2023-09-02 | ||||||||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
25 | Adam Rohr | SK Bore | 1:42:50.616900 | 75.7p | ||||
2023-08-19 | ||||||||
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | David Bergkvist | SK Bore | 1:19:29.476800 | 70.3p | ||||
15 | Mikael Åström | SK Bore | 1:24:51.509000 | 65.8p | ||||
17 | Henrik Johansson | SK Bore | 1:30:48.544700 | 61.5p | ||||
2023-08-13 | ||||||||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:31:30.548900 | 82.8p | ||||
2023-05-13 | ||||||||
28km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | Adrian Lundberg | Sk Bore Torsby | 1:11:10.426900 | 82.4p | ||||
2023-04-23 | ||||||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Greta Malmström | SK Bore | 2:56.17530 | |||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Axel Malmström | SK Bore | 2:41.16090 | |||||
2023-04-22 | ||||||||
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
- | Kasper Olsen | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2023-04-22 | ||||||||
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
14 | Axel Malmström | SK Bore | 10:15.61460 | |||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
3 | Greta Malmström | SK Bore | 9:24.56340 | |||||
2023-03-25 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Adrian Lundberg | SK Bore | 2:01:47.730600 | 82.2p | ||||
2023-03-25 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
20 | Joel Nilsson | SK Bore | 15:20.91940 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Nils Liljemark | SK Bore | 11:35.69480 | |||||
15 | Axel Malmström | SK Bore | 12:23.74290 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Greta Malmström | SK Bore | 8:47.52650 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
19 | Elias Henriksson | SK Bore | 9:43.58210 | |||||
2023-02-19 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | David Bergkvist | SK Bore | 2:15:01.810000 | 70.3p | ||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
39 | Per Törnevik | SK Bore | 2:56:45.1060400 | 51.0p | ||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Olle Olsson | SK Bore | 2:26:08.876700 | 63.9p | ||||
2023-02-18 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
33 | David Bergkvist | SK Bore | 2:12:23.794200 | 75.0p | ||||
2023-02-18 | ||||||||
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Peter Brekke | SK Bore | 2:26:25.878400 | 59.8p | ||||
2023-02-17 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
3 | Elias Henriksson | SK Bore Torsby | 36:54.221300 | |||||
2023-02-12 | ||||||||
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | Maja Johnsson | SK Bore | 4:13:22.1520100 | 42.4p | ||||
2023-02-05 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Peter Brekke | SK Bore | 2:16:00.815900 | 56.8p | ||||
2023-02-05 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 1:56:14.697300 | 80.6p | ||||
9 | David Bergkvist | SK Bore | 2:09:42.778100 | 71.4p | ||||
18 | Olle Olsson | SK Bore | 2:26:10.876900 | 62.6p | ||||
20 | Mikael Åström | SK Bore | 2:28:25.890400 | 61.6p | ||||
25 | Johan Erlaby | SK Bore | 2:36:00.935900 | 58.3p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Filip Eriksson | SK Bore | 1:14:45.448400 | 60.5p | ||||
2023-02-04 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:47:19.643810 | 84.4p | ||||
39 | Simon Lundberg | SK Bore | 2:08:38.771770 | 67.6p | ||||
2023-02-01 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
58 | Eric Westberg | SK Bore | 35:20.211900 | 79.9p | ||||
78 | Kasper Olsen | SK Bore | 36:02.216150 | 78.5p | ||||
83 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 36:14.217380 | 78.1p | ||||
2023-01-22 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
31 | Adam Rohr | SK Bore | 1:55:30.692960 | 74.2p | ||||
2023-01-22 | ||||||||
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Eric Westberg | SK Bore | 2:36.15500 | |||||
2023-01-21 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
23 | Kasper Olsen | SK Bore | 1:42:54.617300 | 81.7p | ||||
90 | Simon Lundberg | SK Bore | 1:56:46.700500 | 70.0p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
13 | David Bergkvist | SK Bore | 1:53:10.678900 | 72.7p | ||||
106 | Per Törnevik | SK Bore | 2:31:50.910900 | 51.5p | ||||
2023-01-15 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
21 | David Bergkvist | SK Bore | 2:04:08.744700 | 72.2p | ||||
69 | Per Törnevik | SK Bore | 2:46:00.995900 | 52.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Mikael Åström | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
2023-01-08 | ||||||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
18 | Joel Nilsson | SK Bore | 20:49.124850 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
20 | Alice Persson | SK Bore | 19:36.117550 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
24 | Felicia Ottosson | SK Bore | 18:55.113470 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
10 | Axel Malmström | SK Bore | 9:16.55510 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
12 | Melker Uppvall | SK Bore | 9:26.56530 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Greta Malmström | SK Bore | 6:50.40930 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
12 | Irma Persson | SK Bore | 6:04.36340 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
9 | Elias Henriksson | SK Bore | 7:47.46640 | |||||
2023-01-08 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Louise Hallander | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2023-01-08 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:47:06.642500 | 84.2p | ||||
13 | Oscar Persson | SK Bore | 1:53:03.678200 | 79.2p | ||||
15 | Kasper Olsen | SK Bore | 1:54:10.684900 | 78.4p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | David Bergkvist | SK Bore | 2:00:14.721300 | 74.0p | ||||
