Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS
2004-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart
1
Johan Eriksson
IFK Hedemora SK
21:30.128900
2
Marcus Remneland
Bengtsfors Bois
22:02.132100
+32.3100
3
Niklas Göransson
Stockviks SF
22:06.132500
+36.3500
4
Oscar Byhlinder
Orsa SK
22:06.132500
+36.3500
5
Jonas Ahlstrand
Norbergs SK
22:07.132600
+37.3600
6
Emil Lindström
SK Bore
22:08.132700
+38.3700
7
Marcus Jonsson
Knutby IF
22:09.132800
+39.3800
8
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
22:14.133300
+44.4300
9
Anton Lindblad
Östersunds SK
22:21.134000
+51.5000
10
Byns Mattias Larsson
Dala-Järna IK
22:36.135500
+1:06.6500
11
Johan Berlin
Knutby IF
22:37.135600
+1:07.6600
12
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
22:51.137000
+1:21.8000
13
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
22:57.137600
+1:27.8600
14
Markus von Knorring
Stockviks SF
22:57.137600
+1:27.8600
15
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
23:00.137900
+1:30.8900
16
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
23:08.138700
+1:38.9700
17
Christian Brink
Njutångers IF
23:24.140300
+1:54.11300
18
Mikael Sandgren
Stora Tuna IK SK
23:35.141400
+2:05.12400
19
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
23:35.141400
+2:05.12400
20
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
23:40.141900
+2:10.12900
21
Niklas Persson
Älvdalens IF SK
23:43.142200
+2:13.13200
22
Mikael Bergsten
Hudiksvalls IF
23:46.142500
+2:16.13500
23
Jesper Brofjärd
Borås GIF
23:48.142700
+2:18.13700
24
Per Sjögren
Bjuråkers GOIF
24:10.144900
+2:40.15900
25
Fredrik Carlsson
Knutby IF
24:16.145500
+2:46.16500
26
Markus Hjelm
Tranemo IF
24:28.146700
+2:58.17700
27
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
24:29.146800
+2:59.17800
28
Johan Lindberg
Boxholm-Ekeby SK
24:30.146900
+3:00.17900
29
Robert Bjöklin
Månkarbo IF
24:48.148700
+3:18.19700
30
Dennis Höglund
IFK Hedemora SK
24:52.149100
+3:22.20100
31
Elis Lindström
Bengtsfors Bois
24:54.149300
+3:24.20300
32
Robin Sjöblom
IK Jarl Rättvik
24:58.149700
+3:28.20700
33
Niklas Andersson
Orsa SK
24:59.149800
+3:29.20800
34
Jonas Klahr
Orsa SK
25:00.149900
+3:30.20900
35
Magnus Berndtson
Köla AIK
25:02.150100
+3:32.21100
36
Daniel Bysell
Orsa SK
25:03.150200
+3:33.21200
37
Mattias Dahlgren
Filipstads SF
25:03.150200
+3:33.21200
38
Tom Impola
Malungs IF
25:16.151500
+3:46.22500
39
Lucien Sloof
SK Bore
25:16.151500
+3:46.22500
40
Fredrik Nilsson
Bjuråkers GOIF
25:33.153200
+4:03.24200
41
Anton Sundström
Sisu Forshaga SK
25:34.153300
+4:04.24300
42
Niklas Noaksson
Knutby IF
25:36.153500
+4:06.24500
43
Tomas Eriksson
Älvdalens IF SK
25:58.155700
+4:28.26700
44
Hampus Ohlström
IK Rex
26:18.157700
+4:48.28700
45
Oskar Bodemyr
Idre SK
26:35.159400
+5:05.30400
46
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
26:56.161500
+5:26.32500
47
Ronny Wedin
Norbergs SK
27:10.162900
+5:40.33900
48
Gustav Niord
Borensbergs IF SK
27:34.165300
+6:04.36300
49
Nils Masser
Hällefors SK
28:14.169300
+6:44.40300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)