Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2012-02-19
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:40:03.960210
68.1p
2
Christer Hellström
Sundbybergs IK
2:41:35.969450
+1:32.9140
67.2p
3
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
2:43:04.978340
+3:01.18030
66.4p
4
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:45:52.995150
+5:49.34840
64.8p
5
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:46:05.996450
+6:02.36140
64.7p
6
Mårten Lindskog
Ikj Haninge
2:46:49.1000800
+6:45.40490
64.3p
7
Tommy Dahlqvist
Huddinge SK LF
2:49:44.1018380
+9:41.58070
62.8p
8
Erik Nylund
Rävdun SK
2:50:50.1024920
+10:47.64610
62.3p
9
Johan Stenberg
Sundbybergs IK
2:51:15.1027420
+11:12.67110
62.1p
10
Niklas van der Schoot
Mälarö SOK
2:51:27.1028630
+11:24.68320
62.0p
11
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:51:33.1029270
+11:30.68960
62.0p
12
Magnus Lennhagen
Hammarby IF SF
2:57:12.1063110
+17:09.102800
59.3p
13
Michael Öhr
Ikj Haninge
2:57:46.1066580
+17:43.106270
59.1p
14
Jan Kypengren
IFK Mora SK
2:58:40.1071930
+18:37.111620
58.7p
15
Per Ernström
Ericsson IK
3:02:26.1094590
+22:23.134280
57.1p
16
Thomas Westman
Spirit IF
3:03:01.1098070
+22:58.137760
56.8p
17
Peter Lindström
Scania IF
3:04:33.1107240
+24:30.146930
56.2p
18
Peter Rabe
S E Bankens IF Sthlm
3:05:07.1110690
+25:04.150380
56.0p
19
Gustaf Leijonmarck
Åf SK
3:06:40.1119980
+26:37.159670
55.4p
20
Jim Norgren
Möja IF
3:07:09.1122820
+27:06.162510
55.2p
21
Anders Segerberg
Ibm-Klubben
3:08:13.1129280
+28:10.168970
54.8p
22
Johan Hedman
Turebergs IF
3:09:33.1137270
+29:30.176960
54.3p
23
Tommy Åhlin
Sundbybergs IK
3:09:58.1139710
+29:55.179400
54.1p
24
Anders Nordzell
Rävdun SK
3:10:01.1140020
+29:58.179710
54.1p
25
Igor Kourinnoi
Nacka Värmdö SK
3:10:50.1144990
+30:47.184680
53.8p
26
Lars Blomfeldt
Ernst & Young SK
3:11:11.1147080
+31:08.186770
53.7p
27
Håkan Sjöbacka
Ikj Haninge
3:11:15.1147430
+31:12.187120
53.7p
28
Staffan Ljung
Spirit IF
3:13:21.1160020
+33:18.199710
52.9p
29
Mikael Gustafsson
Spirit IF
3:16:22.1178130
+36:19.217820
51.9p
30
Thomas F Bergström
Hammarby IF SF
3:16:45.1180430
+36:42.220120
51.7p
31
Henry Puttonen
Järla IF SK
3:18:08.1188730
+38:05.228420
51.3p
32
Ulf Söder
Ericsson IK
3:18:52.1193130
+38:49.232820
51.0p
33
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
3:19:38.1197790
+39:35.237480
50.8p
34
Leo Kruth
Ibm-Klubben
3:19:55.1199420
+39:52.239110
50.7p
35
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
3:20:14.1201360
+40:11.241050
50.6p
36
Tomas Nilsson
IFK Västerås SK
3:21:52.1211100
+41:48.250790
50.1p
37
Pontus Sardal
Täby Slalomklubb
3:22:04.1212360
+42:01.252050
50.0p
38
Jari Tikkanen
Nacka Värmdö SK
3:24:28.1226700
+44:24.266390
49.3p
39
Mårten Pettersson
Björklinge SOK
3:24:35.1227470
+44:32.267160
49.2p
40
Andrij Chernin
Nacka Värmdö SK
3:26:57.1241640
+46:54.281330
48.5p
41
Magnus Haglund
Åkersberga SK
3:28:43.1252200
+48:39.291890
48.0p
42
Torbjörn Thufvesson
Carnegie IF
3:30:31.1263040
+50:28.302730
47.5p
43
Johan Zethraeus
Nacka Värmdö SK
3:32:25.1274440
+52:22.314130
46.9p
44
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
3:39:28.1316750
+59:25.356440
45.0p
45
Per Johansson
Sundbybergs IK
3:47:48.1366730
+1:07:45.406420
43.0p
46
Tor Kvernvik
Ericsson IK
3:55:47.1414670
+1:15:44.454360
41.2p
47
Jakob Engardt
Täby IS SK
3:56:14.1417380
+1:16:11.457070
41.1p
48
Kjell Dahl
Nacka Värmdö SK
4:01:41.1450090
+1:21:38.489780
40.0p