
+48.4700
6
H 12
Victor Svensson
Vassunda IF
9:04.54300
+59.5800
7
H 14
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
9:20.55900
+1:15.7400
8
D 14
Frida Lögdberg
IK Rex
9:25.56400
+1:20.7900
9
H 12
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
9:26.56500
+1:21.8000
10
H 12
Johan Herbert
Brottby SK
9:27.56600
+1:22.8100
11
H 14
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
9:31.57000
+1:26.8500
12
H 12
Assar Markström
Åkersberga SK
9:40.57900
+1:35.9400
13
D 14
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
9:42.58100
+1:37.9600
14
H 12
Simon Thor
Vassunda IF
9:44.58300
+1:39.9800
15
H 12
Edvin Nordström
Brottby SK
9:54.59300
+1:49.10800
16
D 12
Anna Herbert
Brottby SK
9:55.59400
+1:50.10900
17
D 14
Ida Hägglund
IK Rex
9:58.59700
+1:53.11200
18
H 12
Olle Grywenz
Storvreta IK
10:01.60000
+1:56.11500
18
H 14
Nils Fredne Sahlen
Adolfsbergs IK
10:01.60000
+1:56.11500
20
D 12
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
10:03.60200
+1:58.11700
21
H 12
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
10:12.61100
+2:07.12600
22
H 14
Gabriel Lundvall
Brottby SK
10:19.61800
+2:14.13300
23
D 12
Lisa Umberg
IK Rex
10:35.63400
+2:30.14900
24
D 12
Johanna Ingard
IK Rex
10:36.63500
+2:31.15000
25
H 12
Markus Hägglund
IK Rex
10:38.63700
+2:33.15200
26
D 12
Alva Wesslén
Brottby SK
11:04.66300
+2:59.17800
27
D 14
Sara Carlstein
Åkersberga SK
11:05.66400
+3:00.17900
28
H 12
Oskar Persson
Åkersberga SK
11:06.66500
+3:01.18000
29
H 14
Robert Ingram
Sundbybergs IK
11:12.67100
+3:07.18600
30
H 14
Marcus Andersson
Knutby IF
11:13.67200
+3:08.18700
31
H 12
Erik Åberg
Hammarby IF SF
11:54.71300
+3:49.22800
32
D 12
Elin Fogelsröm
Häverödals IF
12:04.72300
+3:59.23800
33
D 12
Malin Dahlbäck
Åkersberga SK
12:11.73000
+4:06.24500
34
H 12
Jesper Karnehagen
Brottby SK
14:17.85600
+6:12.37100
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Edvin Ramström
Brottby SK
6:00.35900
2
H 10
Mattias Collin
Sundbybergs IK
6:06.36500
+6.500
3
D 10
Josefin Fridström
Tierps IF
6:09.36800
+9.800
4
D 10
Alva Sköld
Häverödals IF
6:14.37300
+14.1300
5
H 10
Gustav Näslund
Arlanda-Märsta SK
6:16.37500
+16.1500
6
H 8
Isak Österman
Häverödals IF
6:17.37600
+17.1600
7
H 10
David Wesslen
Brottby SK
6:23.38200
+23.2200
8
D 8
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
6:24.38300
+24.2300
9
H 8
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
6:43.40200
+43.4200
10
H 10
Ivar Markström
Åkersberga SK
6:46.40500
+46.4500
11
H 8
Axel Karlsson
IFK Lidingö SOK
6:47.40600
+47.4600
12
H 10
Erik Persson
Åkersberga SK
6:53.41200
+53.5200
13
H 8
Loke Sköld
Häverödals IF
6:59.41800
+59.5800
14
D 10
Wilma Bergqvist
Snapptuna IK
7:03.42200
+1:03.6200
15
D 10
Ebba Karlsson
IFK Lidingö SOK
7:10.42900
+1:10.6900
16
D 8
Emma Fogelström
Häverödals IF
7:38.45700
+1:38.9700
17
H 8
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
7:53.47200
+1:53.11200
18
H 10
Loke Johnsson
Brottby SK
7:54.47300
+1:54.11300
19
D 10
Sara Ingard
IK Rex
8:09.48800
+2:09.12800
20
H 10
Linus Ternberg
Brottby SK
8:21.50000
+2:21.14000
21
H 8
Albert Henriksson
Åkersberga SK
8:36.51500
+2:36.15500
22
D 10
Hanna Åberg
Hammarby IF SF
9:00.53900
+3:00.17900
23
H 8
Vibe Johnsson
Brottby SK
9:32.57100
+3:32.21100
24
D 8
Emilia Hagrot
Sundbybergs IK
10:20.61900
+4:20.25900
25
H 8
Kristoffer Collin
Sundbybergs IK
12:51.77000
+6:51.41000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)