4 | Martin Eriksson | SK Bore | 2:07:43.766200 | 69.2p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Mikael Åström | SK Bore | 2:20:03.840200 | 62.6p | ||||
10 | Johan Erlandsson | SK Bore | 4:00:32.1443100 | 35.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Peter Brekke | SK Bore | 2:41:16.967500 | 53.7p | ||||
2023-01-07 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
19 | Joel Nilsson | SK Bore | 17:16.103560 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
32 | Felicia Ottosson | SK Bore | 12:17.73670 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
19 | Axel Malmström | SK Bore | 12:59.77830 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
14 | Melker Uppvall | SK Bore | 12:04.72330 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
4 | Greta Malmström | SK Bore | 8:28.50730 | |||||
2023-01-07 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
36 | Louise Hallander | SK Bore | 37:45.226440 | 60.2p | ||||
2022-12-10 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Joel Nilsson | SK Bore | 13:17.79600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
18 | Felicia Ottosson | SK Bore | 8:20.49900 | |||||
23 | Maja Syversen | SK Bore | 8:47.52600 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Ellen Syversen | SK Bore | 3:54.23300 | |||||
2022-09-25 | ||||||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Kasper Olsen | SK Bore | 3:53:17.1399600 | 75.3p | ||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
21 | Adrian Lundberg | SK Bore | 3:27:32.1245100 | 88.3p | ||||
2022-08-20 | ||||||||
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:14:01.444000 | 73.9p | ||||
16 | Simon Lundberg | SK Bore | 1:24:25.506400 | 64.8p | ||||
2022-04-23 | ||||||||
24km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
34 | Louise Hallander | SK Bore | 1:38:23.590250 | 55.8p | ||||
2022-04-10 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
- | Arvid Värmsjö | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
54 | Louise Hallander | SK Bore | 53:13.319260 | 62.4p | ||||
2022-04-09 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
63 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 45:11.271010 | 70.9p | ||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
70 | Louise Hallander | SK Bore | 25:44.154340 | 61.7p | ||||
2022-04-08 | ||||||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
51 | Louise Hallander | SK Bore | ||||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
55 | Arvid Värmsjö | SK Bore | ||||||
2022-04-02 | ||||||||
55km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
23 | Adrian Lundberg | SK Bore | 2:30:56.905500 | 78.6p | ||||
2022-03-26 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:46:55.641400 | 79.2p | ||||
21 | Simon Lundberg | SK Bore | 2:05:37.753600 | 64.6p | ||||
2022-03-19 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Louise Hallander | SK Bore | 37:30.224940 | 58.4p | ||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Nils Liljemark | SK Bore | 6:29.38880 | |||||
2022-03-12 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
63 | Louise Hallander | SK Bore | 16:17.97640 | 57.4p | ||||
2022-03-10 | ||||||||
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
52 | Louise Hallander | SK Bore | ||||||
2022-03-09 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
56 | Louise Hallander | SK Bore | 37:31.225040 | 58.1p | ||||
2022-02-20 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
15 | Adrian Lundberg | SK Bore | 2:04:57.749600 | 77.2p | ||||
53 | Victor Jonsson | SK Bore | 2:35:22.932100 | 58.6p | ||||
55 | Erik Johannesson | SK Bore | 2:36:55.941400 | 57.9p | ||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Olle Olsson | SK Bore | 2:25:15.871400 | 63.7p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Carina Eriksson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2022-02-19 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Jakob Tellsén | SK Bore | 1:54:11.685020 | 78.9p | ||||
2022-02-19 | ||||||||
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Peter Brekke | SK Bore | 2:39:32.957100 | 54.5p | ||||
2022-02-13 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Jakob Tellsén | SK Bore | 1:54:34.687300 | 77.7p | ||||
2022-02-12 | ||||||||
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
19 | Christian Fjellind | SK Bore | 3:11:45.1150400 | 52.9p | ||||
2022-02-12 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
33 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 2:05:25.752470 | 72.7p | ||||
- | Adrian Lundberg | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | David Bergkvist | SK Bore | 2:06:36.759550 | 71.9p | ||||
2022-02-12 | ||||||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
19 | Greta Malmström | SK Bore | 4:13.25200 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Axel Malmström | SK Bore | 3:22.20100 | |||||
2022-02-12 | ||||||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Greta Malmström | SK Bore | ||||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Axel Malmström | SK Bore | 6:26.38500 | |||||
2022-02-06 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Peter Brekke | SK Bore | 2:37:43.946200 | 56.8p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Olle Adolfsson | SK Bore | 2:32:37.915600 | 59.0p | ||||
2022-02-05 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
23 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:46:32.639180 | 77.9p | ||||
2022-01-29 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Bill Impola | Sk Bore | 1:45:36.633510 | 79.0p | ||||
2022-01-29 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Bob Impola | SK Bore Torsby | 23:59:59.8639800 | |||||
