Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
LO-Spåret
2011-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Simon Sveder
Högbo GOIF
1:47:03.642200
78.7p
2
H 21
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:49:20.655900
+2:17.13600
77.0p
3
H 21
Lars Wedholm
Filipstads SF
1:50:50.664900
+3:47.22600
76.0p
4
H 21
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
1:51:03.666200
+4:00.23900
75.8p
5
H 21
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
1:51:05.666400
+4:02.24100
75.8p
6
H 21
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
1:51:09.666800
+4:06.24500
75.8p
7
H 21
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
1:56:22.698100
+9:19.55800
72.4p
8
H 21
Erik Malm
Karlslunds IF SF
1:56:52.701100
+9:49.58800
72.1p
9
H 21
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
1:56:53.701200
+9:50.58900
72.1p
10
H 21
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
1:56:57.701600
+9:54.59300
72.0p
11
H 21
Leif Törnqvist
Norabygdens SK
1:59:51.719000
+12:48.76700
70.3p
12
H 21
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:02:02.732100
+14:59.89800
69.0p
13
H 21
Johan Ånger
Hällefors SK
2:03:09.738800
+16:06.96500
68.4p
14
H 21
Thobias Berggren
Hällefors SK
2:03:37.741600
+16:34.99300
68.1p
15
H 21
Torben Malm
Garphyttans IF
2:06:04.756300
+19:01.114000
66.8p
16
H 21
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:07:58.767700
+20:55.125400
65.8p
17
H 21
Åke Svensson
Sisu Forshaga SK
2:08:14.769300
+21:11.127000
65.7p
17
H 21
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
2:08:14.769300
+21:11.127000
65.7p
19
H 21
Gunnar Spelkvist
Hällefors SK
2:08:15.769400
+21:12.127100
65.7p
20
H 21
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
2:11:00.785900
+23:57.143600
64.3p
21
H 21
Andreas Söderling
Karlslunds IF SF
2:13:06.798500
+26:03.156200
63.3p
22
D 21
Anna Larsson
Hagfors SF
2:14:19.805800
+27:16.163500
62.7p
23
D 21
Karin Forsberg
Karlslunds IF SF
2:15:40.813900
+28:37.171600
62.1p
24
H 21
Thomas Andersson
Hällefors SK
2:17:46.826500
+30:43.184200
61.1p
25
H 21
Jacob Björklund
Ka 3 IF, Fårösund
2:20:10.840900
+33:07.198600
60.1p
26
H 21
Anders Sandberg
Hällefors SK
2:21:07.846600
+34:04.204300
59.7p
27
H 21
Mikael Bilock
Karlslunds IF SF
2:21:10.846900
+34:07.204600
59.7p
28
H 21
Christer Lilja
Brevens IF
2:22:16.853500
+35:13.211200
59.2p
29
H 21
Fredrik Rådström
Hällefors SK
2:23:38.861700
+36:35.219400
58.6p
30
H 21
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
2:24:10.864900
+37:07.222600
58.4p
31
H 21
Jan Ermefjäll
Karlslunds IF SF
2:26:57.881600
+39:54.239300
57.3p
32
H 21
Michael Bergkvist
Hällefors SK
2:34:13.925200
+47:10.282900
54.6p
33
D 21
Sofia Holmgård
Kils OK
2:35:31.933000
+48:28.290700
54.2p
34
H 21
Håkan Palmqvist
Hällefors SK
2:45:33.993200
+58:30.350900
50.9p
35
D 21
Therese Berggren
Hällefors SK
2:48:13.1009200
