Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
2:38:44.952300
67.5p
2
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:38:53.953200
+9.800
67.5p
3
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:45:04.990300
+6:20.37900
64.6p
4
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:45:35.993400
+6:51.41000
64.4p
5
Anders Ottosson
Örserums IK
2:53:18.1039700
+14:34.87300
61.1p
6
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:56:13.1057200
+17:29.104800
60.0p
7
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:59:21.1076000
+20:37.123600
58.8p
8
Fredrik Belin
IK Stern
3:00:05.1080400
+21:21.128000
58.6p
9
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
3:00:51.1085000
+22:07.132600
58.3p
10
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:00:55.1085400
+22:11.133000
58.3p
11
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
3:01:24.1088300
+22:40.135900
58.1p
12
Mats Uddbäck
FK Finn
3:04:32.1107100
+25:48.154700
57.0p
13
Magnus Ljung
Hvetlanda SK
3:11:18.1147700
+32:34.195300
54.8p
14
Jan-Olof Storm
IK Hakarpspojkarna
3:18:50.1192900
+40:06.240500
52.5p
15
Per Andersson
Borås SK
3:21:38.1209700
+42:54.257300
51.7p
16
Svante Björn
Vaggeryds SOK
3:29:04.1254300
+50:20.301900
49.6p
17
Henrik Dellborg
IK Stern
3:31:43.1270200
+52:59.317800
49.0p
18
Jonas Wakéus
IK Stern
3:38:16.1309500
+59:32.357100
47.3p
19
Leif Claesson
Gudhems IF
3:38:48.1312700
+1:00:04.360300
47.2p
20
Dan Sjölander
IK Stern
3:39:47.1318600
+1:01:03.366200
47.0p
21
Mats Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:42:49.1336800
+1:04:05.384400
46.3p
22
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:47:07.1362600
+1:08:23.410200
45.3p
23
Per-olov Johnsson
Karlsborg
3:47:23.1364200
+1:08:39.411800
45.3p
24
Lars Erik Tälle
Sya SK
3:47:38.1365700
+1:08:54.413300
45.2p
25
Mats Sjöberg
Gnosjö FK
3:51:32.1389100
+1:12:48.436700
44.4p
26
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
3:57:35.1425400
+1:18:51.473000
43.2p
27
Leif Hansson
Ringhals IF
3:59:16.1435500
+1:20:32.483100
42.8p
28
Anders Carlsson
IK Stern
4:02:20.1453900
+1:23:36.501500
42.2p
29
Hans Jakobsson
IK Stern
4:09:41.1498000
+1:30:57.545600
40.9p
30
Rasmus Juvik
København SK
4:10:10.1500900
+1:31:26.548500
40.8p
31
Jesper Andersen
København SK
4:18:19.1549800
+1:39:35.597400
39.4p
-
Roland Dausch
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
Håkan Jacobson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Ove Johansson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Tony Wingård
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
-
Claus Bøje
Tockarps IK
23:59:58.8639700
-
Flemming Leo Eriksen
Tockarps IK
23:59:58.8639700
-
Thomas Oljelund
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
Anders Lindén
OK Landehof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)