Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Syasprinten
2011-01-06
Deltävling i
Tour de Ski Östergötland 2011
<<< Boxholmsloppet
Boxholmsloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
D 8
Final
1
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
2
Julia Fridh
Boxholm-Ekeby SK
3
Linnea Lundin
Sya SK
4
Tindra Wirf
Sya SK
D 10
Final
1
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
2
Lova Broström
Sya SK
3
Linnea Johansson
Linköpings SK
4
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
5
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
B-Final
1
Alicia Nygren
Sya SK
2
Olivia Bergström
Linköpings SK
3
Ellinor Forsell
Linköpings SK
Semifinal
1
Lova Broström
Sya SK
2
Linnea Johansson
Linköpings SK
3
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
4
Olivia Bergström
Linköpings SK
5
Natalie Gustavsson
Sya SK
Semifinal
1
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
2
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
3
Alicia Nygren
Sya SK
4
Ellinor Forsell
Linköpings SK
D 12
Final
1
Kristina Axelsson
Sya SK
2
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
3
Filippa Svensson
Ödeshögs SK
4
Patricia Gustavsson
Sya SK
5
Mathilda Öhrn
Sya SK
6
Linnea Larsson
Sya SK
D 14
Final
1
Ida Wånggren
Motala Aif SK
2
Madelene Forsell
Linköpings SK
3
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
4
Johanna Hansson
Sya SK
5
Anna Wagne
Linköpings SK
D 16
Final
1
Ida Dahl
Sya SK
2
Kerstin Axelsson
Sya SK
3
Sanna Tykesson
Sya SK
4
Ebba Eriksson
Sya SK
5
Elin Holman
Vreta Skid o Mk
H 8
Final
1
Oscar Carlsson
Sya SK
2
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3
Ludvig Leek
Ödeshögs SK
4
Linus Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
H 10
Final
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
3
David Rosén
Sya SK
4
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
5
Erik Alriksson
Vreta Skid o Mk
6
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
B-Final
1
Oskar Bülow
Ödeshögs SK
2
Alexander Thudeen
Sya SK
3
William Nyberg
Ödeshögs SK
4
Melvin Lifh
Sya SK
5
Joel Juthe
Sya SK
Semifinal
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2
Erik Alriksson
Vreta Skid o Mk
3
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
4
William Nyberg
Ödeshögs SK
5
Melvin Lifh
Sya SK
6
Joel Juthe
Sya SK
Semifinal
1
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
2
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3
David Rosén
Sya SK
4
Oskar Bülow
Ödeshögs SK
5
Alexander Thudeen
Sya SK
H 12
Final
1
Kasper Nordenram
Linköpings SK
2
Erik Axelsson
Ödeshögs SK
3
Albin Johansson
Linköpings SK
4
Erik Gran
Linköpings SK
5
Erik Malm
Linköpings SK
6
Ludvig Carlsson
Sya SK
B-Final
1
Erik Wagne
Linköpings SK
2
Anton Nygren
Sya SK
3
Mattias Rosén
Sya SK
4
Hugo Dalhammar
Vreta Skid o Mk
5
Oliver Tykesson
Sya SK
6
Adam Holman
Vreta Skid o Mk
Semifinal
1
Kasper Nordenram
Linköpings SK
2
Erik Gran
Linköpings SK
3
Albin Johansson
Linköpings SK
4
Oliver Tykesson
Sya SK
5
Erik Wagne
Linköpings SK
6
Adam Holman
Vreta Skid o Mk
Semifinal
1
Erik Axelsson
Ödeshögs SK
2
Erik Malm
Linköpings SK
3
Ludvig Carlsson
Sya SK
4
Anton Nygren
Sya SK
5
Mattias Rosén
Sya SK
6
Hugo Dalhammar
Vreta Skid o Mk
H 14
Final
1
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2
Oscar Johansson
Linköpings SK
3
Adam Thellsén
Vreta Skid o Mk
4
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
5
Emil Svahn
Boxholm-Ekeby SK
B-Final
1
Erik Wigh
Ödeshögs SK
2
Lukas Axelsson
Ödeshögs SK
3
Alexander Nyberg
Ödeshögs SK
4
Joar Lönngren
Boxholm-Ekeby SK
Semifinal
1
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
3
Adam Thellsén
Vreta Skid o Mk
4
Erik Wigh
Ödeshögs SK
5
Alexander Nyberg
Ödeshögs SK
Semifinal
1
Oscar Johansson
Linköpings SK
2
Emil Svahn
Boxholm-Ekeby SK
3
Lukas Axelsson
Ödeshögs SK
4
Joar Lönngren
Boxholm-Ekeby SK