+1:01:10.366900
50.1p
36
D 21
Iren Gottmarsson
Hällefors SK
2:50:42.1024100
+1:03:39.381800
49.3p
37
H 21
Tomas Andersson
Hällefors SK
2:54:19.1045800
+1:07:16.403500
48.3p
38
D 21
Emma Fransson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
38
H 21
Ulf Eriksson
Hällefors SK
23:59:59.8639800
38
H 21
Christer Pertun
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
38
H 21
Sven Löfvenberg
Hällefors SK
23:59:59.8639800
38
H 21 Motion
Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
23:59:59.8639800
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Per Sandberg
Filipstads SF
52:09.312800
72.4p
2
H 20
Oscar Nilsson
Karlslunds IF SF
55:23.332200
+3:14.19300
68.1p
3
H 20
Anders Sveder
Hällefors SK
57:35.345400
+5:26.32500
65.5p
4
H 21 Motion
Mikael Jansson
Hällbybrunns IF
1:04:15.385400
+12:06.72500
58.7p
5
H 21 Motion
Ingvar Nilsson
Hällefors SK
1:05:57.395600
+13:48.82700
57.2p
6
D 20
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
1:06:12.397100
+14:03.84200
57.0p
7
D 21 Motion
Anna Jansson
Hällbybrunns IF
1:06:38.399700
+14:29.86800
56.6p
8
H 21 Motion
Henrik Jonsson
Hällbybrunns IF
1:07:54.407300
+15:45.94400
55.6p
9
H 21 Motion
Örjan Gustavsson
Hällbybrunns IF
1:09:45.418400
+17:36.105500
54.1p
10
H 21 Motion
Per Gustafsson
Hällbybrunns IF
1:11:25.428400
+19:16.115500
52.8p
11
H 21 Motion
Sören Grip
Hällefors SK
1:14:06.444500
+21:57.131600
50.9p
12
D 21 Motion
Frida Karbing
Karlslunds IF SF
1:16:32.459100
+24:23.146200
49.3p
13
D 21 Motion
Sofia Gustafsson
Hällbybrunns IF
1:16:38.459700
+24:29.146800
49.2p
14
H 21 Motion
Erik Källiden
Granbergsdals IF
1:17:33.465200
+25:24.152300
48.7p
15
D 20
Karin Gustafsson
Hagaby GOIF
1:18:54.473300
+26:45.160400
47.8p
16
H 21 Motion
Ken Lindeberg Lindvet
Hällefors SK
1:22:09.492800
+30:00.179900
45.9p
17
H 21 Motion
Ludde Johan Lundin
Hällefors SK
1:24:32.507100
+32:23.194200
44.6p
18
H 21 Motion
Leif Kjellgren
Äppelbo AIK
1:25:31.513000
+33:22.200100
44.1p
19
H 21 Motion
Sven Blomkvist
Äppelbo AIK
1:28:07.528600
+35:58.215700
42.8p
20
D 21 Motion
Rut Svensson
Norabygdens SK
1:31:45.550400
+39:36.237500
41.1p
21
D 20
Eva Gustavsson
Hagaby GOIF
1:35:23.572200
+43:14.259300
39.6p
22
D 21 Motion
Greta Hultqvist
Hällefors SK
1:36:28.578700
+44:19.265800
39.1p
23
H 21 Motion
Erik Wahlström
Hällefors SK
1:37:12.583100
+45:03.270200
38.8p
24
D 21 Motion
Linda Engström
Ställbergs IK
1:40:06.600500
+47:57.287600
37.7p
25
D 21 Motion
Ella Wessen
Hällefors SK
1:44:48.628700
+52:39.315800
36.0p
25
D 21 Motion
Linda Olsson
Hällefors SK
1:44:48.628700
+52:39.315800
36.0p
27
D 21 Motion
Klara Holmgård
Kils Rf
1:55:58.695700
+1:03:49.382800
32.5p
28
H 20
Conny Carlsson
Hällefors SK
23:59:59.8639800
28
H 20
Andreas Söderling
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Johan Håkansson
Wedevågs IF
34:44.208300
2
H 16
Adam Bilock
Karlslunds IF SF
34:45.208400
+1
3
