Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tidaholmsloppet
2011-09-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
53km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:49:12.655100
81.1p
2
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:49:13.655200
+1
81.1p
3
Samuel Norlén
IK Stern
1:49:14.655300
+2.100
81.1p
4
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:49:16.655500
+4.300
81.0p
5
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:49:19.655800
+7.600
81.0p
6
Marcus Johansson
IK Stern
1:54:33.687200
+5:21.32000
76.5p
7
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:54:34.687300
+5:22.32100
76.4p
8
Anders Widegren
Mälarö SOK
1:54:35.687400
+5:23.32200
76.4p
9
Knut Ole Viken
Team Sport 1 Lillehammer
1:54:36.687500
+5:24.32300
76.4p
10
Henning Bergqvist
IK Stern
1:57:00.701900
+7:48.46700
74.5p
11
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
1:57:02.702100
+7:50.46900
74.5p
12
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:57:02.702100
+7:50.46900
74.5p
13
Henrik Landström
Säffle SK
1:57:04.702300
+7:52.47100
74.5p
14
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:01:10.726900
+11:58.71700
71.4p
15
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:01:12.727100
+12:00.71900
71.4p
16
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:01:14.727300
+12:02.72100
71.4p
17
Magnus Johansson
Mälarö SOK
2:01:20.727900
+12:08.72700
71.3p
18
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:01:46.730500
+12:34.75300
71.0p
19
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:03:56.743500
+14:44.88300
69.5p
20
Adam Blomberg
OK Landehof
2:03:58.743700
+14:46.88500
69.5p
21
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:04:03.744200
+14:51.89000
69.4p
22
Andreas Blohm
Grava SK
2:06:45.760400
+17:33.105200
67.6p
23
Philip Askeroth
IK Stern
2:06:50.760900
+17:38.105700
67.6p
24
Peter Klock
IK Stern
2:08:34.771300
+19:22.116100
66.5p
25
Martin Melin
OK Kullingshof
2:08:34.771300
+19:22.116100
66.5p
26
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
2:08:35.771400
+19:23.116200
66.5p
27
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:08:39.771800
+19:27.116600
66.4p
28
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
2:08:41.772000
+19:29.116800
66.4p
29
Marcus Innala
Bergnäsets AIK
2:10:02.780100
+20:50.124900
65.6p
30
Magnus Bergentz
Karlslunds IF SF
2:12:54.797300
+23:42.142100
63.9p
31
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
2:13:03.798200
+23:51.143000
63.8p
32
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:14:58.809700
+25:46.154500
62.7p
33
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
2:16:51.821000
+27:39.165800
61.7p
34
Anders Smevold
Skultuna IS
2:17:04.822300
+27:52.167100
61.6p
35
Kenneth Ingemarsson
Hindås SK
2:17:05.822400
+27:53.167200
61.6p
36
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
2:17:05.822400
+27:53.167200
61.6p
37
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:18:21.830000
+29:09.174800
60.9p
38
Mikael Åström
Ronneby OK
2:19:27.836600
+30:15.181400
60.4p
39
Stefan Carlen
OK Landehof
2:19:37.837600
+30:25.182400
60.3p
40
Daniel Håkansson
IK Hakarpspojkarna
2:19:58.839700
+30:46.184500
60.1p
41
Hans Boström
Borås SK
2:22:02.852100
+32:50.196900
59.1p
42
Thomas Adolfsson
Hindås SK
2:22:22.854100
+33:10.198900
58.9p
43
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:23:03.858200
+33:51.203000
58.6p
44
Anders Meriloo
Karlslunds IF SF
2:23:29.860800
+34:17.205600
58.4p
45
Per Lagerström
IFK Västerås SK
2:24:50.868900
+35:38.213700
57.7p
46
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
2:25:02.870100
+35:50.214900
57.6p
47
Per Orestig
IF Hallby SOK
2:25:08.870700
+35:56.215500
57.6p
48
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:26:14.877300
+37:02.222100
57.1p
49
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:26:40.879900
+37:28.224700
56.9p
50
Thomas Magnusson
Björnstorps IF
2:28:26.890500
+39:14.235300
56.1p
51
Sören Skålberg
Hindås SK
2:28:38.891700
+39:26.236500
56.0p
52
Martin Cleve
Brattås Ck
2:28:43.892200
+39:31.237000
56.0p
53
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:28:48.892700
+39:36.237500
55.9p
54
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:30:37.903600
+41:25.248400
55.1p
55
Tobias Bromander
Tidaholm SOK Sisu
2:33:46.922500
+44:34.267300
53.8p
56
Erik Göransson
Stockholms RK
2:49:19.1015800
+1:00:07.360600
48.2p
57
Hans Josefsson
Björnstorps IF
3:02:01.1092000
+1:12:49.436800
44.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Josefin Nilsson
Filipstads SF
1:37:55.587400
64.1p
2
Sofie Svensson
IK Vista
1:38:52.593100
+57.5600
63.5p
3
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
1:46:24.638300
+8:29.50800
59.0p
H 20
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Svensson
OK Landehof
1:36:02.576100
65.3p
2
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:36:07.576600
+5.400
65.3p
-
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Saarikoski
Vassunda IF
1:36:43.580200
64.9p
2
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:44:10.624900
+7:27.44600
60.2p
3
Leif Eklund
Skultorps IF
1:45:02.630100
+8:19.49800
59.7p
4
Tomas Engblom
Värmlands IF
2:00:43.724200
+24:00.143900
52.0p
5
Erik Van Der Meiden
Bottnaryd IF
2:09:34.777300
+32:51.197000
48.4p
6
Fredrik Forsberg
Mullsjö SOK
2:11:52.791100
+35:09.210800
47.6p
7
Jörgen Larsson
Forserums SOK
2:12:25.794400
+35:42.214100
47.4p
8
Lars Alärd
Ryda SK
2:15:14.811300
+38:31.231000
46.4p
9
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:19:00.833900
+42:17.253600
45.1p
10
Anders Sahlin
Ryda SK
2:19:56.839500
+43:13.259200
44.8p
11
Lars Ferdinandsson
Brattås Ck
2:25:02.870100
+48:19.289800
43.3p
12
Kjell Thorsby
IF Hagen SK
2:26:20.877900
+49:37.297600
42.9p
-
Johan Nyman
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
23:59:58.8639700
-
-
Erik von Essen
K3 IF
23:59:58.8639700
-
-
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Christian Seeger
IF Thor
23:59:59.8639800
-
-
Lars Nitare
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Robert Hanning
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Bülow
Hovslätts IK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Gustavsson
Magra IS
23:59:59.8639800
-
-
Olle Häggdahl
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Larsson
Hagfors SF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Henricson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Arvid W Strömnes
Fredrikstad SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Elg
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
-