Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2013-02-09
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Södersten
Orsa SK
1:10:04.420310
66.6p
2
Marcus Grann
Sunne Slf
1:10:16.421560
+12.1150
66.4p
3
Lars Eriksson
Mora SK
1:15:43.454240
+5:39.33830
61.7p
4
Erik Fernlund
Hedemora
1:26:51.521000
+16:46.100590
53.8p
5
David Englund
Stigmännen OK Karlshamn
1:27:30.524980
+17:26.104570
53.4p
6
Ulf Jemth
Orsa SK
1:30:56.545510
+20:52.125100
51.4p
7
Lars Lidholm
Orsa SK
1:30:56.545520
+20:52.125110
51.4p
8
Lars-åke Monten
Domnarvets Goif
1:32:57.557670
+22:53.137260
50.2p
9
Henrik Stomberg
Almby IK
1:35:38.573750
+25:34.153340
48.8p
10
Andreas Håkansson
GOIF Tjalve
1:39:37.597610
+29:33.177200
46.9p
11
Hans-olof Svensson
Ljungskile SK
1:40:39.603800
+30:34.183390
46.4p
12
Arne Lindblad
Dimbo
1:42:55.617460
+32:51.197050
45.4p
13
Fredric Blomme Sekund
Ffss Uppsjö
1:45:04.630390
+35:00.209980
44.4p
14
Hans Åke Hilding
Västerås
1:50:39.663870
+40:35.243460
42.2p
15
Jonas Granquist
Q-med FF
1:51:59.671850
+41:55.251440
41.7p
16
Christoffer Robsahm
Stockholm
1:51:59.671850
+41:55.251440
41.7p
17
Böre Andersson
Mora
1:52:29.674860
+42:25.254450
41.5p
18
Peter Eklund
IK Rex
1:53:10.678930
+43:06.258520
41.3p
19
Anders Wielander
Älvdalens IF
1:55:53.695280
+45:49.274870
40.3p
20
Martin Strömvall
Finnbergos
1:58:45.712440
+48:41.292030
39.3p
21
Åke Truve
Dalarö
2:00:43.724200
+50:38.303790
38.7p
22
Lars Andersson
Flens FS
2:02:49.736860
+52:45.316450
38.0p
23
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
2:02:50.736930
+52:46.316520
38.0p
24
Olle Paulson
Nacka Värmdö Skidklubb
2:02:52.737170
+52:48.316760
38.0p
25
Per-olof Eriksson
Strängbetong Hus Och Anläggning
2:07:03.762230
+56:59.341820
36.8p
26
Marcus Gunnarsson Skoog
Strängbetong Hus&a
2:10:41.784000
+1:00:36.363590
35.7p
27
Anders Karjer
Strängbetong Bostad
2:12:17.793640
+1:02:13.373230
35.3p
28
Anders Quarfordt
Ffss Uppsjö
2:14:29.806830
+1:04:25.386420
34.7p
29
Krister Gemrud
Strängbetong Bostad
2:14:49.808840
+1:04:45.388430
34.6p
30
Per-åke Persson
Sunnansjö IK
2:16:04.816370
+1:06:00.395960
34.3p
31
Mattis Andersson
Strängbetong Örebro
2:16:33.819230
+1:06:29.398820
34.2p
32
Bengt A Thoren
Strängbetong Bostad
2:22:51.857010
+1:12:47.436600
32.7p
33
Mårten Blomkvist
AB Strängbetong
2:22:54.857360
+1:12:50.436950
32.7p
34
Anders Lind
Strängbetong Bostad
2:25:51.875070
+1:15:47.454660
32.0p
35
Peter Ledin
Strängbetong H/a
2:31:31.909020
+1:21:27.488610
30.8p
36
Johan Fredin
Stockholm
2:36:16.937530
+1:26:12.517120
29.9p
37
Jonas Karlbom
Orsa SK
2:37:07.942660
+1:27:03.522250
29.7p
38
Bert Karlbom
Orsa SK
2:37:07.942660
+1:27:03.522250
29.7p
39
Sven-olof Enlund
Strängbetong Bostad
2:39:39.957800
+1:29:34.537390
29.3p
40
Ulf Julle
Strängbetong Bostad
2:48:58.1013700
+1:38:53.593290
27.6p
-
Bill Engman
Karlslunds IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Classon
SK Skogarna
23:59:59.8639800
-
-
Dan Finnerman
Metso IF
23:59:59.8639800
-
-
Rolf Jonsson
Metso IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Nyman
Metso IF
23:59:59.8639800
-