Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:07:53.767270
77.0p
2
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:10:02.780120
+2:08.12750
75.4p
3
Pär Ingelström
IK Stern
2:10:30.782960
+2:36.15590
75.1p
4
Mathias Häggblöm
Brännebrona SK
2:13:46.802580
+5:53.35210
72.8p
5
Jonas Jonsson
Malungs SK
2:15:38.813700
+7:44.46330
71.5p
6
Mattias Ström
Dala Järna IK
2:15:40.813910
+7:46.46540
71.5p
7
Mikael Lindberg
Domnarvets Goif
2:16:45.820430
+8:51.53060
70.8p
8
Roland Berglund
Sunne Slf
2:18:06.828530
+10:12.61160
69.9p
9
Ludvig Börjesson
Karlslunds IF
2:18:33.831260
+10:39.63890
69.6p
10
Jonas Johansson
IK Stern
2:20:29.842800
+12:35.75430
68.5p
11
Klas Johansson
Bondsjöhöjdens IF
2:20:48.844720
+12:54.77350
68.3p
12
Andreas Thern
OK Skogshjortarna
2:22:31.855050
+14:37.87680
67.2p
13
Mattias Qvarnström
Lekeryd Svarttorp SK
2:22:46.856500
+14:52.89130
67.1p
14
Lars Olof Jönsson
Malungs IF
2:22:54.857370
+15:01.90000
67.0p
15
Anders Johansso
OK Kroppefjäll
2:23:59.863870
+16:06.96500
66.4p
16
Sven Erik Eriksson
Säffle SK
2:24:05.864480
+16:12.97110
66.3p
17
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:24:07.864640
+16:13.97270
66.3p
18
Martin Othozon
Falu IK
2:26:09.876800
+18:15.109430
65.2p
19
Johan Johansson
Arvika IS
2:27:00.881970
+19:07.114600
64.7p
20
Kalle Alexandersson
OK Tyr
2:28:31.891050
+20:37.123680
63.9p
21
Christer Obbarius
Sunne Slf
2:28:34.891370
+20:41.124000
63.9p
22
Namnlös 2
No Club
2:28:49.892800
+20:55.125430
63.8p
23
Anders Påhlman
Istrums SK
2:29:18.895770
+21:25.128400
63.5p
24
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:30:21.902040
+22:27.134670
63.0p
25
Thomas Olsson
SK Bore
2:31:13.907280
+23:20.139910
62.5p
26
Stefan Guttman
Arvika IS
2:31:52.911160
+23:58.143790
62.2p
27
Johan Hördegardh
IFK Göteborg
2:33:34.921360
+25:40.153990
61.4p
28
Martin Jacobsson
Axa Sports Club
2:37:16.943540
+29:22.176170
59.6p
29
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:39:12.955160
+31:18.187790
58.7p
30
Fredrik Persson
IK Stern
2:41:16.967510
+33:22.200140
57.8p
31
Fredrik Wiklund
IK Jarl
2:42:48.976700
+34:54.209330
57.2p
32
Ulf Lekeborn
Axa Sports Club
2:42:55.977440
+35:01.210070
57.1p
33
Jerker Karls
IK Jarl
2:43:03.978260
+35:09.210890
57.1p
34
Jörgen Norén
Malungs IF
2:43:19.979840
+35:25.212470
57.0p
35
Mattias Magnusson
Sya SK
2:43:32.981170
+35:39.213800
56.9p
36
Hasse Eriksson
Sälens IF
2:45:14.991340
+37:20.223970
56.2p
37
Michael EK
Brännebrona SK
2:45:25.992470
+37:32.225100
56.1p
38
Gustaf Johansson
Stenungsunds OK
2:45:29.992880
+37:36.225510
56.1p
39
Mikael Sakar
IFK Västerås
2:45:30.992930
+37:36.225560
56.1p
40
Joakim Åslund
Malungs IF
2:46:37.999650
+38:43.232280
55.6p
41
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
2:46:46.1000550
+38:52.233180
55.5p
42
Tommy Adler
Axa Sports Club
2:48:20.1009920
+40:26.242550