2022-01-23 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
11 | Jakob Tellsén | SK Bore | 1:54:58.689750 | 78.9p | ||||
2022-01-22 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Lovisa Modig | SK Bore | 1:53:25.680400 | 75.7p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
38 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:50:08.660700 | 79.0p | ||||
46 | Bill Impola | SK Bore | 1:51:46.670500 | 77.3p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | David Bergkvist | SK Bore | 1:56:51.701000 | 72.5p | ||||
2022-01-18 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Joel Nilsson | SK Bore | 13:40.81900 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Alice Persson | SK Bore | 9:27.56600 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
- | Felicia Ottosson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Irma Persson | SK Bore | 5:54.35300 | |||||
2022-01-16 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Maja Rådström | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 1:44:31.627000 | 83.4p | ||||
5 | Adrian LUNDBERG | Sk Bore Torsby | 1:46:17.637600 | 81.3p | ||||
41 | Victor MASCHEL | SK Bore | 3:02:07.1092600 | 39.4p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | David Bergkvist | SK Bore | 1:55:12.691100 | 72.3p | ||||
7 | Martin Eriksson | SK Bore | 1:56:49.700800 | 70.9p | ||||
12 | Mikael Åström | SK Bore | 2:10:57.785600 | 60.4p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Olle Olsson | SK Bore | 2:05:20.751900 | 64.2p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Sofie Olsson | SK Bore | 3:20:28.1202700 | 35.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Victor Jonsson | SK Bore | 2:20:25.842400 | 55.0p | ||||
4 | Per Johannesson | SK Bore | 2:28:42.892100 | 51.0p | ||||
2022-01-09 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Inga-Lill Persson | SK Bore | 2:51:00.1025900 | 48.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
15 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:56:14.697300 | 81.9p | ||||
125 | Jakob Tellsén | SK Bore | 2:18:08.828700 | 63.9p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
16 | David Bergkvist | SK Bore | 2:08:18.769700 | 70.9p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
57 | Olle Olsson | SK Bore | 2:27:49.886800 | 58.3p | ||||
64 | Mikael Åström | SK Bore | 2:30:08.900700 | 57.0p | ||||
2022-01-09 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
12 | Joel Nilsson | SK Bore | 15:33.93240 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
20 | Trulsa Lech | SK Bore | 11:45.70440 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
15 | Lova Lech | SK Bore | 11:26.68570 | |||||
2022-01-08 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Joel Nilsson | SK Bore | 15:01.90030 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
21 | Trulsa Lech | SK Bore | 9:43.58260 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Lova Lech | SK Bore | 8:35.51410 | |||||
2021-12-19 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
44 | Eric Westberg | SK Bore Torsby | 42:17.253620 | 75.9p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
19 | Arvid Värmsjö | SK Bore Torsby | 40:55.245410 | 79.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
53 | Louise Hallander | SK Bore Torsby | 32:42.196110 | 60.9p | ||||
2021-12-18 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
43 | Eric Westberg | SK Bore | 25:34.153380 | 76.0p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
25 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 24:38.147770 | 79.7p | ||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
72 | Julia Björn | SK Bore | 24:05.144410 | 59.1p | ||||
74 | Louise Hallander | SK Bore | 24:13.145220 | 58.7p | ||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
24 | Wilma Björn | SK Bore | 22:11.133040 | 65.5p | ||||
2021-12-12 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
28 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 43:53.263270 | 80.4p | ||||
2021-12-12 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
11 | Louise Hallander | SK Bore | 53:51.323010 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
10 | Eric Westberg | SK Bore | 42:22.254150 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
6 | Adrian Lundberg | SK Bore | 50:24.302310 | |||||
6.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
22 | Joel Nilsson | SK Bore | 38:19.229880 | |||||
3.3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
29 | Felicia Ottosson | SK Bore | 24:10.144950 | |||||
2021-12-11 | ||||||||
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
28 | Arvid Värmsjö | SK Bore | ||||||
2021-09-19 | ||||||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
24 | Inga-Lill Persson | SK Bore | 5:05:32.1833100 | 49.6p | ||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
45 | Adrian Lundberg | SK Bore | 3:30:48.1264700 | 81.6p | ||||
99 | Adam Rohr | SK Bore | 3:51:11.1387000 | 71.6p | ||||
262 | Per Wiksten | SK Bore | 5:10:38.1863700 | 48.6p | ||||
286 | Andreas Karlsson | SK Bore | 5:44:18.2065700 | 42.7p | ||||
2021-09-04 | ||||||||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
19 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:32:06.552500 | 79.7p | ||||
2021-08-28 | ||||||||
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Adrian Lundberg | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2021-08-28 | ||||||||
32km, Rullskidor, Masstart | ||||||||
1 | Louise Hallander | SK Bore | 1:45:22.632100 | 58.9p | ||||
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
41 | David Bergkvist | SK Bore | 2:11:58.791700 | 63.1p | ||||
2021-08-21 | ||||||||
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:12:00.431900 | 83.2p | ||||
