Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS
2004-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
26:48.160700
2
Johan Nyman
Stockviks SF
27:12.163100
+24.2300
3
Adam Johansson
IFK Mora SK
27:53.167200
+1:05.6400
4
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
27:58.167700
+1:10.6900
5
Nils Fors
Åmotfors IF
27:59.167800
+1:11.7000
6
Christian Stjärnström
Högbo GOIF
28:00.167900
+1:12.7100
7
Daniel Fagerlund
Malungs IF
28:02.168100
+1:14.7300
8
Fredrik Schaerström
Selånger SOK
28:43.172200
+1:55.11400
9
Johan Herrman
SK Ringen
28:56.173500
+2:08.12700
10
Hampus Norberg
Häverödals IF
29:02.174100
+2:14.13300
11
Mattias Larsson
Skogspojkarnas OK
29:05.174400
+2:17.13600
12
Tomas Igelström
IFK Hedemora SK
29:20.175900
+2:32.15100
13
Stefan Hådell
Hudiksvalls IF
29:27.176600
+2:39.15800
14
Johannes Dalsten
Hybo AIK
29:28.176700
+2:40.15900
15
Viktor Lööf
Hedesunda IF
29:37.177600
+2:49.16800
16
Viktor Stjerndahl
Borås GIF
29:41.178000
+2:53.17200
17
Patrik Carlsson
Knutby IF
29:44.178300
+2:56.17500
18
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
29:49.178800
+3:01.18000
19
Joël Sloof
SK Bore
29:56.179500
+3:08.18700
20
Patric Björk
Rembo IK
29:57.179600
+3:09.18800
21
Niklas Gustafsson
Hössna IF
30:02.180100
+3:14.19300
22
Robert Jansson
Rembo IK
30:02.180100
+3:14.19300
23
Erik Stenqvist Ryen
IFK Mora SK
30:03.180200
+3:15.19400
24
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
30:07.180600
+3:19.19800
25
Philip Forsman
Elfsborgs SOK
30:11.181000
+3:23.20200
26
Erik Fredriksson
Hudiksvalls IF
30:13.181200
+3:25.20400
27
Albert Nilsson
Bjuråkers GOIF
30:44.184300
+3:56.23500
28
Daniel Kullberg
Garphyttans IF
30:45.184400
+3:57.23600
29
Stefan Rosenqvist
IFK Bergvik
31:06.186500
+4:18.25700
30
Calle Grape
Domnarvets GOIF
31:07.186600
+4:19.25800
31
Martin Nyström
Rembo IK
31:22.188100
+4:34.27300
32
Björn Åberg
Skogspojkarnas OK
31:55.191400
+5:07.30600
33
Johan Sonesson
Domnarvets GOIF
31:56.191500
+5:08.30700
34
Daniel Hårdfelt
Bengtsfors Bois
31:56.191500
+5:08.30700
35
Daniel Larsson-Löfqvist
Sundbybergs IK
32:04.192300
+5:16.31500
36
Alexander Damlin
Bengtsfors Bois
32:07.192600
+5:19.31800
37
Daniel Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
32:47.196600
+5:59.35800
38
Mickael Åkerblom
Arlanda-Märsta SK
34:07.204600
+7:19.43800
39
Niklas Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
34:09.204800
+7:21.44000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)