Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röbäck Ski Marathon
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Silfver
Lucksta IF
2:11:01.786090
83.6p
2
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:11:04.786300
+2.110
83.6p
3
Gustav Nordström
Gävle SK
2:11:35.789490
+34.3300
83.2p
4
Erik Berglund
Lycksele IF
2:12:11.793020
+1:09.6830
82.8p
5
Johan Lövgren
Vännäs SK
2:12:28.794730
+1:26.8540
82.6p
6
Tobias Nilsson
IFK Umeå
2:12:45.796400
+1:43.10210
82.3p
7
Erik Blomgren
Stora Tuna IK SK
2:14:30.806940
+3:28.20750
81.1p
8
Mattias Westman
Röbäcks SK
2:17:28.824780
+6:26.38590
79.0p
9
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
2:24:21.866030
+13:19.79840
74.6p
10
Erik Isaksson
Gimonäs Ck
2:38:52.953130
+27:50.166940
66.8p
11
Patrik Wallon
Byske SK
2:39:12.955120
+28:10.168930
66.7p
12
Björn Strömbäck
Kilafors SK
2:43:05.978470
+32:03.192280
64.8p
13
Magnus Svensson
Umeå OK
2:45:00.989990
+33:59.203800
64.0p
14
Henrik Sjöström
Sorsele SK
2:45:30.992900
+34:28.206710
63.8p
15
Erik Nygren
Agnäs IK
2:50:19.1021840
+39:17.235650
61.7p
16
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
2:54:21.1046030
+43:19.259840
60.1p
17
Anders Ohls
Kvarnsvedens GOIF SK
2:54:53.1049280
+43:51.263090
59.9p
18
Benjamin Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:58:22.1070150
+47:20.283960
58.6p
19
Olof Thelberg
Umedalens IF
3:02:11.1093080
+51:09.306890
57.2p
20
Samuel Johansson
IFK Stockaryd
3:11:55.1151470
+1:00:53.365280
53.9p
21
Andreas Karlsson
No Club
3:13:12.1159180
+1:02:10.372990
53.5p
22
Johan Lindström
Lycksele IF
3:14:59.1169880
+1:03:57.383690
53.0p
23
Robert Nilsson
Glommersträsk Lappträsk IF
3:21:58.1211770
+1:10:56.425580
51.0p
24
Emanuel Erlandsson
Axa SC
4:02:28.1454720
+1:51:26.668530
41.7p
-
Daniel Malmhäll
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Robert Gustafsson
Team Esplanad
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Berntson Semb
IK Studenterna
23:59:58.8639700
-
-
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Söderberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Kärner
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Wrenman
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Westman
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Malmbo
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Blomgren
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Andersson
Burträsk SK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Nilsson
Glommersträsk Lappträsk IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Högberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Jonsson
Rossöns IF
23:59:59.8639800
-
-
Elon Strömbäck
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
-
Max Själin
Storumans IK
23:59:59.8639800
-