18 | Mikael Åström | SK Bore | 1:24:20.505900 | 66.2p | ||||
24 | Olle Olsson | SK Bore | 1:29:29.536800 | 61.0p | ||||
2021-08-15 | ||||||||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
14 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:32:33.555200 | 77.3p | ||||
2021-06-05 | ||||||||
57km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
28 | Adrian Lundberg | SK Bore | 2:53:16.1039570 | 69.3p | ||||
2021-02-21 | ||||||||
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Adrian Lundberg | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
2021-02-06 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
79 | Andreas Albinsson | SK Bore | 2:02:26.734500 | 65.4p | ||||
2021-02-02 | ||||||||
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Saga Värmsjö | SK Bore | 19:08.114700 | |||||
- | Evelina Eriksson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Vera Värmsjö | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Filip Eriksson | SK Bore | 16:28.98700 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Joel Nilsson | SK Bore | 8:00.47900 | |||||
2021-01-30 | ||||||||
15km, Längdskidor | ||||||||
41 | Adrian Lundberg | SK Bore | 45:20.271900 | 74.8p | ||||
2021-01-24 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
52 | Kerstin Näslund | SK Bore | 32:09.192860 | 64.8p | ||||
55 | Elin Westh | SK Bore | 32:21.194020 | 64.4p | ||||
2021-01-23 | ||||||||
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
57 | Kerstin Näslund | SK Bore | 3:26.20510 | |||||
74 | Elin Westh | SK Bore | 3:32.21130 | |||||
2021-01-19 | ||||||||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
6 | Julia Björn | SK Bore | 25:23.152250 | |||||
10 | Saga Värmsjö | SK Bore | 27:42.166190 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Joel Nilsson | SK Bore | 11:11.67000 | |||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
6 | Olle Olsson | SK Bore | 9:53.59200 | |||||
2021-01-17 | ||||||||
8.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Kerstin Näslund | SK Bore | 24:36.147500 | 69.8p | ||||
8 | Elin Westh | SK Bore | 24:45.148400 | 69.4p | ||||
2021-01-10 | ||||||||
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
22 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:03:38.381730 | 82.6p | ||||
35 | Eric Westberg | SK Bore | 1:05:05.390420 | 80.7p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
52 | Alma Nordström | SK Bore | 53:09.318860 | 65.1p | ||||
2021-01-10 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Bob Impola | SK Bore | 2:00:42.724100 | 85.3p | ||||
41 | Adrian Lundberg | SK Bore | 2:11:56.791500 | 75.5p | ||||
2021-01-09 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
48 | Eric Westberg | SK Bore Torsby | 33:59.203830 | 79.6p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
76 | Alma Nordström | SK Bore | 20:58.125720 | 62.1p | ||||
2020-12-28 | ||||||||
20km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
24 | Jakob Tellsén | SK Bore | 53:06.318590 | 82.0p | ||||
2020-10-31 | ||||||||
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Mikael Åström | SK Bore | 1:23:27.500600 | 64.5p | ||||
2020-09-05 | ||||||||
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:14:22.446100 | 76.8p | ||||
5 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:14:38.447700 | 76.4p | ||||
13 | David Bergkvist | SK Bore | 1:23:21.500000 | 65.6p | ||||
19 | Olle Olsson | SK Bore | 1:28:11.529000 | 60.8p | ||||
21 | Mikael Åström | SK Bore | 1:31:21.548000 | 58.1p | ||||
2020-07-11 | ||||||||
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
5 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:20:27.482600 | 75.7p | ||||
11 | David Bergkvist | SK Bore | 1:28:20.529900 | 69.0p | ||||
18 | Mikael Åström | SK Bore | 1:33:08.558700 | 65.4p | ||||
2020-03-11 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Arvid Värmsjö | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
31 | Kerstin Näslund | SK Bore | 57:34.345320 | 66.9p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
28 | Eric Westberg | SK Bore | 46:16.277530 | 81.4p | ||||
2020-02-16 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
23 | Peter Brekke | SK Bore | 3:19:18.1195790 | 47.6p | ||||
2020-02-16 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
31 | Eric Westberg | SK Bore | 30:21.182060 | 80.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
36 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 30:37.183690 | 79.7p | ||||
- | Andreas Albinsson | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
25 | Kerstin Näslund | SK Bore | 18:55.113480 | 69.9p | ||||
2020-02-16 | ||||||||
15km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
8 | Anton Persson | SK Bore | 40:18.241710 | 91.6p | ||||
11 | Gabriel Thorn | SK Bore | 41:15.247480 | 90.1p | ||||
13 | Oscar Persson | SK Bore | 41:33.249290 | 89.6p | ||||
66 | Pontus Hermansson | SK Bore | 52:50.316950 | 74.6p | ||||
10km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
7 | Lovisa Modig | SK Bore | 34:07.204610 | 80.6p | ||||
19 | Maria Jonasson | SK Bore | 36:59.221890 | 75.8p | ||||
- | Moa Olsson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-02-16 | ||||||||
43.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Ludwig Tärning | SK Bore | 2:08:41.772000 | 87.0p | ||||
6 | Rasmus Blom | SK Bore | 2:11:04.786300 | 85.0p | ||||
- | Bob Impola | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-02-15 | ||||||||
30km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
75 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:26:21.518090 | 76.1p | ||||
- | Andreas Albinsson | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
34 | Kerstin Näslund | SK Bore | 45:06.270570 | 69.7p | ||||
