Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H/D 21
17.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
47:10.282900
86.0p
2
Magnus Engström
Stockviks SF
47:19.283800
+9.800
85.7p
3
Emil Lagergren
Tynderö IK
48:16.289500
+1:06.6500
84.0p
4
Jim ÅL
Bodens SK
50:16.301500
+3:06.18500
80.7p
5
Harald Kempe
Tynderö IK
51:15.307400
+4:05.24400
79.1p
6
Johan Östlund
Lucksta IF
52:45.316400
+5:35.33400
76.9p
7
Magnus Skoog
Njurunda SK
53:02.318100
+5:52.35100
76.5p
8
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
53:03.318200
+5:53.35200
76.4p
9
Björn Solin
Bondsjöhöjdens IK
54:16.325500
+7:06.42500
74.7p
10
Amanda Mattsson
Stockviks SF
56:53.341200
+9:43.58200
71.3p
11
Anna Gustafsson
Alnö SK
59:24.356300
+12:14.73300
68.3p
12
Per Lockner
Karlslunds IF SF
59:25.356400
+12:15.73400
68.3p
13
Max Wikholm
Indals-Lidens SK
1:01:40.369900
+14:30.86900
65.8p
14
Johan Nylander
Stockviks SF
1:01:45.370400
+14:35.87400
65.7p
15
Viktor Svedberg
Söråker
1:01:53.371200
+14:43.88200
65.5p
16
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
1:02:00.371900
+14:50.88900
65.4p
17
Thomas Svedberg
Alnö SK
1:04:26.386500
+17:16.103500
62.9p
18
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
1:04:49.388800
+17:39.105800
62.6p
19
Claes Kempe
Tynderö IK
1:05:07.390600
+17:57.107600
62.3p
20
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:05:37.393600
+18:27.110600
61.8p
21
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
1:06:18.397700
+19:08.114700
61.2p
22
Mats Arnberg
Alnö SK
1:07:44.406300
+20:34.123300
59.9p
23
Sven-Erik Sundin
Metso Paper FK
1:10:12.421100
+23:02.138100
57.8p
24
Mikael Tallberger
Huli Häljums SK
1:16:33.459200
+29:23.176200
53.0p
25
Jonas Nilsson
No Club
1:16:35.459400
+29:25.176400
53.0p
26
Roland Edström
Timrå SOK
1:21:16.487500
+34:06.204500
49.9p
27
Birger Byström
Alfta
1:21:45.490400
+34:35.207400
49.6p
28
Ulrika Lindgren
No Club
1:23:02.498100
+35:52.215100
48.8p
29
Mikael Steen
Tynderö IK
1:24:45.508400
+37:35.225400
47.9p
30
Jan Holmqvist
Tynderö IK
1:28:29.530800
+41:19.247800
45.8p
31
Ingrid Wiklander Nylander
Sundsvalls OK
1:36:41.580000
+49:31.297000
41.9p
32
Per Nylander
Sundsvalls OK
1:46:34.639300
+59:24.356300
38.1p
H/D 21
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pål Forsberg
Bergeforsens SK
35:28.212700
72.7p
2
Tobias Palolampi
Tynderö IK
36:05.216400
+37.3600
71.5p
3
Emma Rusth
Alnö SK
37:24.224300
+1:56.11500
69.0p
4
Fredrik Arnberg
Alnö SK
37:26.224500
+1:58.11700
68.9p
5
Benny Nordlander
Tynderö IK
38:50.232900
+3:22.20100
66.4p
6
S-o Skoglund
No Club
39:42.238100
+4:14.25300
65.0p
7
Henrik Häggström
Tynderö IK
39:51.239000
+4:23.26200
64.7p
8
Olivia Elffors
Lucksta IF
41:53.251200
+6:25.38400
61.6p
9
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
41:55.251400
+6:27.38600
61.6p
10
Alf Spåra
IK Aluminium
43:05.258400
+7:37.45600
59.9p
11
Håkan Rusth
Alnö SK
44:15.265400
+8:47.52600
58.3p
12
Elin Sundberg
Stockviks SF
46:15.277400
+10:47.64600
55.8p
13
Linus Moberg
Alfta-Ösa OK
46:20.277900
+10:52.65100
55.7p
14
Alina Bruksås
No Club
46:50.280900
+11:22.68100
55.1p
15
Malin Ödlund
No Club
48:30.290900
+13:02.78100
53.2p
16
Tord Järlehag
Nobel Aktiv IF
48:31.291000
+13:03.78200
53.2p
17
Christer Möllenberg
Timrå SOK
49:45.298400
+14:17.85600
51.9p
18
Peter Lorenson
Sundsvalls OK
49:48.298700
+14:20.85900
51.8p
19
Henrik Nordling
No Club
52:00.311900
+16:32.99100
49.6p
20
Hanna Flordal
No Club
52:08.312700
+16:40.99900
49.5p
21
Kenneth Åberg
Telia IoFF
52:55.317400
+17:27.104600
48.8p
22
Lars Nylander
Necon
53:02.318100
+17:34.105300
48.6p
23
Kristina Fors
Östersunds SK
53:05.318400
+17:37.105600
48.6p
24
Fanny Johansson
No Club
54:15.325400
+18:47.112600
47.6p
25
Kristina Nilsson
IF Strategen
56:58.341700
+21:30.128900
45.3p
26
Elin Nilsson
IF Strategen
1:01:49.370800
+26:21.158000
41.7p
27
Marcus Eriksson
No Club
1:02:53.377200
+27:25.164400
41.0p
28
Pelle Johansson
IF Strategen
1:04:33.387200
+29:05.174400
40.0p
29
Daniel Lundin
No Club
1:04:49.388800
+29:21.176000
39.8p
30
Britt-marie Byström
Alfta-Ösa OK
1:07:34.405300
+32:06.192500
38.2p
31
Margit Möllenberg
Timrå SOK
1:08:41.412000
+33:13.199200
37.6p
32
Sara Nilsson
IF Strategen
1:09:29.416800
+34:01.204000
37.1p
33
Anders Sunberg
No Club
1:10:14.421300
+34:46.208500
36.7p
34
Pia Hansson
No Club
1:10:15.421400
+34:47.208600
36.7p
35
Sanna Berglund
Tynderö IK
1:10:18.421700
+34:50.208900
36.7p
36
Alexander Norberg
Tynderö IK
1:10:22.422100
+34:54.209300
36.7p
37
Inger Lorenson
Sundsvalls OK
1:10:39.423800
+35:11.211000
36.5p