Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:16:10.816900
80.1p
2
John Junker
Norrbärke SK
2:20:49.844800
+4:39.27800
77.0p
3
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:24:21.866000
+8:11.49000
74.8p
4
Fredrik Lybeck
Hudiksvalls IF
2:29:09.894800
+12:59.77800
72.0p
5
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:31:44.910300
+15:34.93300
70.5p
6
Markus Karlsson
IF Åland
2:33:06.918500
+16:56.101500
69.8p
7
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:34:05.924400
+17:55.107400
69.3p
8
Claes Sandström
Falu IK
2:35:39.933800
+19:29.116800
68.5p
9
Jonas Jonsson
Malungs IF
2:36:21.938000
+20:11.121000
68.1p
10
Anders Wånell
Sundbybergs IK
2:40:51.965000
+24:41.148000
65.9p
11
Mats Berg
Axa SC
2:41:09.966800
+24:59.149800
65.8p
12
Andreas Malmsten
Broby GOIF
2:41:36.969500
+25:26.152500
65.6p
13
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:41:39.969800
+25:29.152800
65.6p
14
Mattias Svärd
Gävle SK
2:44:06.984500
+27:56.167500
64.4p
15
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:44:13.985200
+28:03.168200
64.4p
16
Mattias Ericson
Gävle SK
2:45:11.991000
+29:01.174000
63.9p
17
Andrew Hooker
Orsa SK
2:45:30.992900
+29:20.175900
63.8p
18
Nils Zätterström
Stockholms-Polisens IF
2:48:43.1012200
+32:33.195200
62.4p
19
Andreas Jonsson
Korsnäs IF SK
2:48:46.1012500
+32:36.195500
62.4p
20
Richard Hallin
Brandkårens IK
2:49:04.1014300
+32:54.197300
62.3p
21
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:50:38.1023700
+34:28.206700
61.6p
22
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:51:50.1030900
+35:40.213900
61.1p
23
Martin Othozon
Falu IK
2:52:07.1032600
+35:57.215600
61.0p
24
Alexander Jansa
Ludvika Kommun IF
2:53:11.1039000
+37:01.222000
60.6p
25
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:55:05.1050400
+38:55.233400
59.8p
26
Jesper Kristensson
Abb IF SK
2:55:52.1055100
+39:42.238100
59.5p
27
Mikael Ungh
Edsbyns SK
2:59:00.1073900
+42:50.256900
58.3p
28
Hans Nykvist
KK Glid
2:59:42.1078100
+43:32.261100
58.1p
29
Martin Eriksson
Axa SC
3:00:17.1081600
+44:07.264600
57.9p
30
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
3:00:19.1081800
+44:09.264800
57.9p
31
Peter Jacobson
Q-Med FF
3:02:51.1097000
+46:41.280000
57.0p
32
Jonas Isaksson
Deje SF
3:04:40.1107900
+48:30.290900
56.3p
33
Erik Islén
Falu IK
3:05:41.1114000
+49:31.297000
56.0p
34
Anders Lindh
Abb IF SK
3:06:09.1116800
+49:59.299800
55.8p
35
Anders Frykholm
Axa SC
3:06:25.1118400
+50:15.301400
55.7p
36
Martin Arvid
Sälens IF
3:07:28.1124700
+51:18.307700
55.4p
37
Måns Österlund
Carnegie IF
3:08:22.1130100
+52:12.313100
55.1p
38
Lars Gustafsen
IFK Grängesberg SK
3:08:38.1131700
+52:28.314700
55.0p
39
Peter Abelsson
IK Stern
3:09:06.1134500
+52:56.317500
54.8p
40
Stefan Thorsell
Järfälla SK
3:09:29.1136800
+53:19.319800
54.7p
41
Johan Forslund
Vasaloppsklubben Hedemora
3:10:09.1140800
+53:59.323800
54.5p
42
Stefan Haag
Hagfors SF
3:13:08.1158700
+56:58.341700
53.5p
43
Robert Ladänges
Edsbyns SK
3:13:58.1163700
+57:48.346700
53.3p
44
Jakob Bergstrand
Enebybergs IF
3:14:06.1164500
+57:56.347500
53.2p
45
Fredrik Borgström
Orsa SK
3:14:14.1165300
+58:04.348300
53.2p
46
Magnus de Besche
IFK Mora SK
3:16:34.1179300
+1:00:24.362300
52.5p
47
Jonas Kusgård
Leksands SK
3:19:59.1199800
+1:03:49.382800
51.5p
48
Erik Walldén
Hedesunda IF
3:20:29.1202800
+1:04:19.385800
51.4p
49
Bruno Bystrand
Töcksfors IF
3:20:33.1203200
+1:04:23.386200
51.3p
50
Mathias Johansson
Sundbybergs IK
3:21:15.1207400
+1:05:05.390400
51.1p
51
Lars Johansson
Björnstorps IF
3:24:09.1224800
+1:07:59.407800
50.3p
52
Magnus Hult
Norrbärke SK
3:25:12.1231100
+1:09:02.414100
50.0p
53
Johan Johansson
Spirit IF
3:33:48.1282700
+1:17:38.465700
47.8p
54
Anders Wernström
Lycksele IF
3:33:59.1283800
+1:17:49.466800
47.8p
55
Ola Carlsson
Joa IF
3:35:15.1291400
+1:19:05.474400
47.4p
56
Christer Berglund
Spirit IF
3:39:00.1313900
+1:22:50.496900
46.5p
57
Mikael Wiberg
Norabygdens SK
3:39:07.1314600
+1:22:57.497600
46.5p
58
Jonas Bjermo
Leksands SK
3:39:24.1316300
+1:23:14.499300
46.4p
59
Robert Anderson
Johanneshov IF
3:46:25.1358400
+1:30:15.541400
44.9p
60
Hans Laderman
Carnegie IF
4:02:18.1453700
+1:46:08.636700
41.6p
-
Johan Karlsson
Heds IF
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Kånåls
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Mika Wahlroos
Hasarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Hansson
Sälens IF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Nors
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Per Westlund
Dalregementets IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Tinnerholm
IK Segro
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Erlandsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Love Ståhl Fredholm
Deloitte
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Frost
Östnor Sport o FK
23:59:58.8639700
-
-
Thorbjörn Sjövold
New Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Martin Rommen
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Tor Hagman
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Balonius
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Jankarls
Svärdsjö IF
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Koren
Bjursås IK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Mellberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Petter Skantze
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Söderström
IF Åland
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Åkerlund
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-