2020-02-15 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Oscar Persson | SK Bore | 34:36.207570 | 90.2p | ||||
15 | Gabriel Thorn | SK Bore | 34:44.208320 | 89.9p | ||||
21 | Anton Persson | SK Bore | 34:53.209230 | 89.5p | ||||
55 | Pontus Hermansson | SK Bore | 36:49.220800 | 85.4p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Lovisa Modig | SK Bore | 25:56.155530 | 80.1p | ||||
22 | Maria Jonasson | SK Bore | 28:00.167910 | 74.2p | ||||
36 | Moa Olsson | SK Bore | 29:18.175740 | 70.9p | ||||
2020-02-14 | ||||||||
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
58 | Eric Westberg | SK Bore | ||||||
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
37 | Arvid Värmsjö | SK Bore | ||||||
78 | Andreas Albinsson | SK Bore | ||||||
1.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
35 | Kerstin Näslund | SK Bore | ||||||
2020-02-14 | ||||||||
1.4km, Längdskidor, Fristil | ||||||||
9 | Lovisa Modig | SK Bore | 3:28.20720 | |||||
16 | Maria Jonasson | SK Bore | 3:31.21040 | |||||
31 | Moa Olsson | SK Bore | 3:42.22160 | |||||
1.4km, Längdskidor, Fristil | ||||||||
4 | Anton Persson | SK Bore | 2:49.16870 | |||||
23 | Pontus Hermansson | SK Bore | 2:55.17420 | |||||
38 | Gabriel Thorn | SK Bore | 2:59.17840 | |||||
55 | Oscar Persson | SK Bore | 3:02.18190 | |||||
- | Filip Danielsson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-02-08 | ||||||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
Final | ||||||||
27 | Gustav Eriksson | SK Bore | ||||||
2020-02-08 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Gabriel Thorn | SK Bore | 1:51:35.669400 | 86.2p | ||||
9 | Rasmus Blom | SK Bore | 1:52:18.673700 | 85.4p | ||||
18 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:53:39.681800 | 83.9p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Kent Ola Björklund | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Olle Olsson | SK Bore | 2:08:22.770100 | 70.7p | ||||
2020-02-08 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lovisa Modig | SK Bore | 2:01:43.730200 | 72.3p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 1:47:24.644300 | 84.3p | ||||
2020-02-07 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
50 | Gustav Eriksson | SK Bore | 16:11.97040 | |||||
2020-02-02 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Linn Hellström | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Gabriel Thorn | SK Bore | 1:31:48.550700 | 88.7p | ||||
8 | Tony Persson | SK Bore | 1:36:25.578400 | 83.3p | ||||
11 | Rasmus Blom | SK Bore | 1:37:00.581900 | 82.7p | ||||
39 | Andreas Albinsson | SK Bore | 1:50:16.661500 | 70.5p | ||||
50 | Johan Erlaby | SK Bore | 1:58:30.710900 | 64.6p | ||||
92 | Fredrik Ingmarsson | SK Bore | 2:34:58.929700 | 47.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
17 | Mikael Åström | SK Bore | 2:00:39.723800 | 63.2p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | Olle Olsson | SK Bore | 1:54:33.687200 | 67.3p | ||||
24 | Lars Jönsson | SK Bore | 2:26:39.879800 | 50.2p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
13 | Frederik Axelsson Juul | SK Bore | 2:34:47.928600 | 47.2p | ||||
2020-02-02 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lovisa Modig | SK Bore | 2:38:25.950400 | 68.6p | ||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 2:11:13.787200 | 85.1p | ||||
2020-02-02 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Peter Brekke | SK Bore | 2:34:48.928700 | 51.5p | ||||
2020-02-01 | ||||||||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Maja Westh | SK Bore | 39:59.239810 | 45.2p | ||||
2020-01-26 | ||||||||
41.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Hans ADOLFSSON | SK Bore | 2:41:14.967300 | 56.5p | ||||
2020-01-25 | ||||||||
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
19 | Kerstin Näslund | SK Bore | ||||||
56 | Louise Adolfsson | SK Bore | ||||||
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
56 | Eric Westberg | SK Bore | ||||||
105 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | ||||||
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
33 | Arvid Värmsjö | SK Bore | ||||||
72 | Andreas Albinsson | SK Bore | ||||||
2020-01-25 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Lovisa Modig | SK Bore | 41:13.247240 | 83.4p | ||||
19 | Maria Jonasson | SK Bore | 44:18.265780 | 77.9p | ||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Filip Danielsson | SK Bore | 37:30.224980 | 91.3p | ||||
9 | Gabriel Thorn | SK Bore | 37:34.225330 | 91.2p | ||||
18 | Pontus Hermansson | SK Bore | 38:14.229370 | 89.6p | ||||
43 | Anton Persson | SK Bore | 39:41.238080 | 86.5p | ||||
93 | Adrian Lundberg | SK Bore | 46:01.276020 | 75.1p | ||||
- | Oscar Persson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-01-24 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
27 | Eric Westberg | SK Bore | 32:41.196080 | 83.0p | ||||
78 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 35:48.214740 | 76.6p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
27 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 33:25.200470 | 81.4p | ||||
77 | Andreas Albinsson | SK Bore | 38:38.231780 | 71.5p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
40 | Kerstin Näslund | SK Bore | 25:08.150700 | 64.2p | ||||
2020-01-18 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lovisa Modig | SK Bore | 1:53:21.680000 | 73.8p | ||||
33 | Linn Hellström | SK Bore | 2:47:40.1005900 | 46.1p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 1:38:57.593600 | 87.8p | ||||
11 | Tony Persson | SK Bore | 1:40:53.605200 | 85.6p | ||||
25 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:44:41.628000 | 81.6p | ||||
- | Ludwig Tärning | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-01-14 | ||||||||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
