Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Brännmark
Bodens SK
1:58:14.709300
80.9p
2
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
1:58:16.709500
+2.100
80.9p
3
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
1:58:17.709600
+3.200
80.8p
4
Jonny Nilimaa
Bodens SK
1:58:24.710300
+10.900
80.7p
5
Mikael Stenqvist
Försvarets Sk
1:59:48.718700
+1:34.9300
79.4p
6
Anders Strid
Lucksta IF
1:59:49.718800
+1:35.9400
79.3p
7
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
2:00:08.720700
+1:54.11300
79.0p
8
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
2:00:50.724900
+2:36.15500
78.4p
9
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
2:03:54.743300
+5:40.33900
75.6p
10
Robert Bergvall
Storfors SK
2:04:53.749200
+6:39.39800
74.8p
11
Martin Norberg
Malmbergets Aif
2:06:30.758900
+8:16.49500
73.4p
12
Fredrik Medelid
Pajala IF
2:07:37.765600
+9:23.56200
72.5p
13
Jonas Nordlander
Bodens SK
2:10:25.782400
+12:11.73000
70.3p
14
Fredrik Mäki
OK Gränsen
2:12:51.797000
+14:37.87600
68.5p
15
Erik Lund
Telia IF, Luleå
2:17:17.823600
+19:03.114200
65.5p
16
Petter Johansson
Esrange IF
2:17:17.823600
+19:03.114200
65.5p
17
Niklas Eriksson
Norsjö SK
2:18:29.830800
+20:15.121400
64.7p
18
Samuel Jonsson
Vittangi SK
2:21:42.850100
+23:28.140700
62.7p
19
Anders Bergvall
Storfors SK
2:23:52.863100
+25:38.153700
61.5p
20
Nils Isak Idivuoma
Kiruna Brandkårs IF
2:23:59.863800
+25:45.154400
61.4p
21
Erik Lampa
Lapplands Bygg Och Vvs
2:24:58.869700
+26:44.160300
60.8p
22
Björn Norberg
Sunderby SK
2:26:39.879800
+28:25.170400
59.9p
23
Marcus Lenndin
Strömnäs GIF
2:27:29.884800
+29:15.175400
59.4p
24
Marcus Björling
Studentidrott
2:27:40.885900
+29:26.176500
59.3p
25
Henrik Johansson
Jukkasjärvi IF
2:29:20.895900
+31:06.186500
58.5p
26
Joel Medelid
Pajala IF
2:30:12.901100
+31:58.191700
58.0p
27
Markus Gunillasson
Esrange IF
2:33:11.919000
+34:57.209600
56.5p
28
Björn Evers
Axa SC
2:33:19.919800
+35:05.210400
56.5p
29
Stephan Schnabel
Studentidrott
2:36:14.937300
+38:00.227900
55.1p
30
Gregory Simmons
Studentidrott
2:37:14.943300
+39:00.233900
54.6p
31
Jon Renfors
Studentidrott
2:41:46.970500
+43:32.261100
52.6p
32
Joakim Andersson
Täfteå IK
2:54:51.1049000
+56:37.339600
47.6p
33
Tomas Linder
Haparanda SKT
2:57:11.1063000
+58:57.353600
46.8p
34
Viktor Johansson
Jukkasjärvi IF
3:01:22.1088100
+1:03:08.378700
45.5p