Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
1:54:36.687500
69.2p
2
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
1:56:08.696710
+1:32.9110
68.0p
3
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
1:57:57.707610
+3:21.20010
66.6p
4
Anna Karin Landerdahl
Hägersta GF
2:04:09.744830
+9:33.57230
62.1p
5
Karin Forsberg
Karlslunds IF SF
2:08:37.771670
+14:01.84070
59.3p
6
Elin Jacobsson
Sya SK
2:10:29.782860
+15:53.95260
58.2p
7
Emma Fransson
Karlslunds IF SF
2:28:22.890180
+33:46.202580
49.4p
8
Elisabet Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:28:25.890480
+33:49.202880
49.4p
9
Ulrika Mårtensson
Eskilstuna IK
2:28:50.892970
+34:14.205370
49.2p
10
Kristina Matsson
Granbergsdals IF
2:31:09.906890
+36:33.219290
48.2p
11
Kimberly Nilsson
Karlslunds IF SF
2:31:33.909280
+36:57.221680
48.1p
12
Jennie Pettersson
Visborgs OK
2:31:45.910420
+37:09.222820
48.0p
13
Berith Karlsson
Sya SK
2:31:48.910730
+37:12.223130
48.0p
14
Caroline Sjöberg
Mullhyttans IF
2:32:19.913830
+37:43.226230
47.8p
15
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
2:34:53.929250
+40:17.241650
46.8p
16
Susanne Jarl
Garphyttans IF
2:36:58.941700
+42:22.254100
46.0p
17
Miriam Persson
IK Stern
2:37:02.942160
+42:26.254560
46.0p
18
Sara Ring
Zinkgruvans IF
2:39:39.957800
+45:03.270200
45.1p
19
Magdalena Seger Bergl
Kumla SF
2:41:54.971360
+47:18.283760
44.3p
20
Karin Gusafsson
Hagaby GOIF
2:42:18.973720
+47:42.286120
44.2p
21
Katarina Rönnbacka
Norabygdens SK
2:43:15.979410
+48:39.291810
43.8p
22
Kristina Molin
Kumla SF
2:43:35.981400
+48:59.293800
43.7p
23
Malin Josephson
Spirit IF
2:44:32.987170
+49:56.299570
43.4p
24
Maria Schirren
Strängnäs-Malmby OL
2:45:21.992000
+50:45.304400
43.2p
25
Therese Ljunghaga
Granbergsdals IF
2:47:20.1003950
+52:44.316350
42.5p
26
Christina Nilsson
Garphyttans IF
2:50:27.1022620
+55:51.335020
41.6p
27
Johanna Hallberg
Umeå OK
2:50:48.1024720
+56:12.337120
41.5p
28
Eeva Päiväniemi
Laxå OK
2:53:06.1038560
+58:30.350960
40.8p
29
Catarina Andersson
Kjula IF
2:54:04.1044330
+59:28.356730
40.5p
30
Åsa Wallson
Abb Stals IF
2:55:19.1051870
+1:00:43.364270
40.2p
31
Annelie N Ryberg
Zinkgruvans IF
2:55:28.1052720
+1:00:52.365120
40.1p
32
Madelene Eklund
Hagfors SF
2:58:00.1067910
+1:03:24.380310
39.5p
33
Karin Fogelqvist
Zinkgruvans IF
2:59:21.1076000
+1:04:45.388400
39.1p
34
Sara Hillbom
Finspångs SOK
3:00:05.1080420
+1:05:29.392820
38.9p
35
Sara Abrahamsson
Axa SC
3:00:34.1083300
+1:05:58.395700
38.8p
36
Maria Gunnarsson
Zinkgruvans IF
3:02:10.1092960
+1:07:34.405360
38.4p
37
Sandra Burén
Hägersta GF
3:04:46.1108540
+1:10:10.420940
37.7p
38
Johanna Börjesson
Sälens IF
3:07:36.1125540
+1:13:00.437940
37.0p
39
Irene Larsson
Kristinehamns OK
3:08:01.1128010
+1:13:25.440410
37.0p
40
Nina Lundh
Granbergsdals IF
3:10:59.1145800
+1:16:23.458200
36.3p
41
Marja Persson
Zinkgruvans IF
3:17:55.1187450
+1:23:19.499850
34.8p
42
Karin Khaled
Kristinehamns OK
3:28:31.1251030
+1:33:55.563430
32.7p
43
Helena Johansson
Zinkgruvans IF
3:46:53.1361280
+1:52:17.673680
29.6p
-
Anna Sofie Bark
Linköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Andersson
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
-
Malin Landerdahl
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Fennhagen
Almby IK
23:59:59.8639800
-
-
Antje Torstensson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Liv Fahlen
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Eriksson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-