20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lars Ljung | Orsa SK | 54:36.327500 | 86.3p | ||||
2 | Robert Henriksson | Bengtsfors Bois | 54:57.329600 | 85.7p | ||||
3 | Niklas Danielsson | Älvdalens IF SK | 55:02.330100 | 85.6p | ||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Adam Steen | Falun Borlänge SK | 53:37.321600 | 87.8p | ||||
2 | Martin Johansson | IFK Mora SK | 53:46.322500 | 87.6p | ||||
3 | Lars Suther | IFK Mora SK | 53:53.323200 | 87.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Gomersson | IFK Grängesberg SK | 31:26.188500 | |||||
2 | Hanna Falk | Ulricehamns IF | 31:42.190100 | |||||
3 | Terese Andersson | Stockviks SF | 31:53.191200 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Malin Borg | IFK Grängesberg SK | 31:53.191200 | |||||
2 | Marlene Gröning | Hedesunda IF | 32:37.195600 | |||||
3 | Sofie Jonsson | Hudiksvalls IF | 32:44.196300 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Hansson | Orsa SK | 30:09.180800 | 70.4p | ||||
2 | Helene Söderlund | IFK Mora SK | 30:14.181300 | 70.2p | ||||
3 | Eva Svensson | IFK Mora SK | 31:25.188400 | 67.5p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maria Gräfnings | Östersunds SK | 30:46.184500 | 69.0p | ||||
2 | Karin Vemhäll | Rembo IK | 32:55.197400 | 64.5p | ||||
3 | Nadja Korhonen | Domnarvets GOIF | 33:22.200100 | 63.6p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mattias Nilsson | Falu IK | 27:11.163000 | |||||
2 | Viktor Hases | IFK Hedemora SK | 28:11.169000 | |||||
3 | Martin Liljemark | SK Bore | 28:29.170800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jesper Modin | Piteå Elit SK | 26:48.160700 | |||||
2 | Johan Nyman | Stockviks SF | 27:12.163100 | |||||
3 | Adam Johansson | IFK Mora SK | 27:53.167200 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Stina Nilsson | Malungs IF | 25:44.154300 | |||||
2 | Katarina Olsson | Fränsta IK | 25:58.155700 | |||||
3 | Madeleine Thorn | Bengtsfors Bois | 26:09.156800 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Rebecka Forsberg | Malungs IF | 24:36.147500 | |||||
2 | Jenny Landström | Malungs IF | 24:48.148700 | |||||
3 | Caroline Glännerud | Domnarvets GOIF | 25:41.154000 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Janjons | Domnarvets GOIF | 24:14.145300 | |||||
2 | Jessica Nilsson | Kvarnsvedens GOIF SK | 24:17.145600 | |||||
3 | Ninni Hedberg | Norbergs SK | 24:26.146500 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hanna Brodin | Åsarna IK | 21:44.130300 | |||||
2 | Kajsa Snihs | IK Jarl Rättvik | 22:45.136400 | |||||
3 | Helene Sandbäck | Malungs IF | 23:20.139900 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gustav Lindblad | Fränsta IK | 25:06.150500 | |||||
2 | Gustav Larsson | Hudiksvalls IF | 26:05.156400 | |||||
3 | Joacim Remneland | Bengtsfors Bois | 26:05.156400 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Karl-Johan Westberg | Borås SK | 23:23.140200 | |||||
2 | Jesper Arnesson | Idre SK | 23:32.141100 | |||||
3 | Joacim Lindstedt | Domnarvets GOIF | 24:16.145500 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Hallström | Idre SK | 22:02.132100 | |||||
2 | Alfred Brodin | Falu IK | 22:30.134900 | |||||
3 | Jesper Nyström | Rembo IK | 22:49.136800 | |||||
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Johan Eriksson | IFK Hedemora SK | 21:30.128900 | |||||
2 | Marcus Remneland | Bengtsfors Bois | 22:02.132100 | |||||
3 | Niklas Göransson | Stockviks SF | 22:06.132500 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hedda Bångman | Sundbybergs IK | 22:02.132100 | |||||
2 | Linnéa Nyström | Älvdalens IF SK | 22:03.132200 | |||||
3 | Sabina Månsson | Garphyttans IF | 22:07.132600 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Wikberg | Grava SK | 19:50.118900 | |||||
2 | Ida Nilsson | Kvarnsvedens GOIF SK | 19:52.119100 | |||||
3 | Evelina Larsson | Sundbybergs IK | 19:54.119300 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | David Hedman | Korsnäs IF SK | 18:38.111700 | |||||
2 | Eddie Edström | Alnö SK | 19:46.118500 | |||||
3 | Henrik Montén | Domnarvets GOIF | 20:11.121000 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Fors | Domnarvets GOIF | 18:22.110100 | |||||
2 | Anton Hedlund | Åshammars IK | 18:57.113600 | |||||
3 | Gabriel Thorn | Bengtsfors Bois | 19:00.113900 |