7 | Evelina Eriksson | SK Bore | 18:48.112700 | |||||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
3 | Gustav Eriksson | SK Bore | 15:36.93500 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
6 | Saga Värmsjö | SK Bore | 9:27.56600 | |||||
2020-01-12 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Lovisa Modig | SK Bore | 1:50:35.663400 | 71.5p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Ludwig Tärning | SK Bore | 1:33:31.561000 | 87.7p | ||||
5 | Oscar Persson | SK Bore | 1:33:54.563300 | 87.3p | ||||
12 | Rasmus Blom | SK Bore | 1:37:15.583400 | 83.6p | ||||
39 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:47:34.645300 | 73.9p | ||||
41 | Adam Rohr | SK Bore | 1:48:22.650100 | 73.3p | ||||
56 | Andreas Albinsson | SK Bore | 1:58:00.707900 | 66.2p | ||||
61 | Johan Erlaby | SK Bore | 2:02:20.733900 | 63.4p | ||||
83 | Oskar Lyding | SK Bore | 2:25:36.873500 | 51.9p | ||||
87 | Andreas Karlsson | SK Bore | 2:39:07.954600 | 46.9p | ||||
- | Tony Persson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
25 | Mikael Åström | SK Bore | 2:04:31.747000 | 62.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Olle Olsson | SK Bore | 1:57:12.703100 | 66.7p | ||||
- | Kent Ola Björklund | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Sofie Nilsson | SK Bore | 1:20:53.485200 | 54.1p | ||||
9 | Beatrice Mårtensson | SK Bore | 1:29:33.537200 | 48.9p | ||||
- | Carina Eriksson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2020-01-05 | ||||||||
14.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
10 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 35:38.213700 | 80.4p | ||||
- | Hugo Enetjärn | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
3.6km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
23 | Saga Värmsjö | SK Bore | 12:38.75780 | |||||
24 | Vera Värmsjö | SK Bore | 12:49.76880 | |||||
2020-01-05 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Bob Impola | SK Bore / Team Serneke | 1:35:09.570800 | 89.3p | ||||
3 | Ludwig Tärning | SK Bore | 1:35:15.571400 | 89.2p | ||||
11 | Tony Persson | SK Bore | 1:38:50.592900 | 85.0p | ||||
31 | Rasmus Blom | SK Bore | 1:41:09.606800 | 82.5p | ||||
47 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:43:55.623400 | 79.7p | ||||
90 | Adam Rohr | SK Bore | 1:51:59.671800 | 72.6p | ||||
131 | David Bergkvist | SK Bore | 1:58:35.711400 | 67.7p | ||||
170 | Johan Erlaby | SK Bore | 2:06:45.760400 | 62.4p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
75 | Mikael Åström | SK Bore | 2:12:39.795800 | 59.1p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
43 | Olle Olsson | SK Bore | 2:08:56.773500 | 61.1p | ||||
78 | Kent Ola Björklund | SK Bore | 2:32:23.914200 | 50.1p | ||||
2020-01-04 | ||||||||
8.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 19:16.115520 | 81.2p | ||||
44 | Hugo Enetjärn | SK Bore | 21:28.128790 | 72.6p | ||||
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
18 | Saga Värmsjö | SK Bore | 8:51.53000 | |||||
26 | Vera Värmsjö | SK Bore | 9:06.54580 | |||||
2019-12-26 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
25 | David Bergkvist | SK Bore | 2:16:02.816100 | 69.8p | ||||
2019-12-22 | ||||||||
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
11 | Gabriel Thorn | SK Bore | 47:50.286970 | 89.5p | ||||
12 | Oscar Persson | SK Bore | 47:53.287280 | 89.4p | ||||
25 | Filip Danielsson | SK Bore | 49:25.296410 | 87.0p | ||||
- | Bill Impola | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
7 | Lovisa Modig | SK Bore | 41:59.251800 | 77.6p | ||||
16 | Maria Jonasson | SK Bore | 44:24.266310 | 73.6p | ||||
2019-12-22 | ||||||||
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
51 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 56:05.336450 | 79.5p | ||||
86 | Andreas Albinsson | SK Bore | 1:01:57.371660 | 72.9p | ||||
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
40 | Kerstin Näslund | SK Bore | 48:36.291530 | 67.8p | ||||
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
11 | Eric Westberg | SK Bore | 39:45.238400 | 82.9p | ||||
52 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 42:25.254430 | 77.7p | ||||
2019-12-21 | ||||||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
15 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | ||||||
39 | Eric Westberg | SK Bore | ||||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
34 | Arvid Värmsjö | SK Bore | ||||||
88 | Andreas Albinsson | SK Bore | ||||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
45 | Kerstin Näslund | SK Bore | ||||||
2019-12-15 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
2 | Maria Jonasson | SK Bore | 1:03:58.383740 | 73.2p | ||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
9 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:01:16.367510 | 76.2p | ||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gabriel Thorn | SK Bore | 51:21.308070 | 89.6p | ||||
8 | Adrian Lundberg | SK Bore | 55:01.330010 | 84.2p | ||||
2019-12-14 | ||||||||
9.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Maria Jonasson | SK Bore Torsby | 30:35.183490 | 72.4p | ||||
9.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Arvid Värmsjö | SK Bore Torsby | 28:44.172340 | 76.5p | ||||
9.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gabriel Thorn | SK Bore Torsby | 24:05.144480 | 89.3p | ||||
3 | Adrian Lundberg | SK Bore Torsby | 24:53.149230 | 86.8p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
33 | Gustav Eriksson | SK Bore Torsby | 19:25.116410 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
18 | Vera Värmsjö | SK Bore Torsby | 9:19.55880 | |||||
26 | Saga Värmsjö | SK Bore Torsby | 10:11.61040 | |||||
