Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2011-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:22.86120
75.9p
2
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
14:47.88600
+24.2380
73.5p
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
14:49.88890
+27.2670
73.3p
4
Lina Kardin
Offerdals SK
14:53.89270
+31.3050
72.9p
5
Stina Nilsson
Malungs IF
14:59.89860
+37.3640
72.4p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:04.90380
+42.4160
71.9p
7
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
15:10.90970
+48.4750
71.4p
8
Emma Gustafson
Offerdals SK
15:20.91980
+58.5760
70.5p
9
Josefin Nilsson
Filipstads SF
15:22.92100
+59.5880
70.4p
10
Maja Falk
Ulricehamns IF
15:29.92820
+1:07.6600
69.8p
11
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
15:30.92920
+1:08.6700
69.7p
12
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:47.94630
+1:25.8410
68.4p
13
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
15:48.94770
+1:26.8550
68.2p
14
Isabella Dannberg
Storviks IF
15:52.95180
+1:30.8960
67.9p
15
Moa Wikberg
Grava SK
15:59.95870
+1:37.9650
67.4p
16
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:00.95970
+1:38.9750
67.3p
17
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:04.96360
+1:42.10140
67.0p
18
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
16:09.96840
+1:47.10620
66.6p
19
Emma Bergström
Kalix SK
16:20.97920
+1:58.11700
65.8p
20
Anna Dyvik
Leksands SK
16:22.98150
+2:00.11930
65.7p
21
Julia Norén
Landsbro IF SK
16:22.98190
+2:00.11970
65.6p
22
Julia Dahl
Sya SK
16:24.98350
+2:02.12130
65.5p
23
Rebecka Dannberg
Storviks IF
16:24.98390
+2:02.12170
65.5p
24
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
16:26.98590
+2:04.12370
65.3p
25
Madeleine Bohlin
Svegs IK
16:37.99640
+2:15.13420
64.6p
26
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
16:38.99740
+2:16.13520
64.5p
27
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
16:39.99870
+2:17.13650
64.4p
28
Emma Ivarsson
Årsunda IF
16:40.99940
+2:18.13720
64.4p
29
Linn Högman
Malmbergets Aif
16:41.100000
+2:18.13780
64.3p
29
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
16:41.100000
+2:18.13780
64.3p
31
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
16:41.100060
+2:19.13840
64.3p
32
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
16:47.100690
+2:25.14470
63.9p
33
Sara Hallquist
Åsarna IK
16:48.100760
+2:26.14540
63.8p
34
Frida Hedman
Skellefteå SK
16:55.101490
+2:33.15270
63.3p
35
Therese Axelsson
SK Bore
16:57.101690
+2:35.15470
63.2p
36
Sofie Svensson
IK Vista
16:59.101810
+2:36.15590
63.1p
37
Ulrika Axelsson
Sya SK
17:00.101950
+2:38.15730
63.0p
37
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
17:00.101950
+2:38.15730
63.0p
39
Matilda Andersson
Häggenås SK
17:01.102020
+2:39.15800
62.9p
40
Ida Jonsson
Duveds IF
17:03.102220
+2:41.16000
62.8p
41
Lovisa Sundin
Delsbo IF
17:05.102440
+2:43.16220
62.7p
42
Elsa Eriksson
Sya SK
17:08.102730
+2:46.16510
62.5p
43
Jennifer Lindblom
Svegs IK
17:10.102910
+2:47.16690
62.4p
44
Emma Dahlgren
Filipstads SF
17:11.103030
+2:49.16810
62.3p
44
Emma Björklund
IFK Mora SK
17:11.103030
+2:49.16810
62.3p
46
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:11.103090
+2:49.16870
62.2p
47
Frida Persson
Eksjö SOK
17:13.103280
+2:51.17060
62.1p
48
Lena Wiklund
Högbo GOIF
17:17.103680
+2:55.17460
61.8p
49
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
17:18.103740
+2:56.17520
61.8p
50
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
17:19.103830
+2:57.17610
61.7p
51
Sara Pittsa
Gellivare SK
17:21.104060
+2:59.17840
61.6p
52
Elin Blick
OK Alehof
17:23.104230
+3:01.18010
61.5p
53
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
17:24.104350
+3:02.18130
61.4p
54
Sofia Rylander
IFK Mora SK
17:30.104950
+3:08.18730
61.0p
55
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
17:31.105070
+3:09.18850
61.0p
56
Linda Andersson
Gellivare SK
17:32.105110
+3:09.18890
60.9p
57
Anna Gunnars
IFK Mora SK
17:42.106110
+3:19.19890
60.3p
58
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
17:47.106670
+3:25.20450
60.0p
59
Malin Jansson
Garphyttans IF
18:06.108510
+3:43.22290
58.9p
60
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
18:19.109820
+3:57.23600
58.1p
61
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
18:22.110110
+3:59.23890
57.9p
62
Kristin Persson
Hedesunda IF
18:37.111670
+4:15.25450
57.0p
63
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
18:43.112290
+4:21.26070
56.7p
64
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
19:17.115650
+4:55.29430
54.9p
65
Julia Källberg
Tynderö IK
19:39.117820
+5:17.31600
53.8p
-
Frida Karlsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-