Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
1:10:20.421900
68.6p
2
Caroline Jakobsson
Stockviks SF
1:14:29.446800
+4:09.24800
64.8p
3
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:18:24.470300
+8:04.48300
61.6p
4
Fanny Engström
Sundsvalls SLK
1:18:31.471000
+8:11.49000
61.5p
5
Linda Sundin
Tunafors SK
1:19:13.475200
+8:53.53200
60.9p
6
Madeleine Tjernberg
Kovlands IF
1:22:34.495300
+12:14.73300
58.5p
7
Bodil Glasberg
Sundsvalls SLK
1:25:54.515300
+15:34.93300
56.2p
8
Ann Christin Söderlund
Njurunda SK
1:28:41.532000
+18:21.110000
54.4p
9
Margareta Jansson
Sdc IF
1:30:42.544100
+20:22.122100
53.2p
10
Ulli Rudberg
IF Strategen
1:30:53.545200
+20:33.123200
53.1p
11
Ulla Engström
Metso Paper FK
1:31:08.546700
+20:48.124700
53.0p
12
Lotta Johansson
Johanneshov IF
1:34:45.568400
+24:25.146400
50.9p
13
Karin Malmberg
Njurunda SK
1:35:12.571100
+24:52.149100
50.7p
14
Anna Lundgren
Sundsvalls OK
1:38:17.589600
+27:57.167600
49.1p
15
Anna Werkmäster
Liv
1:39:40.597900
+29:20.175900
48.4p
16
Maria Lundström
Liv
1:39:59.599800
+29:39.177800
48.3p
17
Elin Sandberg
Alnö SK
1:45:34.633300
+35:14.211300
45.7p
18
Lena Persson
Vallentuna
1:45:47.634600
+35:27.212600
45.6p
19
Yvonne Stenudd
Liv
1:45:52.635100
+35:32.213100
45.6p
20
Julia Källberg
Tynderö IK
1:48:46.652500
+38:26.230500
44.4p
21
Lena Modin
Eon IK
1:49:34.657300
+39:14.235300
44.0p
22
Sarah Forsmark
Hägersta GF
1:50:17.661600
+39:57.239600
43.8p
23
Jessica Åkerdahl
Söråker
1:52:13.673200
+41:53.251200
43.0p
24
Ulla Grönlund
Kågedalens SK
1:52:56.677500
+42:36.255500
42.7p
25
Helena Lindh
Bondsjöhöjdens IK
1:54:00.683900
+43:40.261900
42.3p
26
Ulrika Millén
Sundsvalls SLK
2:01:28.728700
+51:08.306700
39.7p
27
Maria Appelberg
Sundsvalls SLK
2:01:47.730600
+51:27.308600
39.6p
28
Eva Eriksson
Ljustorps IF
2:11:34.789300
+1:01:14.367300
36.7p
29
Linda Hansson
Bergeforsens SK
2:14:16.805500
+1:03:56.383500
35.9p
30
Birgitta Hammarberg
Sundsvalls OK
2:19:47.838600
+1:09:27.416600
34.5p
31
Malin Selin
Åf SK
2:26:21.878000
+1:16:01.456000
33.0p
32
Annica Holmqvist
Sundsvalls SLK
2:27:10.882900
+1:16:50.460900
32.8p
33
Linnea Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
2:32:06.912500
+1:21:46.490500
31.7p
34
Johanna Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
2:32:07.912600
+1:21:47.490600
31.7p