Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårgårdarullen
2012-09-22
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2012
<<< Rollsborundan
Lindénarullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
34km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Samuel Norlén
Team Arkmek
1:16:46.460500
79.7p
2
H 21
Viktor Hansson
Garphyttans IF
1:16:46.460510
+0
79.7p
3
H 40
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:17:49.466800
+1:03.6200
78.2p
4
H 40
Harald Fladseth
Aure IL
1:17:49.466810
+1:03.6210
78.2p
5
H 21
Mattias Carlzon
Borås SK
1:17:49.466820
+1:03.6220
78.2p
6
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
1:17:50.466900
+1:04.6300
78.2p
7
H 21
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
1:17:51.467000
+1:05.6400
78.2p
8
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:18:41.472000
+1:55.11400
77.0p
8
H 21
Marcus Johansson
IK Stern
1:18:41.472000
+1:55.11400
77.0p
10
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
1:18:59.473800
+2:13.13200
76.6p
11
H 21
Martin Melin
OK Kullingshof
1:18:59.473810
+2:13.13210
76.6p
12
H 21
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
1:19:08.474700
+2:22.14100
76.4p
13
H 40
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:19:14.475300
+2:28.14700
76.3p
14
H 21
Marcus Innala
Göteborgs SK
1:19:14.475310
+2:28.14710
76.3p
15
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:21:14.487300
+4:28.26700
73.8p
16
H 40
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:21:56.491500
+5:10.30900
73.0p
17
H 21
Fredrik Andersson
IK Stern
1:23:00.497900
+6:14.37300
71.7p
18
H 40
Adam Blomberg
OK Landehof
1:23:00.497910
+6:14.37310
71.7p
19
H 50
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:23:03.498200
+6:17.37600
71.6p
20
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:23:24.500300
+6:38.39700
71.2p
21
H 50
Jan Johansson
Uddevalla IS
1:23:24.500310
+6:38.39710
71.2p
22
H 40
Roger Lindberg
IK Wilske
1:23:25.500400
+6:39.39800
71.2p
23
H 21
Jimmy Friestad
IK Stern
1:23:25.500410
+6:39.39810
71.2p
24
H 40
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
1:23:26.500500
+6:40.39900
71.2p
25
H 40
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
1:23:28.500700
+6:42.40100
71.2p
26
H 50
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:23:45.502400
+6:59.41800
70.9p
27
H 21
Patrik Petersson
Dalstorps IF
1:23:53.503200
+7:07.42600
70.7p
28
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:25:42.514100
+8:56.53500
68.7p
29
H 40
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
1:26:17.517600
+9:31.57000
68.1p
30
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
1:26:56.521500
+10:10.60900
67.4p
31
H 21
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:26:56.521510
+10:10.60910
67.4p
32
H 50
Michael Johansson
IK Stern
1:28:45.532400
+11:59.71800
65.6p
33
D 21
Madeleine Bergqvist
IK Stern
1:29:05.534400
+12:19.73800
65.3p
34
H 65
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:29:51.539000
+13:05.78400
64.6p
35
H 65
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
1:30:24.542300
+13:38.81700
64.1p
36
H 40
Daniel Håkansson
IK Hakarpspojkarna
1:30:54.545300
+14:08.84700
63.6p
37
H 40
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
1:31:00.545900
+14:14.85300
63.5p
38
H 50
Sören Skålberg
IK Stern
1:31:12.547100
+14:26.86500
63.4p
39
H 21
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
1:31:44.550300
+14:58.89700
62.9p
40
H 50
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
1:31:44.550310
+14:58.89710
62.9p
41
H 21
Robert Carlsson
Herrljunga Skid o OL
1:32:52.557100
+16:06.96500
61.9p
42
H 50
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:33:35.561400
+16:49.100800
61.3p
43
H 40
Jonny Persson
OK Gipen
1:34:42.568100
+17:56.107500
60.4p
44
H 40
Rolf Zetterberg
Hyssna Rullskidklubb
1:35:29.572800
+18:43.112200
59.7p
45
H 21
Jimmy Lanevik
Magra IS
1:35:38.573700
+18:52.113100
59.6p
46
H 50
Leif Eklund
IF Hagen SK
1:35:39.573800
+18:53.113200
59.6p
47
H 50
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
1:35:40.573910
+18:54.113310
59.6p
48
H 50
Lars Holm
OK Gipen
1:37:47.586600
+21:01.126000
58.0p
49
H 21
Rickard Nilsson
Markaryds FK
1:40:09.600800
+23:23.140200
56.2p
50
H 21
Andreas Nilsson
Markaryds FK
1:42:27.614600
+25:41.154000
54.6p
51
H 50
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
1:42:37.615600
+25:51.155000
54.5p
22km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Åke Nilsson
Göteborgs SK
1:32:20.553900
-
2
D 21 Motion
Olivia Ullman
OK Alehof
1:45:32.633100
+13:12.79100
-