2019-12-08 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
51 | Eric Westberg | SK Bore | 42:08.252740 | 83.2p | ||||
123 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 46:24.278320 | 75.7p | ||||
124 | Andreas Albinsson | SK Bore | 46:31.279010 | 75.5p | ||||
132 | Hugo Enetjärn | SK Bore | 49:55.299450 | 70.4p | ||||
- | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
27 | Gabriel Thorn | SK Bore | 40:54.245330 | 85.7p | ||||
35 | Anton Persson | SK Bore | 41:31.249020 | 84.4p | ||||
40 | Oscar Persson | SK Bore | 41:54.251320 | 83.7p | ||||
102 | Adrian Lundberg | SK Bore | 48:47.292660 | 72.1p | ||||
- | Bill Impola | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Pontus Hermansson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
31 | Kerstin Näslund | SK Bore | 33:57.203650 | 68.3p | ||||
2019-12-07 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
15 | Anton Persson | SK Bore | 39:44.238330 | 89.7p | ||||
19 | Oscar Persson | SK Bore | 39:59.239870 | 89.1p | ||||
20 | Gabriel Thorn | SK Bore | 40:05.240470 | 88.8p | ||||
35 | Pontus Hermansson | SK Bore | 40:49.244850 | 87.1p | ||||
92 | Adrian Lundberg | SK Bore | 44:57.269610 | 78.6p | ||||
- | Bill Impola | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
21 | Lovisa Modig | SK Bore | 30:39.183860 | 75.4p | ||||
2019-11-23 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
5 | Filip Danielsson | SK Bore | 36:24.218330 | 91.4p | ||||
6 | Gabriel Thorn | SK Bore | 36:25.218430 | 91.4p | ||||
13 | Anton Persson | SK Bore | 36:55.221410 | 90.1p | ||||
- | Oscar Persson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
13 | Lovisa Modig | SK Bore | 28:47.172690 | 78.8p | ||||
20 | Maria Jonasson | SK Bore | 29:38.177780 | 76.9p | ||||
2019-11-22 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
18 | Filip Danielsson | SK Bore | 33:16.199580 | 89.8p | ||||
24 | Pontus Hermansson | SK Bore | 33:38.201760 | 89.0p | ||||
28 | Gabriel Thorn | SK Bore | 33:49.202820 | 88.6p | ||||
34 | Oscar Persson | SK Bore | 34:07.204620 | 87.9p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Lovisa Modig | SK Bore | 25:34.153320 | 78.5p | ||||
28 | Maria Jonasson | SK Bore | 27:52.167110 | 72.6p | ||||
2019-11-16 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Filip Danielsson | SK Bore | 36:53.221220 | 90.2p | ||||
8 | Gabriel Thorn | SK Bore | 37:24.224350 | 89.0p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Maria Jonasson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
51 | Eric Westberg | SK Bore | 28:46.172520 | 77.6p | ||||
84 | Andreas Albinsson | SK Bore | 31:15.187460 | 71.9p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
26 | Kerstin Näslund | SK Bore | 16:46.100530 | 65.4p | ||||
2019-09-22 | ||||||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Lovisa Modig | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Bob Impola | SK Bore | 3:14:32.1167100 | 84.9p | ||||
61 | Oscar Persson | SK Bore | 3:34:47.1288600 | 74.5p | ||||
149 | Olle Olsson | SK Bore | 3:59:34.1437300 | 64.8p | ||||
155 | David Bergkvist | SK Bore | 4:02:04.1452300 | 64.0p | ||||
295 | Kent Ola Björklund | SK Bore | 4:52:57.1757600 | 50.6p | ||||
307 | Rasmus Westberg | SK Bore | 4:58:28.1790700 | 49.5p | ||||
309 | Per Wiksten | SK Bore | 5:01:12.1807100 | 48.9p | ||||
2019-09-15 | ||||||||
45km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Lovisa Modig | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
45km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Oscar Persson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2019-08-17 | ||||||||
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | Lovisa Modig | SK Bore | 2:07:41.766000 | 71.1p | ||||
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Ludwig Tärning | SK Bore | 1:45:42.634100 | 90.0p | ||||
37 | Oscar Persson | SK Bore | 1:47:51.647000 | 87.7p | ||||
51 | Anton Persson | SK Bore | 1:52:51.677000 | 82.8p | ||||
173 | David Berkvist | SK Bore | 2:13:53.803200 | 67.1p | ||||
- | Johan Björn | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Kerstin Näslund | SK Bore | 1:37:07.582600 | 60.9p | ||||
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
16 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:19:29.476800 | 77.4p | ||||
2019-08-13 | ||||||||
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lovisa Modig | SK Bore | 1:15:36.453540 | 70.3p | ||||
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 1:06:04.396380 | 83.1p | ||||
2019-07-01 | ||||||||
20km, Rullskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
8 | Anton Persson | SK Bore | 42:17.253660 | 87.0p | ||||
2019-06-08 | ||||||||
43km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Ludwig Tärning | SK Bore | 1:39:24.596300 | 82.9p | ||||
2019-04-21 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
14 | Pontus Hermansson | SK Bore | 1:18:01.468000 | 80.8p | ||||
2019-04-14 | ||||||||
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
14 | Chardine Sloof | SK Bore | 1:43:56.623550 | 75.6p | ||||
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
13 | Filip Danielsson | SK Bore | 1:23:48.502710 | 91.1p | ||||
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
28 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 1:26:45.520420 | 78.8p | ||||
52 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 1:36:39.579890 | 70.8p | ||||
2019-04-07 | ||||||||
11.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
9 | Bill Impola | SK Bore | 35:25.212400 | 80.0p | ||||
2019-04-06 | ||||||||
16km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Filip Danielsson | SK Bore | 41:36.249500 | 90.5p | ||||
6 | Bill Impola | SK Bore | 43:42.262100 | 86.7p | ||||
2019-03-31 | ||||||||