54.9p
43
Thomas Ekhammer
Falu IK
2:48:34.1011390
+40:41.244020
54.8p
44
Christer Burst
Lesjöfors SK
2:48:44.1012390
+40:51.245020
54.8p
45
Tomas Paulsson
Idefjordens SK
2:49:01.1014060
+41:07.246690
54.7p
46
Daniel Larsson
Norrbärke SK
2:49:40.1017940
+41:46.250570
54.4p
47
Robert Danielsson
Säffle SK
2:49:59.1019840
+42:05.252470
54.3p
48
Erik Aronsson
Hjärnarps Ghol
2:50:16.1021580
+42:23.254210
54.2p
49
Joakim Carlsson
IK Stern
2:50:52.1025180
+42:59.257810
53.9p
50
David Thelander
Nusnäs IF
2:52:07.1032690
+44:14.265320
53.5p
51
Johan Höjskeld
Grava SK
2:52:58.1037750
+45:04.270380
53.2p
52
Lennart Pettersson
Malungs IF
2:54:07.1044660
+46:13.277290
52.8p
53
Johan Källberg
Bjursås AIK
2:54:21.1046090
+46:28.278720
52.7p
54
Fredrik Gustafsson
Säffle SK
2:54:24.1046380
+46:31.279010
52.7p
55
Fredrik Egriell
SK Glädjen
2:54:41.1048070
+46:48.280700
52.6p
56
Linus Holmdal
IK Stern
2:54:43.1048230
+46:49.280860
52.5p
57
Martin Hildingh
IF Rigor
2:54:43.1048280
+46:50.280910
52.5p
58
Fredrik Svensson
Hagfors SF
2:55:10.1050930
+47:16.283560
52.4p
59
Johan Rockedal
Sunne Sif
2:57:06.1062590
+49:13.295220
51.7p
60
Lars Nordvall
Domnarvets GOIF
2:58:29.1070810
+50:35.303440
51.2p
61
Carl Johan Magnusson
Torsby Löparklubb
2:59:02.1074170
+51:09.306800
51.0p
62
Nils Ragnar Gustavsson
Hedemora SK
3:02:05.1092410
+54:11.325040
50.0p
63
Anders Vestin
Myssjö Oviken IF
3:03:22.1100150
+55:28.332780
49.6p
64
Peter Nykvist
IFK Mora
3:03:39.1101870
+55:46.334500
49.5p
65
Rikard Engström
Råda IK
3:04:26.1106560
+56:32.339190
49.3p
66
Magnus Andersson
Karlslunds IF
3:05:42.1114100
+57:48.346730
48.9p
67
Daniel Arvidsson
Arvidstone Oslo
3:05:50.1114990
+57:57.347620
48.9p
68
Lars Hartman
Säffle SK
3:06:33.1119290
+58:40.351920
48.6p
69
Jesper Regnström
Ryda SK
3:08:36.1131580
+1:00:43.364210
48.0p
70
Nils Runnbäck
Grava SK
3:10:02.1140130
+1:02:08.372760
47.6p
71
Henning Fält
Granbergsdals IF
3:10:47.1144620
+1:02:53.377250
47.4p
72
Jonas Bjermo
Leksands SK
3:11:33.1149250
+1:03:39.381880
47.2p
73
Daniel Persson
Malungs IF
3:12:24.1154350
+1:04:30.386980
46.9p
74
Anders H Johansson
IK Stern
3:12:47.1156650
+1:04:53.389280
46.8p
75
Tobias Forsgren
IK Stern
3:14:54.1169340
+1:07:00.401970
46.2p
76
Martin Gustavsson
Granbergsdals IF
3:14:57.1169620
+1:07:03.402250
46.2p
77
Markus Berlin
Ikstern
3:15:19.1171850
+1:07:25.404480
46.1p
78
Anders Ekberg
Sisu Forshaga
3:22:57.1217670
+1:15:04.450300
44.1p
79
Matthias Andersson
Ryda SK
3:25:34.1233360
+1:17:40.465990
43.4p
80
Niklas Klasson
IF Hagen
3:26:12.1237110
+1:18:18.469740
43.3p
81
Henrik Pettersson
Säffle SK
3:27:06.1242550
+1:19:12.475180
43.1p
82
Lars Magnus Gustafsson
Team Sepura
3:45:19.1351800
+1:37:25.584430
39.1p
83
Marcus Bergman
Molkoms SK
3:45:50.1354990
+1:37:57.587620
39.0p
84
Mattias Andreassen
Gunnarskogs IK
4:22:58.1577720
+2:15:04.810350
32.9p