Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2011-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marika Sundin
Delsbo IF
14:45.88460
73.6p
2
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
14:59.89860
+14.1300
72.4p
3
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
15:07.90690
+22.2130
71.6p
4
Julia Jansson
Månkarbo IF
15:19.91850
+33.3290
70.6p
5
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
15:23.92200
+37.3640
70.4p
6
Maria Nordström
Gävle SK
15:25.92430
+39.3870
70.2p
7
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
15:26.92520
+40.3960
70.1p
8
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
15:30.92930
+44.4370
69.7p
9
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:43.94210
+57.5650
68.7p
10
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
15:43.94250
+57.5690
68.7p
11
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
15:44.94340
+58.5780
68.6p
12
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
15:50.94950
+1:04.6390
68.1p
13
Maria Sundström
Strömnäs GIF
15:51.95070
+1:06.6510
68.0p
14
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
15:59.95810
+1:13.7250
67.4p
15
Ida Clareus
Offerdals SK
16:00.95920
+1:14.7360
67.3p
16
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
16:00.95950
+1:14.7390
67.3p
17
Frida Erkers
Leksands SK
16:01.96060
+1:16.7500
67.2p
18
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:09.96840
+1:23.8280
66.6p
19
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
16:13.97250
+1:27.8690
66.3p
20
Lina Hultin
Garphyttans IF
16:14.97300
+1:28.8740
66.3p
21
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
16:15.97450
+1:29.8890
66.2p
22
Malin Nilsson
Malungs IF
16:17.97610
+1:31.9050
66.1p
23
Rebecka Forsberg
Malungs IF
16:20.97930
+1:34.9370
65.8p
24
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
16:22.98160
+1:37.9600
65.7p
25
Malin Eriksson
Tierps IF
16:23.98240
+1:37.9680
65.6p
26
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
16:27.98600
+1:41.10040
65.3p
27
Maria Nordström
Camp Södergren SC
16:30.98950
+1:44.10390
65.1p
28
Emma Bergman
Månkarbo IF
16:37.99640
+1:51.11080
64.6p
29
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16:39.99890
+1:54.11330
64.4p
30
Jenny Landström
Malungs IF
16:40.99970
+1:55.11410
64.4p
31
Malin Fredriksson
Lycksele IF
16:50.100900
+2:04.12340
63.7p
32
Caroline Blombacke
Gellivare SK
16:51.101080
+2:06.12520
63.6p
33
Sara Nyström
Skellefteå SK
16:57.101610
+2:11.13050
63.2p
34
Olivia Lundström
Stockviks SF
17:00.101910
+2:14.13350
63.0p
35
Hanna Larsson
Hybo AIK
17:02.102140
+2:16.13580
62.9p
36
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
17:07.102640
+2:21.14080
62.5p
37
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
17:12.103110
+2:26.14550
62.2p
38
Cajsa Grape
IFK Mora SK
17:21.104080
+2:36.15520
61.6p
39
Lina Karlsson
Östersunds SK
17:28.104720
+2:42.16160
61.2p
40
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
17:31.105050
+2:45.16490
61.0p
41
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
17:34.105320
+2:48.16760
60.8p
42
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
17:46.106530
+3:00.17970
60.0p
43
Alicia Kallin
IFK Mora SK
17:58.107750
+3:12.19190
59.3p
44
Ida Nilsson
Gellivare SK
18:01.108070
+3:16.19510
59.1p
45
Monica Wiklund
Hybo AIK
18:04.108350
+3:18.19790
58.9p
46
Moa Strömquist
Östersunds SK
18:06.108550
+3:20.19990
58.8p
47
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:10.108930
+3:24.20370
58.6p
48
Inger Marit Kuorak
Gellivare SK
20:46.124580
+6:01.36020
50.7p
-
Alice Nilsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Persson
IFK Tärendö
23:59:59.8639800
-
-
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Lundberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-