Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2012-11-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
23:06.138530
86.3p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
23:46.142510
+39.3880
83.7p
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
24:04.144360
+58.5730
82.6p
4
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
24:08.144780
+1:02.6150
82.4p
5
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
24:21.146050
+1:15.7420
81.6p
6
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
24:40.147920
+1:33.9290
80.5p
7
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
24:47.148600
+1:40.9970
80.1p
8
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
24:53.149290
+1:47.10660
79.7p
9
Anna Haag
IFK Mora SK
24:55.149460
+1:49.10830
79.7p
10
Stina Nilsson
IFK Mora SK
24:57.149620
+1:50.10990
79.6p
11
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
24:57.149660
+1:51.11030
79.5p
12
Barbara Jezersek
Tsk Triglav Kranj
25:04.150310
+1:57.11680
79.2p
13
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
25:04.150390
+1:58.11760
79.1p
14
Marika Sundin
Sollefteå SK
25:06.150550
+2:00.11920
79.0p
15
Jenny Hansson
Åre Längdskidklubb
25:06.150570
+2:00.11940
79.0p
16
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
25:11.151080
+2:05.12450
78.8p
17
Vesna Fabjan
Tsk Triglav Kranj
25:14.151390
+2:08.12760
78.6p
18
Alenka Cebasek
Tsk Ogp Grad Bled
25:24.152370
+2:18.13740
78.1p
19
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
25:25.152490
+2:19.13860
78.0p
20
Lisa Dahl
Offerdals SK
25:35.153430
+2:29.14800
77.5p
21
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
25:35.153480
+2:29.14850
77.5p
22
Sanna Hallberg
Åsarna IK
25:41.154020
+2:34.15390
77.2p
23
Laila Kveli
Lierne IL
25:44.154350
+2:38.15720
77.0p
24
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
25:56.155530
+2:50.16900
76.4p
25
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
26:04.156390
+2:58.17760
76.0p
26
Mirjam Cossettini
SD Gorje
26:05.156400
+2:58.17770
75.9p
27
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
26:06.156560
+3:00.17930
75.9p
28
Stephanie Santer
S.c Dobbiaco Toblach Raiffeisen
26:10.156980
+3:04.18350
75.7p
29
Anja Erzen
Tsk Ogp Grad Bled
26:13.157200
+3:06.18570
75.5p
30
Susanne Nyström
Laisvalls SK
26:22.158120
+3:15.19490
75.1p
31
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:26.158530
+3:20.19900
74.9p
32
Eva Svensson
IFK Mora SK
26:28.158750
+3:22.20120
74.8p
33
Katja Schwartz
Åsarna IK
26:32.159100
+3:25.20470
74.6p
34
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:36.159500
+3:29.20870
74.4p
35
Frida Erkers
Sundbybergs IK
26:48.160700
+3:41.22070
73.8p
36
Tove Alexandersson
Stora Tuna IK SK
26:48.160740
+3:42.22110
73.8p
37
Julia Jansson
Sollefteå SK
26:52.161120
+3:45.22490
73.6p
38
Vedrana Malec
SK Sljeme
27:01.162010
+3:54.23380
73.2p
39
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
27:02.162100
+3:55.23470
73.2p
40
Evelina Bångman
Offerdals SK
27:08.162750
+4:02.24120
72.9p
41
Lisa K Svensson
Åsarna IK
27:09.162880
+4:03.24250
72.8p
42
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
27:11.163050
+4:05.24420
72.7p
43
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
27:12.163180
+4:06.24550
72.6p
44
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
27:14.163320
+4:07.24690
72.6p
45
Jaqueline Mourao
National Team
27:34.165370
+4:28.26740
71.6p
46
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
27:42.166160
+4:36.27530
71.3p
47
Rosamund Musgrave
Storbritannien
27:47.166620
+4:40.27990
71.1p
48
Petra Nilsson
Åsarna IK
27:58.167780
+4:52.29150
70.6p
49
Jennie Jirhed
Östersunds SK
28:03.168230
+4:57.29600
70.4p
50
Terese Andersson
IFK Umeå
28:04.168360
+4:58.29730
70.3p
51
Eva Johansson
Linköpings SK
28:43.172280
+5:37.33650
68.6p
52
Maria Sundström
Strömnäs GIF
28:55.173410
+5:48.34780
68.2p
53
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
28:58.173730
+5:52.35100
68.0p
54
Sarah Young
Storbritannien
29:09.174830
+6:03.36200
67.6p
55
Tanja Karisik
Romania
29:14.175330
+6:08.36700
67.4p
56
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
29:29.176800
+6:22.38170
66.8p
57
Lina Hultin
Garphyttans IF
29:30.176930
+6:24.38300
66.8p
58
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
29:30.176950
+6:24.38320
66.8p
59
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
30:01.180040
+6:55.41410
65.6p
60
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
31:14.187350
+8:08.48720
62.9p
-
Snezana Borovcanin
SK Glasinac
23:59:59.8639800
-
-
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Seppas
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Mohlin
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Klara Moravcova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
23:59:59.8639800
-
-
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-