H 16
Martin Spjut
Hällefors SK
37:33.225200
+2:49.16800
4
D 21 Motion
Cecilia Johnsson
Hällbybrunns IF
39:27.236600
+4:43.28200
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 14
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
16:20.97900
2
D 14
Ida Jansson
Hällbybrunns IF
16:39.99800
+19.1800
3
H 14
Elias Edvinsson
Hagfors SF
17:16.103500
+56.5500
4
D 14
Ida Melén
Filipstads SF
17:23.104200
+1:03.6200
5
D 14
Kristine Håkansson
Wedevågs IF
19:26.116500
+3:06.18500
6
H 14
Pontus Gottmarsson
Hällefors SK
21:33.129200
+5:13.31200
7
D 14
Linda Carlsson
Hällefors SK
22:11.133000
+5:51.35000
8
D 14
Linn Spjut
Hällefors SK
28:57.173600
+12:37.75600
9
D 14
Nathalie Carlsson
Hällefors SK
29:50.178900
+13:30.80900
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 12
Frida Svensson
Filipstads SF
8:01.48000
2
H 12
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
8:04.48300
+3.200
3
H 12
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
8:07.48600
+6.500
4
D 12
Alicia Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:09.48800
+8.700
5
H 12
Alfred Nilsson
Hagfors SF
8:17.49600
+16.1500
6
H 12
Freddy Swartling
Garphyttans IF
8:32.51100
+31.3000
7
H 12
Elias Gustafsson
Hällbybrunns IF
8:38.51700
+37.3600
8
H 10
Edvard Nilsson
Hagfors SF
8:41.52000
+40.3900
9
H 12
Petter Fagerhill
Ställbergs IK
8:48.52700
+47.4600
10
H 12
Anton Falck Hermansson
Filipstads SF
8:50.52900
+49.4800
11
H 12
Rasmus Ström
Ställbergs IK
8:57.53600
+56.5500
12
H 12
Andreas Zedig
Ställbergs IK
9:03.54200
+1:02.6100
13
H 12
Emil Mithander
Filipstads SF
9:42.58100
+1:41.10000
14
H 12
Edwin Franzen
Ställbergs IK
9:52.59100
+1:51.11000
15
D 10
Agnes Larsson
Ställbergs IK
10:09.60800
+2:08.12700
16
H 10
Nils Kylborn
Almby IK
10:12.61100
+2:11.13000
17
H 10
Jonathan Swartling
Garphyttans IF
10:14.61300
+2:13.13200
18
H 10
Eric Gustafsson
Hällbybrunns IF
10:47.64600
+2:46.16500
19
H 10
Isak Söderlund
Ulriksbergs IK
10:59.65800
+2:58.17700
20
H 12
Oscar Jansson
Hällefors SK
11:04.66300
+3:03.18200
21
D 12
Moa Ryen Blåder
Filipstads SF
11:08.66700
+3:07.18600
22
D 12
Emma Johnsson
Hällbybrunns IF
11:17.67600
+3:16.19500
23
D 10
Nora Jonsson
Filipstads SF
11:25.68400
+3:24.20300
24
D 12
Grete Bergman
Garphyttans IF
11:46.70500
+3:45.22400
25
D 12
Ronja Söderlund Siren
Hällefors SK
12:18.73700
+4:17.25600
26
D 10
Alva Ryen Blåder
Filipstads SF
12:42.76100
+4:41.28000
27
H 10
Fabian Hermansson
Filipstads SF
12:43.76200
+4:42.28100
28
D 10
Ellen Gustafsson
Hällbybrunns IF
12:58.77700
+4:57.29600
29
D 12
Sara Lindqvist
Hällefors SK
13:40.81900
+5:39.33800
30
H 10
Victor Hultman
Filipstads SF
15:20.91900
+7:19.43800
31
D 10
Lovisa Andersson
Hällefors SK
15:35.93400
+7:34.45300
32
D 12
Katrin Sandberg
Filipstads SF
15:53.95200
+7:52.47100
33
D 10
Ebba Kuurne
Hällefors SK
20:02.120100
+12:01.72000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)