Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2012-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.3km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Anton Hedlund
Åshammars IK
3
Tobias Karlsson
Kalix SK
3
Jacob Engström
Kalix SK
5
Adam Clareus
Offerdals SK
6
Simon Öberg
Kalix SK
7
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
8
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
9
Viktor Lindmark
Remsle SK
10
Jens Burman
Åsarna IK
11
Marcus Ruus
Gillberga SK
12
Simon Åslin
Stockviks SF
13
Viktor Eriksson
Malungs IF
14
William Strömberg
Täfteå IK
15
Anton Åström
Bodens SK
16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
17
Gustav Lundholm
Ramsele IK
18
Axel Ekström
Garphyttans IF
19
Erik Eriksson
Norsjö SK
20
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23
Axel Jonsson
Duveds IF
24
Sixten Walheim
Högbo GOIF
25
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
26
David Adolfsson
Täfteå IK
27
Pontus Hermansson
OK Landehof
28
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
29
August Nilsson
Östersunds SK
30
Erik Persson
Eksjö SOK
31
Olle Jonsson
Duveds IF
32
Simon Fors
Domnarvets GOIF
33
Felix Hopstadius
Storumans IK
34
Leo Larsen
Sundbybergs IK
35
Maxim Murashkin
Bodens SK
36
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
37
Björn Sandström
Täfteå IK
38
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
40
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
41
Emil Svensson
Åsarna IK
42
Fredrik Göransson
Stockviks SF
43
Elias Öhgren
Högbo GOIF
44
Mårten Vänn
Stockviks SF
45
Marcus Johansson
Gillberga SK
46
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
47
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
48
Viktor Ranerfors
Rembo IK
49
Fredrik Andreé
Årjängs IF
50
Hannes Stenström
Järpens SK
51
Jonas Björklund
Alnö SK
52
Jesper Boman
Strömnäs GIF
53
Gustav Wikman
Alnö SK
54
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
55
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
56
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
57
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
58
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
59
Joel Lager
Garphyttans IF
60
Torben Svensson
Järpens SK
61
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
62
Marcus Stenberg
Svegs IK
63
Anders Vedin
Stockviks SF
64
Daniel Södersten
Orsa SK
65
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
66
Adam Nelin
Hestra IF
67
Emil Svensson
Marhults SOFK
68
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
69
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
70
Martin Johansson
Linköpings SK
71
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
72
Björn Svensson
OK Landehof
73
Erik Finnskog
Tranemo IF
74
Erik Öman
Hägglunds IOFK
75
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
76
Martin Emilsson
Offerdals SK
77
Jonathan Kasche
Tunafors SK
78
Viktor Karlsson
Storumans IK
79
Alexander Nilsson
OK Landehof
80
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
81
Erik Bröte
Sundbybergs IK
82
Elias Persson
Storumans IK
83
Martin Spjut
Hällefors SK
84
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
85
Pär Björk
Bjuråkers GOIF