4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
6 | Oscar Persson | SK Bore | 22:33.135200 | 91.5p | ||||
- | Anton Persson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2019-03-30 | ||||||||
50km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Oscar Persson | SK Bore | 2:07:56.767580 | 91.0p | ||||
14 | Filip Danielsson | SK Bore | 2:10:29.782850 | 89.7p | ||||
- | Anton Persson | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
2019-03-30 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Kerstin Näslund | SK Bore | 31:35.189400 | 67.5p | ||||
17 | Elin Westh | SK Bore | 32:30.194900 | 65.7p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Arvid Värmsjö | SK Bore | 23:59:58.8639700 | |||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Adrian Lundberg | SK Bore | 27:53.167200 | 76.0p | ||||
- | Andreas Albinsson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
27 | Saga Värmsjö | SK Bore | 12:14.73300 | |||||
28 | Vera Värmsjö | SK Bore | 12:16.73500 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Evelina Eriksson | SK Bore | 10:13.61200 | |||||
28 | Julia Björn | SK Bore | 10:52.65100 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
10 | Gustav Eriksson | SK Bore | 9:08.54700 | |||||
35 | Filip Eriksson | SK Bore | 10:38.63700 | |||||
2019-03-24 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
2 | Oscar Persson | SK Bore | 37:13.223210 | 93.9p | ||||
10 | Filip Danielsson | SK Bore | 38:20.229950 | 91.9p | ||||
17 | Anton Persson | SK Bore | 39:31.237010 | 89.9p | ||||
19 | Gabriel Thorn | SK Bore | 39:38.237740 | 89.7p | ||||
61 | Johannes Ringsby | SK Bore | 44:46.268570 | 81.8p | ||||
2019-03-23 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Rasmus Blom | SK Bore | 1:55:11.691000 | 83.6p | ||||
8 | Ludwig Tärning | SK Bore | 1:58:16.709500 | 81.0p | ||||
16 | Adrian Lundberg | SK Bore | 2:03:50.742900 | 76.7p | ||||
2019-03-23 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Oscar Persson | SK Bore | 25:51.155010 | 92.5p | ||||
6 | Filip Danielsson | SK Bore | 26:15.157410 | 91.2p | ||||
13 | Anton Persson | SK Bore | 26:42.160140 | 89.9p | ||||
15 | Gabriel Thorn | SK Bore | 26:48.160720 | 89.6p | ||||
61 | Johannes Ringsby | SK Bore | 28:55.173400 | 83.8p | ||||
2019-03-23 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
- | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2019-03-09 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
28 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 32:29.194810 | 79.9p | ||||
54 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 33:24.200390 | 77.7p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
48 | Adrian Lundberg | SK Bore | 33:08.198730 | 78.4p | ||||
72 | Andreas Albinsson | SK Bore | 37:29.224860 | 69.7p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
26 | Kerstin Näslund | SK Bore | 18:03.108280 | 70.1p | ||||
44 | Elin Westh | SK Bore | 18:53.113200 | 67.0p | ||||
2019-03-07 | ||||||||
1.47km, Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
37 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 3:20.19942 | |||||
45 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 3:21.20052 | |||||
1.47km, Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
72 | Adrian Lundberg | SK Bore | 3:33.21200 | |||||
78 | Andreas Albinsson | SK Bore | 3:46.22537 | |||||
1.215km, Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
37 | Elin Westh | SK Bore | 3:20.19959 | |||||
38 | Kerstin Näslund | SK Bore | 3:20.19965 | |||||
2019-03-06 | ||||||||
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
54 | Adrian Lundberg | SK Bore | 1:03:29.380860 | 73.7p | ||||
55 | Andreas Albinsson | SK Bore | 1:04:03.384230 | 73.1p | ||||
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
34 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 41:19.247880 | 81.2p | ||||
41 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 42:07.252630 | 79.9p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
31 | Elin Westh | SK Bore | 32:32.195100 | 68.3p | ||||
36 | Kerstin Näslund | SK Bore | 32:49.196890 | 67.7p | ||||
2019-03-02 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
5 | Andreas Albinsson | SK Bore | 28:16.169510 | 73.3p | ||||
2019-02-17 | ||||||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Lykke Rattfelt | SK Bore | ||||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Olle Olsson | SK Bore | ||||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Egon Olsson | SK Bore | ||||||
- | Bill Rattfelt | SK Bore | ||||||
Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
7 | Sophie Westberg | SK Bore | 7:47.46695 | |||||
Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Evelina Eriksson | SK Bore | 11:26.68535 | |||||
5 | Julia Björn | SK Bore | 11:35.69450 | |||||
9 | Vera Värmsjö | SK Bore | 12:45.76421 | |||||
10 | Saga Värmsjö | SK Bore | 12:58.77782 | |||||
Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
2 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 22:43.136280 | |||||
Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gustav Eriksson | SK Bore | 10:07.60615 | |||||
7 | Filip Eriksson | SK Bore | 10:41.64047 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Maja Westh | SK Bore | ||||||
2019-02-17 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Oscar Persson | SK Bore | 1:23:04.498390 | 90.4p | ||||
22 | Filip Danielsson | SK Bore | 1:26:04.516310 | 88.1p | ||||
41 | Johannes Ringsby | SK Bore | 1:28:06.528580 | 86.6p | ||||
54 | Anton Persson | SK Bore | 1:31:47.550650 | 83.9p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
21 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 59:05.354480 | 81.1p | ||||
24 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 59:49.358870 | 80.1p |