Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fabriksloppet
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Domeij
Husums IF SK
50:42.304130
65.0p
2
Jonas Byström
Holmen Skog AB
53:45.322460
+3:03.18230
61.3p
3
Carl-henrik Henriksson
No Club
56:10.336980
+5:28.32750
58.6p
4
Hugo Eriksson
Husums IF SK
59:09.354800
+8:26.50570
55.7p
5
Jonathan Engström
Nätra SK
1:00:04.360330
+9:22.56100
54.8p
6
Robert Niederbach
Holmen Skog AB
1:00:08.360740
+9:26.56510
54.8p
7
Anton Niederbach
Hägglunds IOFK
1:00:08.360780
+9:26.56550
54.8p
8
Alexander Gidlund
Husums IF SK
1:00:59.365830
+10:17.61600
54.0p
9
Göran Johansson
No Club
1:01:48.370770
+11:06.66540
53.3p
10
Niklas Johansson
No Club
1:02:28.374710
+11:45.70480
52.7p
11
Klaes Eriksson
Knightec
1:04:12.385120
+13:29.80890
51.3p
12
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
1:06:41.400040
+15:59.95810
49.4p
13
Lars Karlsson
Holmen Skog AB
1:06:42.400180
+16:00.95950
49.4p
14
Oskar Domeij
No Club
1:07:38.405750
+16:56.101520
48.7p
15
Jan-eric Lindberg
Örnfrakt
1:08:05.408430
+17:23.104200
48.4p
16
Martin Edlund
Hägglunds IOFK
1:09:44.418370
+19:02.114140
47.2p
17
Emanuel Näslund
Skogslöparna
1:10:15.421450
+19:33.117220
46.9p
18
Pontus Wikström
Hägglunds IOFK
1:10:20.421970
+19:38.117740
46.8p
19
Benjamin Näslund
Skogslöparna
1:10:42.424120
+19:59.119890
46.6p
20
David Kjellqvist
Utmaningen
1:12:46.436570
+22:04.132340
45.3p
21
Arvid Strandberg
Skogslöparna
1:13:21.440080
+22:39.135850
44.9p
22
Mikael Lindqvist
Eurocon
1:15:11.451040
+24:29.146810
43.8p
23
BO Grimholm
Utmaningen
1:15:38.453760
+24:56.149530
43.5p
24
Morgan Lindström
Nord Hyd
1:15:46.454570
+25:04.150340
43.5p
25
Jim Näslund
No Club
1:21:11.487000
+30:28.182770
40.6p
26
Arne Själin
Hägglunds IOFK
1:21:56.491520
+31:13.187290
40.2p
27
Mikael Ala/mäkelä
Ånge SK
1:23:48.502750
+33:06.198520
39.3p
28
Olof Pettersson
KB 65 IF
1:24:41.508030
+33:59.203800
38.9p
29
Tomas Nilsson
Örnsköldsviks Oljetransport
1:24:42.508150
+34:00.203920
38.9p
30
Jörgen Wennman
No Club
1:32:43.556280
+42:01.252050
35.5p
31
Jonas Alexandersson
Human Resurs
1:33:35.561480
+42:53.257250
35.2p
32
Jan Ehlin
Örnsköldsviks Oljetransport
1:46:23.638240
+55:41.334010
31.0p
33
Andreas Wallin
Team Antes Gbp
1:48:12.649160
+57:30.344930
30.4p
-
Björn Nordberg
Bae Systems Hägglunds AB
23:59:59.8639800
-
-
Bo Lindmark
Holmen Skog AB
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Tore Ström
Utmaningen
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Sundberg
Utmaningen
23:59:59.8639800
-